[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
<<< Повернутись...
[ HOME ]
Фон НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації.

Фон

 

Більш ранні події


Фон
EU flag

 

30 серпня о 17.00 користувачі Центру польської культури зустрілися з молодою поетесою Катериною Негребе.


 

День Європи під дощем

Навіть мінлива погода не завадила кіровоградцям відзначити День Європи - 2013, долучившись до «Єврофесту», що вже традиційно відкривається у нашому місті третьої суботи травня. Цього разу всі, кого питання європейського вибору України не залишає байдужим, зібралися під зеленим шатром Ковалівського парку.

Кіровоградський центр європейської інформації, що діє при обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського та входить до Мережі центрів європейської інформації України, об’єднав свої зусилля з Кіровоградським обласним центром дитячої та юнацької творчості, Радою євроклубів Кіровоградщини, молодіжною громадською організацією «Європа – наш дім», аби ще раз нагадати, що європейський вибір України - не газетний штамп, а внутрішня позиція мільйонів українців.

Дізнатися більше про те, чим живе сьогодні Об’єднана Європа, як розвиваються стосунки України з ЄС, які європейські програми та ініціативи актуальні для українців міг кожен, завітавши до інформаційної палатки Центру. А ще – перевірити свої знання, ставши учасником вікторини. Кращі знання та глибоке розуміння змісту і значення для суспільства європейських демократичних цінностей демонстрували члени шкільних євроклубів.

Стенд-опитування «Європейська інтеграція України: скажи СВОЄ слово!» став своєрідним місцем полеміки гостей свята, де кожен міг не лише висловити власне ставлення до інтеграційних процесів, але й думку щодо змін, які мають відбутися у нашому суспільстві та у свідомості кожного з нас.

2013-й був оголошений Європейською Спільнотою роком європейського громадянства. Представники Центру європейської інформації намагалися з’ясувати, що означають поняття «громадянська активність» та «громадська участь» для нас з вами. «Активні громадяни» - так звучала тема організованого Центром конкурсу малюнків та плакатів, який проходив просто в парку. У кольорах, образах та символах кожен учасник намагався показати своє бачення. Кращою була визнана колективна робота братів Андрія та Іллі Бєліченків та їхнього друга Андрія Вєжитчаніна. А тим часом волонтер Центру Катерина Бабенко провела опитування серед відвідувачів Ковалівського парку, намагаючись з’ясувати, яким бачать активного громадянина мешканці та гості міста, що знають про місцеві громадські ініціативи та чи готові до них долучитися?

А ще були виступи команд євроклубів, майстер-класи та ігри, багато сміху, веселощів та дружнього спілкування. Цей день кожному запам’ятався по-своєму: хтось виграв конкурс або вперше насмілився вийти на сцену, хтось вперше замислився про те, що таке громада і чим вона живе, а можливо – зустрів нових друзів, з якими так весело ховатися від теплого дощу…

Керівник Кіровоградського центру
європейської інформації     Тетяна Федорова.

 

Показ та обговорення короткої трилогії «Нові герої» відбулося в ОУНБ ім.Д.І.Чижевського 16 травня о 15.00.

Не бути байдужими, проявляти активність та громадську свідомість, беручи участь у суспільно корисних акціях та волонтерських програмах, – таке завдання поставили перед собою присутні студенти місцевих коледжів, технікумів, члени громадських організацій для людей з функціональними обмеженнями. Фільм, у якому показано три історії боротьби сучасних українців за свої права, вразив глядачів. Учасники кінопоказу відзначили, що нині ситуація, коли люди не бачать шляхів захисту своїх порушених прав, а громадська активність низька, є доволі типовою. І на цьому тлі поведінка героїв фільму виглядає дійсно героїчною для середнього українця.  Ситуація має змінитися, а чи скоро це станеться, залежить від кожного з нас.

Наступний показ відбудеться 24 травня.

 

Ровесники Незалежності про реалізацію своїх прав в Україні.

31-го травня 2012 р. о 15-00 у Центрі європейської інформації ОУНБ ім.Д.І.Чижевського (відділ читальних залів, ІІІ поверх) відбулася презентація брошури проекту «Моя незалежність: двадцятирічні про права людини в 20-річній Україні».

Двадцять ровесників Незалежності з Кам’янця-Подільського, Одеси, Кременчука і Луганщини, що стали героями проекту, розповіли свої життєві історії. Хтось із них вже успішний і самостійний, хтось тільки вчиться відстоювати себе і шукає своє місце під сонцем, когось доля закинула далеко від України, а дехто вже стільки пережив і побачив, що вистарчило б і на сорокарічного. Кожен з них по-різному оцінює можливості реалізації своїх прав у незалежній Україні.

      

Організатори заходу Альона Глазкова та Тетяна Федорова представили ідею проекту, його зміст та результати, організували дискусію щодо дотримання та можливостей реалізації прав людини в Україні, зокрема, права на освіту та на свободу самовираження.

Учасники презентації — молодь, працівники освіти, керівники євроклубів, представники громадськиї організацій, бібліотекарі — зібралися, аби дізнатися більше про те, які нові можливості у сфері прав людини відкрилися перед молоддю зі здобуттям Україною незалежності, над чим нашій державі ще слід добре попрацювати, набратися досвіду на прикладі героїв проекту, як своїми правами користуватися і їх відстоювати.

Брошура була видана в рамках проекту «Моя незалежність: двадцятирічні про права людини в 20-річній Україні», що реалізовується благодійною організацією «Центр освітніх ініціатив» зі Львова.

 

 

День Європи: так святкували кіровоградці

Святкування Дня Європи у Кіровограді стає доброю традицією. Вже третій рік поспіль кожен житель чи гість міста може стати учасником “Єврофесту”. Цього року фестиваль змінив місце проведення: тепер це не площа ім.Кірова, а міський Дендропарк. Саме тут 18-го травня з 10.00 до 16.00 змогли зустрітися і ті хто зробив усе, аби свято відбулося, і ті, хто був на ньому гостем, а можливо, і потратив “випадково”. Але для всіх ця зустріч стала нагодою поспілкуватися, дізнатися щось нове й важливе, зрештою, просто добре провести час. Для організаторів же було важливо, аби поняття “євроінтеграція” та “європейські цінності” стали не просто красивим штампом, але наповнилися для кіровоградців реальним змістом.

