[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata
Повернутись
[ HOME ]
Фон Роман Любарський. Критика.


Фон

Роман Любарський. Літературна критика.


Шляхом мудрості,
або мандрівка до Творця


У вас в руках третя збірка Миколи Тупчієнка. Українця, який безумовно любить свою землю, свій край, свою батьківщину. Але якщо ширше – усе живе на Землі. Тому він своїм серцем, своєю душею намагається почути і передати словом усе те, що дарував нам Творець, – від польоту дощової краплини до потужного дихання океану, від першого поштовху зернини у зволоженій весною землі до народження наднової зірки, від найвеличніших і чистих до грубих, бодай гріховних почуттів. У вас в руках книжка людини, яка вже давно стала на шлях набуття мудрості. Мудрості, що поєднує прадавні й сучасні знання про світ.

Переплітаючи в поетичних рядках християнські та суфійські джерела, Микола Тупчієнко в своїх книжках виступає то як філософ-містик, то як філософ-гностик, то як філософ-діалектик. Він робить упор на багатовимірність та розмаїття того, що ми звикли називати «людським життям», концентруючи увагу читача на таких поняттях як Бог, Віра, Любов, Гармонія, Буття і Небуття.

Як цим, так і попередніми творами він намагається підняти людину на більш високий щабель досконалості. Тому що розуміє: усі науки дані нам для того, щоби пізнати творіння Вишнього. Але це водночас і шлях пізнання самого себе. Дуже лаконічно ця думка звучить у суфіїв: «Хто пізнає себе – той пізнає Бога».

Отже, мандруючи до Творця шляхом мудрості, ми наближаємося до своєї сутності, до Істини, до Любові, доки не розчинимося в Ньому. Але перед тим як стати на цей шлях, слід, за словами Миколи Тупчієнка, «прибрати з серця рештки трути і світ навчитися приймати, яким він є у злобі і добрі».

Безумовно, він дуже непростий, часом дуже важкий, цей шлях. Проте, коли людина проходить певну відстань на ньому (і проходить з Любов’ю, через жертовне служіння), Бог починає більш активно допомагати такому шукачеві, наповнюючи його душу енергією, красою, гармонією.

Перегорніть сторінку, придивіться, що сховано «За дверима», уважніше зазирніть вглиб написаного і, можливо, з цього почнеться ваш власний шлях – шлях творчості, шлях мудрості.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ.


[ HOME ]

Роман Любарський. Критика.
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua