ОУНБ ім.Д.І.Чижевського Кунсткамера Олександра Ільїна

ПАМ'ЯТКИ АРХЕОЛОГІЇ


Збільшене зображення (29 KB) Провушна сокира. ІІ тис. А.С.
Камінь:оббивка, шліфування, свердління.
Кельт. ІІ тис.А.С. Мідь:лиття
Провушна сокира. ІІІ тис. А.С. Мідь:лиття
Збільшене зображення (16 KB)
Антична гончарна кераміка. Кінець V-IV ст. А.С.
-Уламок червонофігурної вази із зображенням жінки, котра дивиться у дзеркало.
-Арібалічний лекіф. Шийка: сучасна реконструкція.
-Канфар.
-Фрагмент чорнофігурної вази із зображенням важкоозброєного грецького воїна.
Збільшене зображення (14 KB)
Римська бронзова пластика.
II-IV ст. A.D.
Збільшене зображення (19 KB)

Посуд черняхівської культури.
II-IV ст. A.D.
Кераміка.

    Найстаріші артефакти, що належали Олександру Борисовичу Ільїну, - пам'ятки археології, їх у нього нараховувалося понад 150. Це вироби з каменю, керамічний посуд, теракотова та бронзова пластика. Всі вони охоплюють досить довгий хронологічний діапазон - від IV тис. до нашої ери (А.С.) до перших століть нової ери.

    Цікава у загальному масиві археологічного матеріалу й підбірка кам'яних сокир та булав (більше 40 предметів) виробничого та сакрального призначення доби ранньої, середньої та пізньої бронзи. В зібранні - дві провушні безобушкові сокири кінця ІІІ - початку ІІ тис. А.С. і кельт середини II тис. А.С. Вся підбірка дає змогу простежити розвиток кам'яної зброї та засобів праці в різних археологічних культурах. Давній керамічний посуд представлений виробами майстрів дніпро-донецької (IV тис. А.С.), трипільської (ІV-III тис. А.С.), сабатинівської (XIV - XII ст. А.С.), білогрудівсько-чорноліської (ХІ-VIII ст. А.С.) культур, а також античними пам'ятками. Класичні елліністичні пам'ятки репрезентовані теракотою, чорнофігурною та червонофігурною керамікою, цікавим фрагментом сіроглиняної теракоти - зображення жінки, що грає на кіфарі. Походять ці речі з грецьких полісів Північного Причорномор 'я або з міст метрополії.

    В археологічному зібранні О.Ільїна - й давньоримські пам'ятки II-ІV ст. нашої ери (А.D.), відлиті з бронзи, теракотові світильники, глечики для олії, фрагмент антропоморфної посудини чи урни, прикрашеної зображенням Медузи, голівка іграшки у вигляді римського воїна. У зібранні представлено посуд черняхівської культури, що існувала в одну історичну епоху з Давнім Римом та часом тяжіла до форм римського мистецтва.


Home | Зміст | Наступна

© Copyright ОУНБ Кiровоград 1999