      

Кіровоградський центр європейської інформації виступив ініціатором проведення заходів фестивалю під гаслом “Я поділяю європейські цінності!”

“Єврофест – 2012” був організований у форматі “євромістечка” – протягом дня на території Дендропарку працювали інформаційні палатки, де можна було отримати інформацію про ЄС, навчання та волонтерство у країнах Європейської Спільноти. А концертні виступи команд місцевих євроклубів, під час яких розкривалися історія, традиції та культура країн ЄС, надовго запамятаються усім учасникам фестивалю. Конкурсів та ігор було на всі смаки, але найпопулярнішим чомусь виявився “Європейський капелюх”, звідки кожен дістатвав собі питання чи творче завдання, так або інакше пов'язане з “європейськими ціностями”. І хоча призи були символічні, а завдання не завжди прості, охочих не меншало до закриття. А молодші учасники по-свойому демонстрували розуміння змісту європейських цінностей, ставши учасниками конкурсу малюнків “Намалюй собі майбутнє”.

      

Словами й символами присутні намагалися висловити свою думку на полотнах-опитуваннях "Україна - європейська країна" та “Європейська інтеграція: скажи своє слово”. Учасникам пропонувалося не просто сказати своє емоційне “за” або “проти”, але й замислитися: чим ми можемо гордитися та що запропонувати світу? Що необхідно змінити чи подолати у нашій державі або у власній свідомості й звичках? Чого чекаємо та чого боїмося?

Для тих, хто бажає не лише знати, але й вміти — майстер-класи від творчих колективів Кіровоградського ОЦДЮТ та творчої спілки «Єлисаветградський узвіз». А найбільшою оригінальністю відзначилася творча майстерня «Європейська красуня», де євроклубівці (у майбутньому — перукарі) вчили створювати креативні зачіски усіх бажаючих.

Ось таким цей день — 18-те травня — був для кіровоградців: на день раніше від офіційної дати святкування, на крок ближче до усвідомлення себе європейцями.

 

 

Березневі вітання для європейців

Три європейські країни — Греція, Литва та Угорщина — відзначають свої національні державні свята у перший місяць весни. І кожне з цих свят має власну історію та традиції. Дізнатися про це більше Ви зможете, переглянувши виставку, яка продовжує тематичний цикл “Що святкує Європа” у Кіровоградському Центрі Європейської інформації.


Центр європейської інформації — на допомогу євроклубам!

“Інформаційно-комунікативний компонент у роботі шкільних євроклубів” — такою була тема виступу керівника Центру європейської інформації Тетяни Федорової на обласному семінарі євроклубів “Формування цінністних орієнтацій учнів в умовах євроклубу”, що був організований Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім.В.Сухомлинського спільно Радою євроклубів Кіровоградщини та відбувся 14 березня 2012 року в Кіровоградському обласному ЦДЮТ.


Кіровоградські євроклуби змагатимуться на шаховій дошці

Вміння концентрувати увагу, прораховувати майбутні кроки, мислити стратегічно, прогнозувати події — навички, необхідні кожному, хто прагне бути успішною людиною. Члени шкільних євроклубів міста та обласі — активна і творча молодь — прагнуть до самоудосконалення. 27 січня о 15.00 вони зберуться у Центрі європейської інформації ОУНБ ім.Д.І.Чижевського (відділ читальних залів, ІІІ поверх) для участі у любительському шахово-шашковому турнірі “Європейський гросмейстер”.


Вітаємо переможців конкурсу!

“Україна — європейська держава, а мешканці нашого краю зробили вагомий внесок в її історію та збагачення культурної спадщини”, — твердять юні кіровоградці, які понад два місяці працювали над дослідженням історичних, культурних, економічних зв'язків нашого краю з країнами Європи. Результати цих досліджень втілені в роботах, поданих на конкурс пошукових та творчих робіт для шкільної та студентської молоді “Україна у Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011-2012”. Конкурс проводиться в рамках реалізації одноіменного проекту товариства „Український народний дім в Чернівцях”, підтриманого Міжнародним фондом “Відродження”.

На конкурс було подано 36 робіт (6 творчих та 30 пошукових). Кращі з конкурсних були представлені під час підсумкової презентації регіонального туру конкурсу, яка відбулася 19-го січня 2012 р., о 15.00 у Центрі європейської інформації (ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відділ читальних залів, ІІІ поверх).

Перемогу здобули: І місце — Борис Шевченко, студент КДПУ ім.В.Винниченко, за роботу : “Західна Європа — Кіровоградщина: історичні підвалини співробітництва”; ІІ місце — Богдан Панкевич, учень 10-го класу Знам'янської ЗОШ №2, за роботу “Чарівник-художник Іван Похитонов”; ІІІ місце поділили : учениці 10-го класу Помічнянської ЗОШ №1 Ірина Єріненко та Вікторія Меліхова за роботу “Він врятував душу Польщі”, а також Ірина Гарасько, вихованка школи мистецтв “Пролісок” за оригінальну роботу “Внесок представника Кіровоградщини Леоніда Пупкіна в розвиток європейської культури”. Жюрі конкурсу також відзначило за високу активність та креативність шкільний євроклуб “Астра” та студентку КІРУЄ Оксану Силенко.

Переможців було нагороджено цінними призами та дипломами. З цікавими та оригінальними дослідженнями нашого краю зможуть ознайомитися мешканці різних регіонів України, адже роботи переможців увійдуть до тематичного збірника, який буде видано за результатами конкурсу.


Конкурс для фотографів-аматорів

Ви переконані, що Україна — частина Європи, а історія й життя нашого міста це підтверджує? Покажіть це іншим! Як? Станьте учасником фотоконкурсу “Моє європейське місто”. За допомогою об'єктива “впіймайте” такий сюжет, вуличну сценку, краєвид тощо, які б переконливо доводили: тут поважають європейські демократичні цінності; люди, які тут жили й творили, вплели яскраву нитку в мереживо європейської культури. На переможця чекає приз — поїздка до Чернівців у квітні!

Умови фотоконкурсу
“Моє європейське місто”

• Фотоконкурс є частиною проекту “Україна у Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011-2012” і тематично з ним пов'язаний;
• Організатором конкурсу є Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”;
• Учасниками конкурсу можуть бути студенти та учні шкіл міста і області у віці від 15-ти до 25 років;
• Роботи подаються в електронному вигляді + відомості про автора (ПІБ, рік народження, навчальний заклад контактний телефон), а також, можливо, коментарі;
• Учасники можуть подавати лише фотографії, виконані особисто. Роботи, взяті з Інтернету тощо дискваліфікуються;
• Кількість робіт, поданих одним учасником, не обмежується;
• Фотографії подаються в розмірі не менше 3508 х 2480 пікселів (при 300 dpi);
• Термін подання робіт — з 15-го січня — по 15-те лютого 2012 року;
• Роботи приймаються: на e-mail rhall@library.kr.ua, або безпосередньо до Кіровоградського центру європейської інформації (вул. Карла Маркса, 24, ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відділ читальних залів, ІІІ поверх). Телефони для довідок: (0522) 36 14 05; 093 89 49 083; 099 763 11 42.
• Головними критеріями оцінки робіт є тематична відповідність, повнота і оригінальність розкриття теми;
• Переможцями конкурсу стануть автори 3-х кращих робіт з числа поданих з усіх областей-учасниць;
• Нагородою за перемогу у фотоконкурсі є поїздка до м.Чернівців та зустріч з учасниками ІІ туру конкурсу “Україна у Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011-2012” (орієнтовний термін — квітень 2012 року).

Фінал регіональний туру конкурсу “Україна у Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011-2012”

Понад два місяці юні кіровоградці працювали над дослідженням історії та культури нашого краю, його зв'язків з країнами Європи. Результати цих досліджень втілені в роботах, поданих на конкурс “Україна у Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011-2012”. Кращі з них будуть представлені під час підсумкової презентації регіонального туру конкурсу, яка відбудеться 19-го січня 2012 р., о 15.00 у Центрі європейської інформації (ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відділ читальних залів, ІІІ поверх). Завітайте, і Ви дізнаєтеся, хто ж став переможцем та представлятиме нашу область у другому турі.


У Кіровограді стартував новий конкурс

Цього року вже вдруге юні кіровоградці мають чудову нагоду продемонструвати свій творчий потенціал, знання та здібності, взявши участь у конкурсі пошукових та творчих робіт для шкільної та студентської молоді „Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді — 2011”, що стартував в області з початку листопада. Конкурс проводиться в рамках реалізації одноіменного проекту товариства „Український народний дім в Чернівцях”, підтриманого Міжнародним фондом “Відродження”. Проектом передбачено проведення аналогічних конкурсів також і у Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Херсонській, Чернівецькій областях та в Автономній республіці Крим та другого — всеукраїнського — туру конкурсу, який має відбутися навесні 2012 року у м.Чернівці. Регіональними партнерами конкурсу виступили Центри європейської інформації, громадські організації, обласні бібліотеки.
Яка мета проведення конкурсу? Чому присвячені конкурсні роботи та хто і за якими критеріями буде їх оцінювати? – Відповіді на ці питання – у презентації нового проекту Центру, підтриманого Міжнародним Фондом „Відродження”, яка відбулася 3 листопада 2011 року, о 15.00 (ОУНБ ім. Чижевського, Відділ читальних залів, ІІІ поверх).
Запрошені – працівники освіти, члени євроклубів та громадських організацій, потенційні учасники конкурсу, студенти також мали можливість поспілкуватися з переможцями минулорічного конкурсу, почути їхні думки, враження, дізнатися, як досвід участі у конкурсі збагатив їхнє життя.


Круглий стіл до Європейського дня цивільного права

Одним із головних питань, яким опікується Рада Європи, є сприяння функціонуванню ефективної та незалежної судової системи, що знайшло відображення в численних правових документах.
Європейський день цивільного судочинства з 2003 року відзначається 25 жовтня в більшості європейських країн. Його мета – наблизити правосуддя до людей, дати можливість громадянам краще пізнати свої права, ознайомитися з функціонуванням судової системи.
В українських календарях 25 жовтня позначене як Європейський день цивільного права. До цієї події 27 вересня о 13.30 у Кіровоградському центрі європейської інформації (ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відділ читальних залів, ІІІ поверх) відбулося засідання круглого столу “Європейське цивільне право: роль у становленні демократичного суспільства”. Нинішній захід, учасниками якого стали науковці, викладачі та студенти правничих факультетів, представники міського управління юстиції, є логічним продовженням діяльності Центру, який приділяє значну увагу питанням верховенства права та дотримання прав людини, що їх відносять до ключових європейських цінностей.


Тематична зустріч з нагоди Дня європейських мов

26 вересня у Кіровоградському центрі європейської інформації відбулася тематична зустріч, присвячена Дню європейських мов.
Чи дійсно багатомовність сприяє взаєморозумінню та розширює наші можливості? Як і для чого вивчати іноземні мови? Чи реально це для кіровоградців? - Ці та інші питання хвилювали аудиторію, що зібралася: слухачів та викладачів мовних курсів, керівників та членів місцевих євроклубів, вчителів іноземних мов шкіл міста. Під час зустрічі також обговорювалися поточні питання конкурсу методичних розробок до Дня європейських мов для шкільних вчителів, партнером якого виступив ЦЄІ.


Конкурс методичних розробок до Дня європейських мов

Кіровоградський Центр європейської інформації став співорганізатором конкурсу методичних розробок «День Європейських Мов: 10-річчя», оголошеного Кіровоградською обласною молодіжною громадською організацією «Європа – наш дім».
Метою конкурсу є інформування громадськісті про важливість вивчення мови та диверсифікація спектру вивчення мов з метою збільшення багатомовності та міжкультурного взаєморозуміння, сприяння багатомовному та культурному розмаїттю Європи, заохочення вивчення мови в школі та поза школою впродовж усього життя.


Члени експертної групи обговорювали перспективи діяльності Кіровоградського Центру європейської інформації

Кіровоградський Центр європейської інформації працює при ОУНБ ім.Д.І.Чижевського майже п'ять років. За цей час тут відбулося близько 150 заходів. Але, щоб бути дійсно потрібним жителям регіону, Центр має змінюватися і розвиватися. 3-го серпня 2011 р., о 15.00 тут зібралися працівники, партнери та активні користувачі Центру, аби визначити пріоритетні напрямки розвитку та майбутньої діяльності ЦЄІ за допомогою методу SWOT-аналізу: з'ясування сильних та слабких сторін інформаційно-ресурсного центру, можливостей та загроз розвитку стало предметом обговорення учасників цієї зустрічі.


Візит генерального консула Республіки Польща

11 червня до Кіровограда з коротким візитом прибув І радник Посольства Республіки Польща, керівник консульського відділу, генеральний консул Республіки Польща в Києві пан Рафал Вольський.
Предметом уваги високого гостя була діяльність полонійних центрів в Україні. Зокрема, консул відвідав Центр європейської інформації та Польський культурний центр, (вул. Карла Маркса, 24, ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відділ читальних залів, ІІІ поверх), де мав нагоду поспілкуватися з представниками місцевої польської громади, користувачами та працівниками інформаційних центрів.


Майстер-клас для юних кіровоградців

1-го червня, коли українці звично відзначають День захисту дітей, працівники Центру європейської інформації у партнерстві з НУО “Європа — наш дім” організували бесіду про права дітей і питання толерантності та майстер-клас з виготовлення ляльок Тільда “Символ дитинства”.

  


24-го травня Польський культурний центр, який вже рік працює при бібліотеці, вітав численних гостей: цього дня тут відзначали “Польський травень”.


День Європи 2011 - під гаслом “Я поділяю європейські цінності!"


4 травня у Польському культурному центрі, який працює при ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, відбулася зустріч зі Збігневом Липинським — досвідченим вчителем польської мови, громадським діячем, ініціатором польсько-української взаємодії в галузі культури.


16 КВІТНЯ В КІРОВОГРАДІ БУЛО ПРЕЗЕНТОВАНО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РІК ВОЛОНТЕРСТВА


Презентація проекту «Розвиток Центру європейської інформації на базі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського»


Презентація виставки "Мій вибір — еко".
08.12.2010


З 15 по 19 листопада у нашому місті проходить Фестиваль національних культур „Степова веселка”. У ці дні в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відбудуться заходи, організовані спільно з місцевими національно-культурними товариствами.


Україну та Польщу пов'язують спільна історія, близькі традиції та ментальність. Кажуть, що мова — то живе серце нації, а найвища форма буття мови — поезія. Тож, відчути красу і велич поетичних рядків — означає пізнати душу народу.

  


У вівторок, 16 листопада о 17-ій годині у Польському культурному центрі (ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, Відділ читальних залів, ІІІ поверх) вечір лірики „Музика польського слова”, організаторами якого виступили бібліотека, об'єднання поляків Кіровоградщини Товариство „Полонія” та Центр європейської інформації. Захід зібрав усіх, хто цінує польську культуру, усіх, закоханих у Слово і Музику. Під час зустрічі у дружньому колі запрошені почули ліричні рядки улюблених польських поетів мовою оригіналу та в українських і російських перекладах, пісні і романси, переглянули літературно-музичні композиції.

  

Присутні також мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «200 років польської поезії», яка розкриває грані творчості польських митців слова, знаних і сучасних, — Адама Міцкевича, Юліана Тувіма, Яна Кохановського, Ярослава Івашкевича, Анни Свірщинськиї, Віслави Шимборської та інших — тих, чиї талант і натхнення перетворили слова, відомі кожному, на справжню музику, сповнену гармонії і краси.


Мережа центрів європейської інформації проводить веб-конференцію для шкільної та студентської молоді на тему «Я – українець. Я – європеєць?» 28 жовтня 2010 року.

Ініціатором заходу виступив Луганський Центр європейської інформації при підтримці Агентства стійкого розвитку Луганського регіону та Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім..М.Горького. У веб-конференції приймуть участь навчальні заклади, Центри європейської інформації та євроклуби з мм. Харків, Кіровоград, Кременчук, Чернівці, Чернігів, Хмельницький, Івано-Франківськ, Миколаїв, а також українські студенти, що навчаються у ВНЗ м. Вроцлав, Польща. Участь останніх стала можливою завдяки адміністрації проекту «Teraz Wroclaw».

Конференція проходитиме в режимі відео-з’єднань, під час яких учасники матимуть можливість поспілкуватися з однолітками з різних міст України, а також довідатися більше про життя українських студентів, що навчаються у польських ВНЗ з перших вуст. Веб-конференція стане чудовою нагодою для молоді виступити перед аудіторією, подискутувати, та вдосконалити вміння висловлювати власну думку та відстоювати свою точку зору.

Серед питань, обговорювалися були такі:
Чи вважаєте Ви Україну європейською державою (географічно в Європі, але не в ЄС)? Чому так/ні?
Як ви думаєте, які зміни та в яких сферах необхідні Україні щоб досягти рівня життя європейських країн?
Чи вважаєте Ви місто, у якому Ви живете, європейським?


З 18 по 22 жовтня представники 10 центрів європейської інформації України взяли участь у навчальному візиті до м. Вроцлав, який проводився в рамках спільної діяльності, що задекларована у Протоколі про наміри, підписного у квітні 2010р. Мережею центрів європейської інформації України, проектом «Teraz Wroclaw» та Бюро Промоції Муніципалітету міста Вроцлава. Метою візиту було підвіщення рівня знань представників центрів європейської інформації України про європейську освіту на прикладі Польщі.

Під час тижневого навчального візиту консультанти центрів європейської інформації відвідали організації, які реалізують європейські освітні проекти та обміни, а також ближче познайомилися з європейською освітою у Вроцлавському університеті, Вищій банківській школі, Економічному університеті, Вроцлавській політехніці та Вищій школі управління „Edukacja”. Учасники візиту зустрілися з українськими студентами, які здобувають освіту у Вроцлаві за сприяння проекту «Teraz Wroclaw», та взяли участь у дискусії «Плюси та мінуси навчання за кордоном». Також вони мали нагоду побувати на Ярмарку праці в Економічному університеті у Вроцлаві, який надає можливість студентам та випускникам здобути інформацію про напрямки розвитку фірм фінансової, ІТ та виробничої сфер, а також є джерелом пропозицій практик, стажувань і праці у Європі для випускників.

З досвідом освітніх організацій для школярів, студентів та пенсіонерів українські гості ознайомилися в офісі проекту „Teraz Wroclaw”, Домі зустрічей ім. Angelusa Silesiusa та Вроцлавському Центрі підтримки неурядових організацій Sektor3.

Учасники візиту та представники проекту „Teraz Wroclaw” домовилися, що наступним кроком у співпраці з промоції європейської освіти в Україні стане проведення у листопаді 2010р. Тижня європейської освіти Мережею центрів європейської інформацїї за інформаційної підтримки проекту „Teraz Wroclaw”. Детальніше можна буде дізнатись найближчим часом на http://ukrcei.org.mm


11 жовтня о 14:30 у Центрі європейської інформації відбулася презентація конкурсу пошукових (дослідницьких) та творчих (мистецьких) робіт "Європа в Україні, Україна у Європі: очима молоді" для його потенційинх партнерів та учасників. Запрошені – працівники освіти, керівники молодіжних гуртків та клубів, громадських організацій, молодь – були поінформовані про умови конкурсу, порядок оформлення і термін подання робіт, особливості визначення тематики досліджень, зустрілися з авторами проекту.

Конкурс проводиться в рамках реалізації одноіменного проекту товариства „Український народний дім в Чернівцях”. Проектом передбачено проведення аналогічних конкурсів також і у Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях та в Автономній республіці Крим за ініціативою Центрів європейської інформації, громадських організацій, бібліотек. Після презентації було визначено склад конкурсної комісії та критерії оцінки робіт; вирішені питання, пов'язані із роллю керівника у створенні робіт, можливістю повернення наданих матеріалів, реєстрацією та оформленням конкурсних робіт, інші організаційні питання.

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний конкурс творчих та пошукових робіт для шкільної та студентської молоді „Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді”


7 жовтня до Центру європейської інформації завітали наймолодші члени шкільних євроклубів міста. Своїми враженнями та знаннями про ЄС, думками про значення євроінтеграції для України юні кіровоградці поділяться з ровесниками у дитячій передачі "Кукарача", яка виходить в ефір на обласному телеканалі “Кіровоград”.


Нещодавно, 26 вересня, Європейська Спільнота відзначала День Європейських мов. Школи та євроклуби Кіровограда і області проводили різноманітні заходи, покликані стимулювати інтерес до вивчення та вживання різних мов, покращення контактів між людьми, розвиток співпраці. З нагоди свята було оголошено огляд-конкурс дитячих робіт. Діти представили своє бачення багатомовності в європейському просторі, висловивши свої думки, сподівання у плакатах та малюнках. Ознайомитися з роботами ви можете на виставці, організованій у Центрі європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського.

Тема багатомовності близька багатьом. Про це свідчить як інтерес до виставки, так і популярність занять мовних курсів – польських, англійських, німецьких, - що проходять у бібліотеці. Саме це питання визначило зміст круглого столу „Мультилінгвізм як шлях до взаєморозуміння та мобільності у сучасній Європі”, який відбудеться у Кіровоградському Центрі європейської інформації.

Учасниками заходу стануть спеціаліст відділу забезпечення нормативності та якості освіти Гуманітарного департаменту Кіровоградської міської ради О.В.Журавльова, представники управління освіти Кіровоградської обласної державної адміністрації, викладачі Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка Р.В Стадніченко, О.М.Ратушняк, директор Міжнародного агентства „Погляд-NEXT” В.О.Поляновська, керівники і члени євроклубів, громадських організацій, освітяни, студентська молодь.

Запрошуємо до участі у засіданні круглого столу, яке відбудеться 6 жовтня о 14:30 у Центрі Європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського (відділ читальних залів, ІІІ поверх).


Впродовж 20-24 вересня у Чернігові відбувся Семінар-тренінг з актуальних питань європейської інтеграції для працівників Центрів європейської інформації.

Організаторами заходу виступили МВФ “Відродженя”, Сіверський інститут регіональних досліджень, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій, а також Чернігівський центр європейської інформації. Для участі у семінарі зібралися представники Мережі центрів європейської інформації України з 17 областей — члени громадських організацій та працівники обласних універсальних наукових бібліотек.

Програмою семінару було передбачено вивчення наступних питань:
Основи зовнішньої політики та європейської інтеграції України.
Актуальний стан відносин Україна — ЄС: Порядок денний асоціації та перспективи поглиблення інтеграції.
Наслідки майбутньої Угоди про асоціацію і поглиблену зону вільної торгівлі.
Політика Східного партнерства.
Програми ЄС у сферах науки, освіти та культури.
Презентація програми “Молодь в дії”.
Візові питання у відносинах України з ЄС.
Лісабонський договір: що він змінив.
Подолання світової фінансово-економічної кризи: досвід ЄС.
Шляхи задоволення інформаційних запитів користувачів Центрів європейської інформації.

Поряд з лекціями та презентаціями у навчанні використовувалися різноманітні інтерактивні тренінгові техніки: SWOT-аналіз, “Оксфордські дебати”, рольові ігри, “діамантове ранжування”, ментальні карти, метаплан тощо.

Учасники заходу також мали чудову нагоду ознайомитися з історико-культурною спадщиною Чернігово-Сіверщини.


“Європейський тиждень місцевої демократії”


Шановні користувачі!

З 14 вересня заняття курсів з вивчення польської мови
відбуватимуться у Польському культурному центрі
(відділ читальних залів, ІІІ поверх),
за розкладом:

  • група початківців — вівторок, 17.00 — 19.00;
  • група, що продовжує навчання, — четвер, 17.00 — 19.00.

За додатковою інформацією звертатися
до Центру європейської інформації
або телефонувати за номерами:
36-14-05; 093-89-49-083.


Представники Кіровоградського ЦЄІ взяли участь у черговому Форумі Мережі центрів європейської інформації України, який відбувся 16-19 червня в містечку Славське Львівської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Це була вже третя загальноукраїнська зустріч, на яку зібралися представники ЦЄІ, щоб підсумувати діяльність за попередній період, обмінятися досвідом, спланувати подальшу діяльність. Цього разу участь у Форумі взяли представники обласних бібліотек та громадських організацій з 15 областей України.

Програма заходу охоплювала презентації та аналіз діяльності ЦЄІ за попередній рік, представлення загальноєвропейських ініціатив та програм євроінтеграційного спрямування, обговорення та ухвалення Положення про діяльність Мережі та стратегії подальшого розвитку, вибори координуючого органу Мережі, творчі майстерні, тренінг із основ управління проектами та залучення коштів для їх реалізації.

У різних форматах проходили творчі майстерні: зустріч з «живою книгою», урок-екскурсія, Art party, фотовиставка, Інтернет-круїз “ Подорож країнами Європи ” , день відкритих дверей, Оксфордські дебати. Робочі групи підготували концепції декількох мережевих проектів, до реалізації кожного з яких долучаться не менше 5 ЦЄІ: “Книжковий клуб”, відеоконференції про навчання в Європі, підготовка та святкування Днів Європи 2012, плей-касти на теми європейських цінностей “Я поділяю європейські цінності”, “Волонтерство — шлях до успіху”.

Ефективно працювати учасникам допомагала команда фахових тренерів із тренерської групи «Діалог» - Ярина Боренько (Львів), Андрій Донeць (Донецьк) та Олег Овчаренко (Кременчук).

Після детального обговорення у вигляді інтерактивної гри учасники Форуму ухвалили Положення про Мережу центрів європейської інформації України та обрали Раду Мережі.

В гості на Форум завітали представники проекту “Teraz Wroclaw” – інформаційного партнера Мережі центрів європейської інформації України, які розповіли про великі європейські програми з обмінів студентів і викладачів вищих навчальних закладів Вроцлава (Польща).

Учасники Форуму розробили шляхи зміцнення співпраці в рамках мережі та визначили перспективні напрямки подальшого розвитку ЦЄІ.


Урочисте відкриття Польського культурного центру


Тренінг з PR для консультантів Центрів європейської інформації


Круглий стіл “Права людини — фундамент європейських цінностей”


«Різдво у Європі», виставка, яка працює з 4 січня у Центрі Європейсьої інформації при відділі читальних залів. Можливо, ми не все знаємо про традиційне українське Різдво, але ж про святкування в інших країнах, особливо західних, ми знаємо ще менше. Про оформлення будинків, ялинок, новорічні заходи і, звісно, національне пригощання – меню можна дізнатися з літератури на виставці. А родзинкою виставки є книга Євгена Іванова “Новый год и Рождество в открытках”. Книга містить дані про виникнення різдвяних вітальних листівок у різних країнах, зокрема Німеччині, Франції, Італії, Росії, тлумачить різдвяні символи. Багато ілюстрована містить зображення листівок, починаючи з І половини ХІХ сторіччя.
Тож не прогавте чудової нагоди дізнатися про різдвяні традиції наших сусідів, тим паче, що Україна обрала статегічним напрямком шлях до Євросоюзу.

    


У Лондоні відбувся ювілейний з'їзд ЕКУ

Представники українських організацій з усієї Європи у неділю, 15 грудня, завершили наради у рамках з’їзду Європейського Конгресу Українців (ЕКУ). З’їзд мав ювілейний характер і зміст.

Рівно 60 років тому в Лондоні заснували Координаційний осередок українських громадських організацій, що згодом перетворився на Європейський Конгрес Українців. І от вихідними, які щойно минули, українці з усієї Європи знову зібралися в британській столиці.
У з’їзді ЕКУ взяли участь представники українських організацій 20 європейських країн, причому були представлені як старі громади, що існують уже десятки років, як от Франція чи Сербія, так і нові організації, створені найновішою хвилею українських емігрантів у таких країнах, як Італія, Іспанія і Португалія. У нарадах узяв участь і голова Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

Сподівання на посилення співпраці між громадами

Голова ЕКУ Ярослава Хортяні з Угорщини сказала на з’їзді, що спільним завданням організацій-членів ЕКУ є скоординованими зусиллями захистити інтереси українських громад Європи. Тож ХІІ з’їзд має дати поштовх для розвитку чергового етапу співпраці українців на європейському континенті.
Під час з’їзду посольство України в Лондоні влаштувало прийняття, на якому посол Ігор Харченко вітав делегатів. Урочисте відкриття було влаштовано в штаб-квартирі Союзу Українців Британії, а звітно-виборча сесія пройшла в будинку релігійного товариства «Св. Софія» в самому центрі британської столиці.
З’їзд завершився недільним архиєрейським Богослуженням на честь ЕКУ у лондонському кафедральному соборі Українсьої греко-католицької церкви.


До уваги учасників творчого конкурсу на тематику толерантності!

У Вашому навчальному закладі тимчасово припинені заняття? Маєте більше вільного часу? Саме час проявити себе у творчості та заявити про свої переконання!

У зв'язку з тим, що карантинні заходи на території як нашої області, так і у більшості регіонів України тривають, термін подання робіт на конкурс подавжено. Отже, останній термін подання творчих робіт на конкурс - 2 грудня 2009р. Орієнтовні дати проведення всеукраїнського Тижня толерантності - 7—9 грудня 2009 року.


15 жовтня Центр європейської інформації відвідала делегація Нижньоселезького воєводства Республіки Польща, яка перебувала на Кіровоградщині з навчальним візитом відповідно до проекту “P4G-Партнерство заради добра”, який реалізується в рамках угоди між Кіровоградською облдержадміністрацією та Адміністрацією Нижньоселезького воєводства про регіональне співробітництво.

Учасники делегації були ознайомлені з роботою Центру європейської інформації, практикою використання досвіду польських ЦЄІ. Їм було презентовано книжкову виставку “Польща — міст до Європи” та фотовиставку “Кіровоград — Вроцлав: розвиток професійних зв'язків”.

Цей візит став для нас ще одним кроком у розвитку міжрегіональних зв'язків, адже ОУНБ ім. Чижевського та публічна бібліотека м. Вроцлав (Нижня Силезія, Польща) є бібліотеками-партнерами, а працівники Центру європейської інформації мали можливість стажуватися в кращих ЦЄІ Польщі.


“Європейський тиждень місцевої демократії”

НОВИЙ ПРОЕКТ Литва-Україна: один погляд на превентивне виховання в контексті європейських стандартів

Дати

26 вересня – День європейських мов

Це свято було запроваджене у 2001 році Радою Європи як своєрідний спосіб підтримки розмаїття мов, двомовства кожного європейця та розвитку викладання мови у світі. Дійсно, адже зараз у світі стає все більше і більше людей, які володіють хоча б однією іноземною мовою. Також мета цього свята - зберегти та розвинути мови, які задекларовані як офіційні мови політики Євросоюзу.

