[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Кулінарні мандри світом

Фон

Кулінарні мандри світом

Дозвольте собі невеличкий кулінарний екскурс в іншу країну, а можливо ще і в іншу історичну епоху. У вас є для цього всі можливості. Достатньо відкрити книгу, представлену на виставці, та вибрати рецепт, що сподобався. Тут ви знайдете рецепти будь-якої національної кухні. Неважливо, що ви вирішили готувати: гостре блюдо, десерт, або ситний обід зі зміною частувань. Користуючись книжковою виставкою, ви можете дозволити собі головне - різноманітність. Отже, вам захотілося спробувати приготувати якусь традиційну страву європейської або азійської кухні? Чи просто хочете долучитися до іншої культури? Тоді сміливо вирушайте в подорож по сторінках представлених видань, де ви знайдете рецепти найпопулярніших блюд кухонь народів світу практично з усіх регіонів. Експериментуйте, пробуйте, відкривайте для себе нові смаки разом з нами!

Так, як ми українці і живемо на Україні, тож пропонуємо розпочати знайомство саме зі страв української кухні.Українська кухня


Альхабаш, Олена Анатоліївна.
Українська кухня / Олена Альхабаш. - Харків : Віват, 2016. - 71,[1] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни).

Смачний борщ, апетитні вареники, ароматні пампушки. Відразу ж ми згадуємо надзвичайно смачну, звичну домашню кухню. Ця книга містить відомості про історію української кухні, цікаві факти, а найголовніше – різноманітні рецепти страв, які може приготувати кожна господиня. Готуйте і дивуйте своїх рідних прекрасними стравами української кухні.Грубич, Костянтин.
Смачна країна : народні рецепти та поради звідусіль від народного журналіста / Костянтин Грубич. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 301,[3] с. : фото.кол.

Відомий телеведучий та знавець продукції зі знаком якості Костянтин Грубич побував у всіх регіонах України, де готував і смакував страви, притаманні саме цій місцевості, ознайомлювався з культурою і традиціями міст, містечок та сіл. Тому кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей , які доклалися до її творення і поширення. Крім того, всі страви супроводжують додаткові поради та спеціальні секрети від автора – як найкраще готувати і з чим подавати той чи інший смаколик. «Смачна країна» - це не лише кулінарна насолода, а й чудова нагода поглянути на Україну під новим кутом.
Золотая энциклопедия украинской кухни [] / сост. Александр Кривошей. - Донецьк : Глорія, 2011. - 382,[1] с. : ил.


Пекер, Полина. Кухня народов Украины в будни и праздники / Полина Пекер. - Донецк : ПКФ "БАО", 2012. - 431 с. : цв.ил.


Украинская кухня [] / авт.-сост.: Елена Старчаенко, Александра Немирич. - Харьков : Фактор, 2012. - 207 с. : цв. ил. - (Сер. "Украина. Вчера, сегодня, завтра").


Дубовис, Григорий Александрович Украинская кухня [] : Полный свод рецептов национальной кухни XVIII-XXI вв. / Григорий Дубовис; Оформ. кн. И. В. Осипов. - Харьков : "Фолио", 2004. - 590,[1] с. : цв.ил. - Указ. с. 526-591


Украинские народные блюда / сост. : О. А. Могила, В. И. Саенко. - К. : Фирма "Доверие", 1992. - 176 с. - (Хозяйкина библиотека : в 10 книгах ; кн. 1)


Доцяк, Віра Сисоївна. Українська кухня [Текст] : підручник для учнів проф.-техн. закладів освіти / Віра Доцяк. - Вид. 2-ге, перероб. та доп. - Львів : Оріяна Нова, 1998. - 556,[2] с. : табл., іл., 4 л. кол.іл


Українська стародавня кухня : довідник / укл. : Т. Л. Шпаковський. - К. : "Спалах" ЛТД, 1993. - 238 с. : іл


Лильо, Ігор Миколайович.
Львівська кухня / Ігор Лильо. - Харків : ФАКТ, 2016. - 249,[7] с. : фото.кол.

Це видання лише на перший погляд присвячено кухні - одному з найважливіших аспектів львівської історії. Насправді воно набагато цікавіше і змістовніше. Відомий знавець міста Лева - Ігор Лильо - за допомогою головного редактора журналу «Егоіст», керівника гастрономічних проектів Клубу галицької кухні Всеволода Поліщука поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх готують і сьогодні.Караваєва, Лариса.
Рецепти галицької кухні : найкращі адаптовані рецепти / Лариса Караваєва. - Львів : Апріорі, 2016. - 135,[1] с. : фото.кол.

Ідеальна кулінарна книга для господині — це книга, без якої не обійдеться жодне свято, та й навіть часто звичайний сімейний обід. Оскільки саме в ній є ті основні записи, що є важливими і дорогоцінними для приготування хороших страв. Це книга, яку мати передає доньці як запоруку щасливого сімейного щастя. У ній відкрито і доступно описані приготування усіх страв, вказані важливі деталі чи поради, які так часто багато господинь зберігають у таємниці. Пропоновані рецепти адаптовані до сучасних умов і продуктів, вони перевірені і удосконалені. У цій книзі зібрані найкращі рецепти від відомих і умілих галицьких господинь таких, як Ольга Франко, Дарія Цвек та сучасних майстринь кулінарного мистецтва, до яких першочергово відношу Наталію Тимець. Сподіваємося, що ця книга стане найкращим подарунком як для молодої, так і для досвідченої господині.Цвєк, Дарія.
У будні і свята / Дарія Цвек. - Львів : Вид-во "Старого Лева", 2016. - 469,[3] с. : фото.кол. - Покажч. страв с. 456-470.

У книзі знаменитої галицької господині та кулінарки Дарії Цвєк зібрано усі секрети приготування страв на щодень. Тут детально розписане меню від кожної пори року до кожного дня, що має тиждень, усіх дванадцяти місяців. Ретельно підібраний перелік страв: на перше, на друге, фруктові салати, десерти, різноманітні напої - допоможе сучасній жінці, яка любить куховарити, з'ясувати усі тонкощі теплової обробки продуктів та обрати, які страви найкраще приготувати в ту чи іншу пору року.


Франко, Ольга Федорівна. Практична кухня : [Кулінар. рецепти] / Ольга Франко ; [Літ. оброб. та вступ. ст. О. П. Сенатович]. - 3-тє вид. - Львів : Каменяр, 1993. - 216 с. : [20] а. іл.


Українська кухня / Микола Георгієвський [та ін.]. - 3-тє допов. вид. - К. : Мистецтво, 1992. - 303 с. : іл. Авт.зазначено на звороті тит. арк.


Винничук, Юрій Таємниці львівської кави [Текст] / Юрій Винничук. - Львів : ЛА "Піраміда", 2001. - 198,[1] с. : іл.


Пісна кухня
[Текст] : найкращі страви від закусок до десертів / укл. Лариса Кузьміна. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 347,[5] с.

Завдяки цій книзі переконаєтеся, що пісні страви теж можуть бути надзвичайно смачними й різноманітними! Мариновані овочі, ікра, паштети, салати, супи, щі, борщі, окрошки, страви з овочів, риби та морепродуктів, каші, випічка без яєць і молочних продуктів, десерти й напої... Страви приготовані з продуктів, доступних практично цілий рік, прості в приготуванні й корисні.
Степанович, Євгенія ПетрівнаСтрави української кухні в піст [Текст] : довідникове видання / Євгенія Степанович; Заг. наук. ред. П.П.Панченка. - К. : Пошуково-вид. агентство "Книга пам'яті України" ; Житомир : Ред.-вид. держ. підприємство "Льонок", 1998. - 102,[1] с. - Бібліогр. с.102.


Кухні народів світу


Альхабаш, Е. А.
Кулинарное путешествие. Лучшие кухни мира / Е. А. Альхабаш, И. Н. Тумко. - Х. : Виват, 2014. - 191,[1] с. : фото.цв. - (Сер. "Удачные рецепты").

Цей чудовий кулінарний посібник відкриє вам приголомшливий світ нових смакових відчуттів. З його допомогою ви здійсните унікальну гастрономічну подорож і, поза всяким сумнівом, підберете і приготуєте для себе і своїх близьких страви до смаку. Також ви дізнаєтеся багато нового про кулінарні традиції багатьох країн світу.Мірошниченко, Світлана Анатоліївна.
Колекція кулінарних насолод / Світлана Мірошниченко. - Донецьк : БАО, 2014. - 159,[3] с. : фото. кол Авт. вказан на звороті тит. арк.

Кулінарія — це мистецтво. Порхаючи над кухонним столом, руки повара творять справжні дива. Увазі читачів пропонується чудова кулінарна книга. Тут ви знайдете детальні покрокові рекомендації щодо приготування страв. Кольорові фотографії і поради кулінарів допоможуть вам зробити приготування їжі максимально зручним.Махальська, О.
Страви світової кухні / О. Махальська. - Х. : Ранок, 2010. - 223,[1] с. : фото.кол.

Справжні шедеври кулінарного мистецтва, кращі страви з усіх, які є на світі, екзотичні поєднання звичних продуктів — усе це ми можемо дозволити собі щодня. І для цього зовсім не треба вирушати світ за очі — достатньо лише докласти не так уже й багато зусиль! За допомогою цієї книги у вас обов’язково все вийде гаразд. Просто обирайте собі рецепт, який найбільше сподобається, і сміливо беріться до справи.
Архипов, Виктор Витальевич. Этнические кухни. Особенности культуры и традиций питания народов мира : учебное пособие для студентов высших учебных заведений / Виктор Архипов. - К. : Центр учебной литературы, 2016. - 232,[1] с.


Доманский, Андрей Юрьевич. Готовим вместе : кулинарная книга, написанная вместе с Вами / Андрей Доманский, Андрей Дромов. - К. : Арий, 2016. - 251,[5] с. : фото.цв


Доманский, Андрей Юрьевич. Готовим вместе. Лучшие блюда страны / Андрей Доманский, Андрей Дромов. - К. : Арий, 2016. - 221,[3] с. : фото.цв.


Альхабаш, Олена Анатоліївна.
Французька кухня [] / Олена Альхабаш. - Харків : Аргумент Принт, 2013. - 71,[1] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни»).

Французька кухня — одна з найцікавіших національних кухонь світу. У цій книжці подаються рецепти найпопулярніших страва французької кухні. Ви знайдете тут цибулевий суп і юшку «Буайбез», півня у вині та жюльєн, воловани і фуа-гра, фондю і суфле, а також інші вишукані страви. Доступні інгредієнти, детальний опис приготування кожної страви, чудові ілюстрації — усе це зробить знайомство з кухнею Франції приємним і незабутнім.
Мишель, Жан. Радуга Прованса [Текст] / Жан Мишель // Вокруг света. - 2014. - № 7. - С. 80-82


Классическая французская кухня [] : Изысканные блюда из разных областей Франции / Авт. предисл. Мари-Пьер Муан, Пер. М. Г. Луппо. - М. : КРОН-ПРЕСС, 1996. - 59,[1] с. : ил, фото. цв.


Петроченко, Василий Васильевич. Рецепты французской кухни Les recettes de la cuisine francaise [Текст] / В. В. Петроченко, Н. И. Пилипчук, Д. Н. Поляков. - М. : Совмест. предприятие Бук Чембер Интернэшнл, 1991. - 253,[1] с. : ил ; 13 см


Карелина, Дарья. Стейк маленького человека [Текст] / Дарья Карелина // Вокруг света. - 2014. - № 9. - С. 96-105 : кол.іл.


Людковская, Анна. Кулинарное братство бывших врагов [Текст] / Анна Людковская // Вокруг света. - 2011. - № 9. - С. 142-147


Делеринс, Гелия. Рыцари накрытого стола [Текст] / Гелия Делеринс // Вокруг света. - 2011. - № 7. - 142-152. : кол.іл.


Князева, Елена. Истина в вине [Текст] / Елена Князева // Вокруг света. - 2018. - № 2. - С. 60-63 : кол.іл.


Мелехова, Марина. Национальное достояние Каталонии / Марина Мелехова // Натали. - 2009. - № 5. - С. 164-168


Папченко, Анна. Донья паэлья [Текст] : рис с мясом, морепродуктами и овощами, приготовленный в специальной плоской сковороде - визитная карточка Испании / Анна Папченко // Вокруг света. - 2010. - № 3. - С. 124-129 : кол.іл.


Альхабаш, Олена Анатоліївна.
Італійська кухня / Олена Альхабаш. - Харків : Аргумент Принт, 2013. - 71,[1] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни").

Італійці розуміються на смачних стравах. Піца, паста, різотто, полента, панакота, біскотті, лазанья, тірамісу... Сьогодні ці страви — візитна картка Італії. На сторінках цієї книги ви знайдете рецепти не лише цих, але й інших середземноморських страв: салатів, супів, страв із м'яса, яєць і морепродуктів. Ця книга – захоплива подорож у секрети смачної і здорової їжі з колоритом сонячної і привітної Італії!
Бурести, Елена. Ария Равиолли [Текст] / Елена Бурести // Вокруг света. - 2013. - № 10. - С. 56-67 : кол.іл.


Бурести, Елена. Пицца под солнцем [Текст] / Елена Бурести // Вокруг света. - 2015. - № 3. - С. 28-45 : кол.іл.


Бурести, Елена. Превосходство формы [Текст] / Елена Бурести // Вокруг света. - 2014. - № 2. - С. 84-91 : кол.іл.


Костюкович, Олена.
Їжа - італійське щастя [] / Олена Костюкович ; авт. передм. Умберто Еко ; пер.з італ. В. Б. Чайковський. - Харьков : "Фолио", 2015. - 430,[2] с. : фото.кол. - Прим. с. 392-407 - Бібліогр. с. 408-429.

