[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Подаровані видання за грудень 2013 року

 


Подаровані видання за грудень 2013 року

От автора, доктора культурологии Елены Кодьевой
Петр Иванович Кодьев: Жизнь и деятельность. Творческое наследие. Родные, друзья, современники: Монографический сборник. - К., 2012. - 224 с.: 98 ил.

Книга раскрывает жизненный и творческий путь одного из основателей Национального Союза художников Украины, организатора нового для Украины дела реставрации произведений изобразительного искусства, украинского художника-живописца Петра Ивановича Кодьева, и представляет собой монографический сборник воспоминаний и заметок - лично П.И. Кодьева, а также его родных, друзей, современников. Биографические данные освещаются в контексте исторических событий начала и середина ХХ века. Эта первая полная публикация о П.И. Кодьеве — художнике, человеке, общественном деятеле, в личной судьбе которого трагически скрестились противоречия эпохи.

Для специалистов в области искусства и широкого круга читателей.

 
Від автора Шевченка Сергія Івановича, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира ВинниченкаШевченко Сергій Іванович. Вершники на Інгулі. - Кіровоград: ПП “Центр оперативної поліграфії “Авангард”, 2013. - 332 с.

У книзі вперше узагальнено досвід діяльності військово-навчальних закладів кавалерійського профілю (училищ, курсів та школи) за весь період їх існування в Єлисаветграді — Зінов’євську у 1859 — 1933 рр. Простежено долі випускників — учасників боротьби за незалежність України 1917 — 1921 рр., переможців фашизму. Йдеться про регулярні армійські частини, які базувалися у військовому містечку на Ковалівці (штаб кавалерійського корпусу, десантники, спецпризначенці, ракетники) у серед. ХІХ ст. та в серед. ХХ — на поч. ХХІ ст.

Для дослідників, військовиків, викладачів, учителів, краєзнавців, студентів, усіх, хто цікавиться військовою історією, регіональною минувшиною.
Від автора Стеценка Олексія Сергійовича
Стеценко Олексій. Заповідаю вам любов: лірика, посвяти. - Кіровоград: Видавець Лисенко В.Ф., 2012. - 63 с.

Багатьом творчим людям з Кіровограда цей автор знайомий за книжкою “Зцілення людини словом, музикою і піснею” виданою у 2008 році. “Заповідаю вам любов” - перша збірка віршів Олексія Стеценка. У ній автор розкриває свою душу, любов, доброту до рідних, друзів, співробітників і всіх, для кого були написані ці сповіді, поздоровлення і побажання, з вірою, з надією на духовне удосконалення тих, хто їх прочитає.
Від поета, прозаїка, перекладача, мистецтвознавця
Шурапова Володимира Петровича

 
Шурапов Володимир Петрович. Тернистими шляхами: Етюди про корифеїв українського театру. - Кіровоград: Видавець Лисенко В.Ф., 2013. - 96 с.

У новій книжці відомого кіровоградського мистецтвознавця В. Шурапова розповідається про корифеїв української сцени — фундаторів першого національного професійного українського театру. ... Всі корифеї присвятили своє життя сцені, любили її всією душею і розуміли її як “художній прояв всенародної національної культури”. Незрівняний майстер слова, перекладач, драматург, публіцист, театрознавець Микола Вороний наголошував: “Культура є продукт нації, продукт всенародного, віками надбаного скарбу. Тому і сцена повинна бути тільки демократичною (в широкім значенні цього слова) і тільки національною. Театр і культура повинні злитися докупи. Тільки при такій умові сцена перестане бути партійною трибуною, кафедрою, перестане бути і місцем нездорових втіх, а зробиться свободним форумом для високого перетворення людського духу і таємничого одкровення Краси” Книга призначена для широкого кола читачів, поціновувачів вітчизняного театрального мистецтва.
Від автора, українського письменника Шовкошитного Володимира Федоровича
Шовкошитний Володимир. Білий кречет: Історичний роман. – Київ: “Український пріоритет”, 2013. - 320 с.

Гостросюжетний роман “Білий Кречет” - охоплює події 1937 — 1953 років, відображаючи війну тоталітарних імперій та боротьбу УПА на Поділлі, Волині й Галичині. Головні герої Макар - “Кречет” та Ельвіра поєднують свій вибір із світом Ярослава Стецька, Бульби-Боровця, творців УПА й Олевської й Колківської республік. Помста чи милосердя — ось межове питання, яке постає перед героями нового роману Володимира Шовкошитного. Втім, і сам автор разом із читачами шукатиме відповідей на ті болючі історичні виклики, що тривожать наше суспільство й сьогодні: яка ціна розбрату між українцями? Де витоки міжетнічного взаємознищення? Як твориться національна держава? Всяк б’ється за свій інтерес, кожен робить свій вибір. Кречет обстоює цінності, найвища з яких — свобода. Його вибір — боротьба. Мета — Україна. Засіб — правда. Книга призначена для широкого кола читачів.
Злючий Сергій Дмитрович. Мідні Леви: поезії, переклади. – Київ: “Український пріоритет”, 2013. - 222(1) с.

До книги увійшли поезії і переклади, створені автором впродовж останніх років. Насичені численними лірико-філософськими алюзіями та асоціаціями тексти, що тут подаються, потребують заглибленого читання і шукають свій шлях до читача, який в певному сенсі має бути обізнаним із засадничими мотивами не лише національної, а й світової культурної традиції. Також до збірки входять переклади на українську Арсенія Тарковського, Володимира Висоцького, Іосіфа Бродського, Чеслава Мілоша та Адама Загаєвського.Фон


Фон

[ HOME ]
Фон Подаровані видання за грудень 2013 року
Фон Фон © ОУНБ, Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua