[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
<<< Повернутись...
[ HOME ]
Фон НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації.

Фон

 

Більш пізні події


Фон
EU flag

 

«Стоп цензурі!»

З 30 травня в Центрі європейської інформації при Кіровоградській ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з виставкою «Стоп цензурі!»

Виставка організована в рамках IV міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

У конкурсі брали участь представники з Ірану, Китаю, Марокко, Польщі, України, Філіппін та Еквадору.

Головною метою виставки є поширення в суспільстві ідей важливості свободи слова та доступу до інформації як ключового елементу демократичної правової держави. Захист свободи слова є відповідальністю не тільки журналістів, але і всього суспільства.

 

Січень: свята по-європейськи

Кожна європейська країна багата на різноманітні свята. Є свята офіційні, державні, пов’язані з історичними подіями країн; з великою повагою люди святкують свята релігійні; дуже полюбляють свята народні, регіональні, де в піснях і танцях найбільш проявляється душа народу, його традиції та звички, а також не можна не згадати сімейні свята. Більшість зі свят мають свій особливий національний колорит, але є й спільні, які відзначає увесь світ.

Протягом 2016 року відділ обслуговування користувачів буде знайомити гостей бібліотеки з незвичайними святами, які святкують європейці. Цикл виставок має назву «Європейський день», і кожного місяця на вас будуть чекати нові відкриття.

1 січня, в перший день нового року, відзначається Всесвітній день миру, його ще називають Днем всесвітніх молитов про мир, цього дня віруючі звертаються з молитвами до Бога послати мир на Землю і припинити кровопролитні війни. Загальний лозунг Всесвітнього дня миру: «Пробач, і ти отримаєш мир».


Нас з дитинства навчають казати чарівне слово "дякую". Воно виражає повагу, а тому це слово вирішили вшанувати та запровадили на його честь свято. Всесвітній День "Дякую" відзначають 11 січня за ініціативи ООН та ЮНЕСКО. Запровадили таку дату, аби нагадати людям про важливість гарних манер та вміння висловлювати вдячність. Вчені кажуть, що слово "дякую" - чи не одне з найбільш уживаних. Втім використовують його зазвичай автоматично, як прояв ввічливості. Психологи кажуть, що слово "дякую" дійсно чарівне і здатне творити дива. Крім того, слова вдячності здатні змінити наше життя на краще, бо вони налаштовують на позитив та покращують взаємини. А тому частіше кажіть «дякую», і тоді добрих справ у вашому житті буде більше.

Міжнародний день обіймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним повір'ям, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. В оригіналі це два свята: Національний день обіймів (англ. National Hugging Day) святкується 21 січня, а 4 грудня відзначається Міжнародний день обіймів (англ. International Hug Day).

Тож запрошуємо до перегляду виставок «Європейський день», що експонуються у відділі обслуговування користувачів обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24.
Вхід – вільний.

Проблеми насильства в теорії і реальному житті

 З 25 листопада до 10 грудня триває міжнародна кампанія «16 днів проти гендерного насильства».
Метою кампанії є активізація громадських об’єднань та державних установ у діяльності щодо захисту прав жінок у нашому суспільстві, а також можливість привернути увагу суспільства до цих гострих питань.

27 листопада працівниками Центру європейської інформації було проведено перегляд фільму з обговоренням «Насильство в сім'ї (Family Violence - UA version) 2011» для студентів юридичного факультету Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства. Після показу відбувся обмін думками щодо недопустимості насильства в нашому суспільстві та захисту прав жінок і чоловіків.


Під час заходу працівники Центру Європейської інформації презентували книжкову виставку «Феномен насильства стосовно жінок у сучасному українському суспільстві».

 

Представники ЄС в Україні зустрінуться з молоддю та студентами Кіровограда

 

05 лютого 2015 року о 17:20 в Центрі європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24, ІІІ поверх) відбудеться зустріч керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса та радника з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторії Давидової з представниками молодіжних об’єднань та студентами  Кіровоградської області.

Представництво ЄС в Україна запрошує активістів молодіжних організацій та студентів до участі у відкритій дискусії. Усі охочі отримають можливість поставити питання представникам ЄС щодо ключових напрямків відносин Україна–ЄС на сучасному етапі, а також дізнатися про можливості стажування та навчання у європейських університетах та інституціях. 

Візит Представництва ЄС до Кіровограда відбувається в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Це серія інформаційно-просвітницьких заходів (публічних заходів, вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить протягом року в різних містах України. Мета кампанії – пояснити важливість впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ольги Гуртовенко, телефон +38(050)820-27-77, ogurtovenko@internews.ua.

 

Націотворення та інтеграція - процеси взаємопов'язані!

Про завершення процесу формування модерної нації як необхідної умови нашої належності до європейської цивілізації говорили учасники веб-конференції, що відбулася 23 квітня, о 15:00 за ініціативи Українського Народного Дому в Чернівцях. Голова організації, Володимир Петрович Старик акцентував увагу на націотворчих процесах, що відбувалися в Україні з початку ХХ століття.

До спілкування приєдналися представники громадськості з Миколаєва, Кіровограда та Хмельницька, м.Олександрія (Кіровоградська область) через веб-зв’язок.

Учасники мали нагоду ознайомитись із збіркою «Ще не вмерла Україна. 200 патріотичних і народних українських пісень на фортеп’ян» (упорядники Денис Січинський і Станіслав Людкевич, друге видання 1912 року), яка включила до себе найкращі зразки професійної творчості українських композиторів-класиків, зокрема арій та хорів з їхніх опер. Відтепер електрона версія збірки стане доступною по всій Україні.

 


 

Фотопроект «Європа у назвах вулиць мого міста»

 

Фотопроект «Європа у назвах вулиць мого міста» було презентовано у Кіровоградському центрі європейської інформації 16 травня 2014 р.

Варшавська, Братиславська, Ризька, Балтійська, вулиця Тельмана , Ванди Василевської, Міцкевича, Сакко і Ванцетті та багато інших назв. Чому саме так названі вулиці у Кіровограді? Чи багато їх? Якими вони були задовго до нас? Ці питання поклали початок створення фотопроекту «Європа у назвах вулиць мого міста», який був ініційований шкільним євроклубом «Пульс» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22. Назвати унікальною роботу над проектом не зовсім правильно, але побачити стиль вираження й бачення вулиць нашого міста завдяки фотографу можна. Проект здебільшого стосується сьогодення міста. Ідея створення серії фотографій приурочена до святкування Днів Європи-2014 у Кіровограді й націлена на створення умов для вивчення історії рідного міста. 

Погляд фотографа «зачепився» на тимчасовій миті в кожній вулиці, але відшукав спільну рису для них усіх – майбуття спільного дому й широкого шляху. «Вони завжди будуть нести спокій і захищеність, надію і мрію», - переконана учасниця проекту учениця 10 класу Анна Шамрай. Ідея захопила й інших учнів, тому фотопроект триває й чекає свогjо продовження далі.


 

Кіно як засіб порозуміння


22 квітня мандрівний фестиваль документального кіно DokuDays UA завітав до Олександрівки, що у Кіровоградській області. Кіровоградський центр європейської інформації організував показ стрічок "Содік" та "Вегас", кожна з яких стала приводом для жвавої дискусії. У глядацькій залі зібралися учасники різних поглядів та життєвого досвіду, тож між молоддю та людьми літнього віку тривав діалог не лише з приводу фільмів, але й щодо життєвих цінностей, установок, стереотипів. Обговорення кінофільмів стало для представників різних поколінь нагодою дізнатися більше одне про одного та спробувати порозумітися (детальніше).

 Коротко про фільми:

"СОДІК": Содік мріяв вступити до університету 2008 року й стати лікарем. І от минає п’ять років, і його вже судять за вбивство. Режисер Адейємі – близький друг Содіка, колись разом вони заснували футбольну команду в своєму мікрорайоні. 2008 року він вирішив створити фільм про Содікові сподівання вивчитись на лікаря, а не опинитися у тюрмі, як він тоді казав. Убитий, хлопець на ім’я Сильвестр, також мав мрію – стати професійним спортсменом – але виявилося, що він, як і Содік, жив подвійним життям. Адейємі в процесі зйомки шукає поворотний момент, який назавжди змінив життя юнака, що колись хотів стати лікарем.

"ВЕГАС": Посеред пустелі Невада розташована світова столиця розваг. На піку економічної кризи троє мешканців Лас-Вегаса борються за здійснення своєї американської мрії. Цей фільм – незвичний портрет міста – розкриває сюрреалістичну, трагікомічну дійсність, приховану за неоновим сяйвом. Дійсність, яку ніколи не побачать туристи.


 

Веб-конференція «Стандарти освіти і ринок праці»

 

18 квітня о 15.00 у Центрі європейської інформації ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулася веб-конференція «Стандарти освіти і ринок праці», учасниками якої стали працівники освіти, молодь, представники громадськості Кіровограда, Олександрії та Херсона. 

Про потреби сучасної економіки та пропозиції державного і приватного секторів вищої освіти говорив Ігор Анатолійович Добрянський, ректор Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, депутат Кіровоградської обласної ради. Але сьогодні, на думку експерта, замало лише правильно обрати професію: потреби ринку стрімко змінюються, а тому запорукою успіху має стати підприємництво як життєва позиція Маргарита Калюжна, голова громадської організації "Європа - наш дім", голова ініціативної групи "Інформаційно-комнікативні технології - на допомогу освіті", викладач англійської мови, переконувала: онлайн-навчання є не просто доповненням, але й альтернативою традиційним формам освіти. На думку директора Міжнародного агенства "Погляд NEXT" Вікторії Поляновської, попри труднощі, з якими стикається Україна на шляху до євроінтеграції та недосконалість системи освіти, існують цілком реальні, привабливі та доступні європейські освітні пропозиції для українців. Вивчення ж іноземних мов на рівні, достатньому для успішного навчання, залишається однією з найбільших проблем для потенційних учасників навчальних програм.

 


 

Web-конференція на тему: «Активність громад. Засоби впливу на муніципальну політику»,

Учасники Web-конференції на тему: «Активність громад. Засоби впливу на муніципальну політику», що 17 квітня о 14.00 зібрала представників громадськості Херсона та Кіровограда, дійшли несподіваних висновків. Запрошений організаторами, Херсонським центром європейської інформації, експерт з місцевого самоврядування Ю.Б. Погребний у відповіь на запитання молоді констатував: якщо місцевих мешканців не влаштовує стуація, що склалася у місцевому управлінні, - чи не єдине рішення - пікетування біля адмінбудівель.

А єдиний законний спосіб формування органів управління, яким би довіряла громада, - зробити; вірні ставки; під час місцевих виборів: адже процедури "звільнення" депутатів за неякісне виконання обов'язків просто не існує, а звіти народних обранців носять суто формальний характер та не передбачають реальної відповідальності. Представники від кіровограда виступили з ініціативою організувати акцію "Перші вибори", аби стимулювати активність студентської молоді щодо участі у виборчому процесі. І дійсно: чи варто молодим нехтуати своїм правом виборця, аби потім нарікати на дії управлінського апарату, сформованого без їх участі, і часто - людьми з тоталітарною свідомістю та прокомуністичними поглядами?


Більше інформації тут:

 


Фон


Фон

[ HOME ]
  НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації.
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014     Webmaster: webmaster@library.kr.ua