ОУНБ ім.Д.І.Чижевського Кунсткамера Олександра Ільїна

ПОРЦЕЛЯНА.


Збільшене зображення (19 KB)

Порцелянова ваза - один із найунікальніших предметів у колекції. Навіть у Китаї після XVIII ст. секрети виготовлення таких великих ваз було практично втрачено. Віртуозний рельєфний малюнок, нанесення багатьох шарів фарб з подальшим неодноразовим обпалюванням - це складна технологія, що визначає цінність цієї речі, так би мовити, з одного боку. А з іншого - вивершеність ліній, врівноваженість найскладнішої килимової композиції, дивовижний синтез реалістичності та умовності. Такі вази прикрашали палаци імператорів і вельмож, слугували посольськими дарунками.


ПРИЛАДИ.


Збільшене зображення (15 KB)

Збільшене зображення (24 KB)

Збільшене зображення (28 KB)

Збільшене зображення (27 KB)

Фірма К. Цейса. Мікроскопи.
XIX ст. Німеччина. 

Грамофонні платівки.
І половина XX ст. Шеллак.. 

Експозиція  "Кунсткамера Олександра Ільїна".
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей..  

Збираючи книги та твори станкового мистецтва, О.Iльїн віддавав шану й побутовим речам. І придбав справді рідкісні речі. От, скажімо, збірка звуковідтворюючих апаратів: грамофонів, старих радіол, радіоприймачів. Серед них - і носії звуку, унікальні перфоровані стрічки для механічного піаніно, раритетні грамофонні платівки з прижиттєвими записами Ф. Шаляпіна, Т.Руффо, А. Нежданової, Л. Собінова, Е. Карузо.

Олександр Борисович дуже любив та вивчав оптику, про що свідчать рідкісний каталог оптичних приладів у його бібліотеці та власноручний конспект вченої праці з теорії оптики. А мікроскопи, виготовлені в Йєні на заводі Карла Цейсса, інші прилади ХІХ ст. зацікавлять будь-який музей техніки. Спеціалісти відзначають і такі збільшувальні прилади, як телескопи. Два з них - системи Галілея (виготовлений у Франції на початку XIX ст.) та сучасний (продукція вже згадуваної всесвітньо відомої фірми "Карл Цейсс") демонструють розвиток технічних можливостей в удосконаленні традиційного типу малого телескопа.


Home | Зміст | Попередня

© Copyright ОУНБ Кiровоград 1999