Нагадаємо, що до складу визнаних європейських мов входять: російська, німецька, французька, англійська, італійська, іспанська, польська та ще приблизно 200 мов.
Але не можна не зазначити, що чільне місце серед мов Європи посідає російська, адже географічно та територіально її вважають рідною приблизно 150 мільйонів європейців. Наступне місце - у німецької мови. Її вважають рідною приблизно 95 мільйонів осіб. Потім ідуть французька (66 млн.), англійська (63 млн.), італійська (60 млн.), іспанська та польська (близько 40 млн.).

А українську мову в Європі як політичну не визнають, але все одно шанують. Адже Україна заявляє про себе як про європейську державу з усіма її атрибутами.
Проте не лише в Європі, а навіть в Україні для розвитку і становлення української мови треба багато що зробити.

Звичайним для європейців, також і українців, стало вивчення англійської. З'явились різноманітні приватні школи та клуби. Нині англійська є мовою міжнародного спілкування.
Вивчати мови дуже корисно. Не випадково кількість мов, якими володіє людина, також демонструє її освіченість та відкритість до сприйняття інших культур.


Події

11 вересня відбулося підписання Угоди "Про започаткування україномовної короткої версії Euronews" між НТКУ та Euronews.

Національна телекомпанія України надає своїм глядачам можливість отримувати найсвіжіші європейські новини.

Сьогодні через брак технічних можливостей не кожен українець має відкритий доступ до актуальних і якісних новин Euronews. Адже новини Euronews виходять лише в розширеному пакеті деяких кабельних мереж або в мережі Інтернет. Перший Національний має найбільше покриття в Україні, тому відтепер кожен українець матиме доступ до п'ятнадцятихвилинного випуску новин Euronews, що транслюватимуться в проміжок часу з 19 до 23 години.


Оголошено новий всеукраїнський конкурс!

З вересня 2009 року стартує новий проект "Литва-Україна: один погляд на превентивне виховання в контексті європейських стандартів" за підтримки Посольства Литовської республіки в Україні. Цей проект будуть реалізовувати жіноча благодійна організація "Наші візії" м. Жидачів Львівська область (Україна), Калуська філія Союзу українок м. Калуш Івано-Франківської області, багато локальних партнерів, а також молодіжна організація з Тракая (Литва).

Сподіваємось, що ви долучитесь до нашого проекту і ми зможемо спільно виробити дійсно один погляд і громади, і освітян, і молоді на превентивне виховання. Деталі про перебіг проекту можна прочитати на блозі: http://prvuxovannya.blogspot.com/ та на http://tolerant.org.ua/ Проект розпочинається Всеукраїнським творчим конкурсом серед шкільної , студентської молоді та педагогів.


Молодіжні лідери, молодіжні працівники, лідери громадських організацій, тренери, педагоги… усі, хто активно працює у сфері європейської освіти молоді і зацікавлений в обміні досвідом методиками молодіжної роботи у сфері європейської інтеграції запрошуються до участі у підсумковій конференції проекту «Чемпіони європейської освіти», яка відбудеться у Львові 26-27 серпня, 2009.

Дивіться детальну інформацію у додатках.

Додатки


Маєш трохи вільного часу, натхнення та фотокамеру?
З 6 липня завдяки "Нашому Радіо" та Європейському Союзу в тебе є можливість довести, що твоє місто - це справжнє європейське місто!

Вважаєш, що твоє рідне місто гідне представляти Україну в Європі? Заходь на сайт проекту "Європа в серцях українців" www.esua.info та реєструйся в акції "Моє місто - європейське місто". Прояви свій талант фотохудожника та покажи всьому світові наймальовничіші куточки свого міста. Додай власноруч зроблене фото на сайт проекту та отримай можливість виграти головний приз - професійну цифрову фотокамеру. Автори фотографій, що посядуть друге та третє місця, отримають відповідно mp3-плеєр та радіоприймач.

Переможця конкурсу буде обрано 5 серпня експертною комісією з урахуванням результатів інтернет-голосування, що стартує 15 липня одночасно з оприлюдненням отриманих фотографій, та буде завершено 31-го липня.

Поспішай! Конкурс триває з 6 по 31 липня. Детальніше - в офіційних правилах конкурсу на http://www.esua.info/turs.html?catid=16.


Всеукраїнський форум Центрів Європейської інформації.

23 — 26 червня у м. Яремче (Іванофранківська область) відбувся Форум центрів європейської інформації. Його організаторами виступили Міжнародний фонд “Відродження” та громадянський центр “Ділові ініціативи” (м.Іванофранківськ). У роботі форуму взяли участь Центри європейської інформації 19 областей (35 представників ОУНБ та громаських організацій-партнерів).

Серед доповідачів та тренерів — Ярина Боренько (громадська організація “Європейський діалог”), Андрій Донець (Донецький молодіжний дебатний центр), Володимир Єрмоленко (Інтерньз-Україна), Девід Стулік (Представництво Європейської Комісії в Україні), представники Європейської програми МВФ.

 

У програмі форуму — виставка проектів; оцінка діяльності Центрів; творчі майстерні; координаційний механізм та перспективи розвитку Мережі ЦЄІ; планування мережевої діяльності на наступний рік; коментар щодо виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008 — 2011 роки.


Євро, що нині є засобом платежу (як внутрішнього, так і міжнародного) у 18 країнах ЄС, – наймолодша світова валютна одиниця. Вона практично стала одним із символів об’єднаної Європи. Гроші — це не тільки і не стільки єкономічне явище, скільки феномен культури в цілому. Історія фідософії та культури демонструє постійну увагу до проблеми грошей. Їх дослідження присутні у роздумах Платона і Сократа, Арістотеля, Сенеки, працях Фоми Аквінського, Еразма Ротердамського, Б.Паскаля, Ф.Бекона, Д.Локка, Д.Юма, Д.Берклі, І.Канта, Г.В.Ф.Гегеля, Г.Зіммеля, М.Вебера, А.Шопенгауера, С.Н.Булгакова, Ж.-П.Сартра, Е.Муньє та багатьох інших. Адже гроші є феноменом реальності, нашим повсякденним супутником, одним з атрибутів буття. І їх “тілесна оболонка” — дзінкі монети, хрусткі та потерті банкноти — є своєрідним відбитком історії, культури, розвитику естетичних критеріїв. Нумізматика (наука про монети) та фалеристика (досліджує банкноти) тісно пов’язані з історією, географією, економікою, емблематикою та символікою, дизайном і мистецтвом. Отож, погляньмо на минуле і сучасність, карбовані в металі – до Вашої уваги виставка „Історія Європи в монетах і банкнотах”.

Увага! Запрошуємо всіх бажаючих переглянути роботи юних кіровоградців-учасників конкурсу „Європейські барви”.

Утворення Європейського Союзу – один із найяскравіших прикладів єднання держав заради добробуту, миру, прогресу та процвітання. Які саме слова Фрідріха Шиллера стали текстом спільного європейського гімну? Як „розшифровує” прапор Європейської Спільноти наука символіка? Дізнайтеся про це, ознайомившись із виставкою „Символи єднання: розвиток символіки ЄС”, представленої до уваги користувачів бібліотеки та Центру європейської інформації.


Увага! Проект "Всеукраїнське змагання з європейської інтеграції" - запрошуємо усіх до участі!!! Проект передбачає проведення всеукраїнського змагання серед школярів загальноосвітніх шкіл, яке відбуватиметься в два етапи. Перший етап розпочинається навесні 2009 року і відбуватиметься в мережі Інтернет, де учасники пройдуть тестування. На другий етап, який заплановано на осінь 2009 р. в Києві, запросять команди, які наберуть найбільшу кількість балів у своїй області за результатами тестування. Їх буде 27. На другому етапі змагання визначиться одна команда-переможець. Її учасники і поїдуть на "Європейські канікули" до однієї з країн Європейського Союзу, де протягом тижня матимуть можливість познайомитись з діяльністю організацій та установ, які працюють в ЄС.
Взяти участь в змаганні можуть учні у віці від 14 років з будь якої загальноосвітньої школи України. Команди мають складатись з трьох учнів і одного вчителя. Для участі необхідно зареєструватись на Інтернет-сайті www.europanostra.info, та у призначений день виконати завдання тесту. Переможців цього етапу змагання в кожній області визначатиме комп’ютерна програма.
Докладна інформація щодо правил участі в конкурсі доступна на сайті www.europanostra.info, а також у доданому файлі.
Запрошуємо організації та установи долучитись до поширення інформації про змагання серед школярів та вчителів загальноосвітніх шкіл України. Будемо вдячні за Вашу підтримку.
Проект реалізовується Донецьким молодіжним дебатним центром за фінансової підтримки Європейського Союзу та підтримки Міжнародного фонду "Відродження". За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь в Донецький молодіжний дебатний центр до Валентини Дьомкіної або Андрія Донця за тел. (062) 385 98 39; 345 77 90.


Незабаром! Увага бібліотекарям! 14 травня 2009 року на базі Вільшанської центральної районної бібліотеки відбудеться обласний семінар-практикум для керівників районних Центрів європейської інформації “ЦЄІ сьогодні: виклики та можливості”.

До Дня Європи Центр європейської інформації оголошує конкурс творчих робіт “Європейські барви”!
Ви переконані у тому, що місце України — у Європі? Тема євроінтеграції Вам небайдужа? Образ об'єднаної Європи для Вас — джерело натхнення? Вас заворожують європейські краєвиди, захоплюють звичаї та традиції європейських країн? Тож втільте це у барвах!
Запрошуємо до участі школярів та студентів, учнів художніх гуртків, студій та аматорів. Вік та кількість робіт, наданих одним учасником — необмежені. Приймаємо роботи, виконані у будь-якій техніці: малюнки, коллажі, аплікації, художні фото тощо. Чекаємо на Ваші роботи до 11 травня.
За більш детальною інформацією звертайтеся до консультанта Центру європейської інформації Тетяни Федорової (безпосередньо або за тел.: 8 (0522)36 14 03 та електронною поштою: rhall@library.kr.ua)


У Центрі європейської інформації відкрита книжкова виставка “Сучасні тенденції розвитку освіти у ЄС”.
Представлені на виставці матеріали охоплюють як теоретичні аспекти теми, так і узагальнення практики адаптації освітньої системи України до європейських стандартів і будуть цікавими для працівників освітньої галузі, шкільних психологів, студентів та старшокласників. Адже сфера освіти не може залишатись осторонь світових глобалізаційних перетворень, зокрема, формування європейського освітнього простору, оскільки саме освіта має найактивніше реагувати на зміни базових характеристик суспільства, готувати громадськість до нових економічних та геополітичних умов. Задля свого сталого розвитку Україна має своєчасно реагувати на загальноєвропейські тенденції в освітній галузі. Це є однією з передумов інтеграції нашої держави до європейського суспільства та ефективного взаємовигідного співробітництва з країнами ЄС.

11.02.2008
Фотовиставка “Європейське обличчя нашого міста”


04.08.2008
Книжкова виставка „Угорщина – національна ментальність і європейські цінності”


07.07.2008
Книжкова виставка „Європейські стандарти в галузі прав людини”


21.06.2008
Зустріч з членами об’єднання поляків Кіровоградщини „Полонія”


19.05.2008
Дні Європи в Кіровоградському центрі європейської інформації


29.11.2006
29 листопада о 14-й годині Центр європейської інформації Кіровоградської ОУНБ ім.Д.І.Чижевського проводить круглий стіл “Євроінтеграція: реалії та перспективи”.

Під час якого будуть обговорені питання щодо перспектив вступу України до ЄС, регіонального виміру проблем євроінтеграції, торгово-економічних відносин України та ЄС, політики співпраці ЄС і України, розвитку освіти України у європейському просторі, роль ЄС та України у вирішенні проблем захисту прав людини та ін.

Учасниками круглого столу стали представники Відділу Європейської інтеграції з зовнішньоекономічної та виставкової діяльності управління зовнішньоекономічних зв'язків головного управління економіки облдержадміністрації, Кіровоградської торгово-промислової палати, закладів науки та освіти міста, зокрема, Кіровоградського національного технічного університету, Кіровоградського юридичного інституту Національного університету внутрішніх справ, кібернетико-технічного коледжу та інші. Серед запрошених - представники управління культури і туризму облдержадміністрації, обласного управління у справах сім'ї та молоді, засобів масової інформації, а також студенти ВНЗ міста, користувачі та працівники ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.


Фон


Фон

[ HOME ]
  НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації.
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2009-2013     Webmaster: webmaster@library.kr.ua