Якщо ви ще не закохані в Італію, то напевно закохаєтесь після знайомства з цією книгою. «Їжа. Італійське щастя» – в жодному разі не кулінарна книга. Це кулінарна подорож усіма регіонами Італії. Автор описує тисячі наїдків, напоїв, приправ (лише до одного виду спагеті їх більше ста!), страв, рецепт виготовлення яких змінюється в кожної із 20 областей Італії. Це своєрідна кулінарна подорож не тільки з півночі до півдня країни, «від Гомера до фаст-фуду», але й цікава розповідь про секрети середземноморської дієти, давні рецепти, про кулінарний календар, еротизм італійської кухні. Окрему частину книги займають глосарії, таблиці, класифікації і специфікації продуктів, що використовуються в італійській кухні. Але це видання не тільки про їжу, воно про країну, про її культуру, свідченням чого є включені до нього численні відгуки видатних людей про кулінарні традиції Італії, нерозривно пов’язані з культурою країни. Книжка призначена тим, хто вивчає Італію, і допоможе зрозуміти країну та її людей через універсальний кулінарний код. Робота над книгою тривала 10 років, а передмову до неї написав італійський філософ і письменник Умберто Еко.
Беднар, Нина. Нейростимуляторы на десерт [Текст] : Тирамису - итальянский десерт / Нина Беднар // Вокруг света. - 2015. - № 1. - С. 78-80


Храбрых, Алла. Прохлада на десерт [Текст] / Алла Храбрых // Вокруг света. - 2014. - № 8. - С. 102-104 : кол.іл.


Яковлева, Татьяна. Дар острова Афродиты [Текст] / Татьяна Яковлева // Вокруг света. - 2009. - № 9. - С. 112-117 : кол.іл.


Алцибеева, Ирина. Танго с едой [Текст] / Ирина Алцибеева // Женский журнал. - 2012. - № 1. - С. 162-165


Шамфарова, Мария. Мертвые, вставайте! [Текст] : Без этого яркого блюда мексиканцу трудно представить праздничный обед / Мария Шамфарова // Вокруг света. - 2014. - № 5. - С. 114-116 : кол.іл.


Хоботова, Любовь. Фирменное блюдо патриотов / Любовь Хоботова // Вокруг света. - 2009. - № 5. - С. 128-133


Тумко, Ірина Миколаївна. Кавказька кухня / Ірина Тумко. - Харків : Аргумент Принт, 2013. - 71,[1] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни).


Середа, Ірина.
Смак Азії: кухні Китаю та Японії / Ірина Середа. - Харків : Аргумент Принт, 2014. - 71,[1] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни").

В книзі ви знайдете не тільки рецепти страв, які давно вже стали звичними, але й екзотичних. Роли і урамакі, місо-суп і курка теріякі, пулькогі та свинячі рулетики ... Усе, що вам потрібно, - відкрити сторінку з вподобаним рецептом і готувати. Бажаємо приємної кулінарної подорожі Азією!.
Гулевич, Юрий. Японская кухня - это искусство "есть глазами" [Текст] / Юрий Гулевич // Женский журнал. - 2005. - № 2. - С. 126-129


Иссенберг, Саша. Суши: триумфальное шествие по миру: история появления модного деликатеса [Текст] / Саша Иссенберг ; пер. с англ.: О. Моисеева, А. Колодина, С. Галкина ; оформление Петрова. - М. : ЭКСМО, 2010. - 365,[1] с. - (Сер. "Экономика: мировые тенденции"). - Текст: рус., англ. - Библиогр.: с. 363-366


Афанасьева, Ольга. Бульонных дел мастера [Текст] / Ольга Афанасьева // Вокруг света. - 2014. - № 10. - С. 100-102 : кол.іл.


Лаврин, Александр. Про балут, лечон и лапу-лапу [Текст] / Александр Лаврин // Вокруг света. - 2009. - № 10. - С. 116-124 : кол.іл.


Ли Хун Искусство заваривания чая: оцените китайский чай / Ли Хун. - Ростов-на-Дону : Феникс, 2013. - 158,[2] с. : фото.цв. - (Сер. "Око в Азию"). - Библиогр. с. 158.


Спорный шар [Текст] : Между арабами и евреями несколько десятилетий идет битва... за фалафель. Арабы обвиняют израильтян, что те украли у них национальное блюдо / Елена Князева // Вокруг света. - 2016. - № 4. - С. 64-66 : кол.іл.


Тумко, Ірина Миколаївна.
Єврейська кухня / Ірина Тумко. - Харків : Аргумент Принт, 2014. - 67,[5] с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни").

Єврейська кухня - одна з найдавніших. Але що ми про неї знаємо? Більшість назвуть лише мацу, фаршировану рибу і форшмак. Насправді, єврейська кухня дуже багата і різноманітна. У нашій книзі ви знайдете рецепти святкових і повсякденних страв, а також дізнаєтеся про єврейські свята і страви, які подають на стіл у ці дні. Відкрийте для себе дивовижний світ єврейської кухні!Саніна, Ірина Леонідівна.
Східні солодощі / Ірина Саніна. - Харків : Аргумент Принт, 2014. - 72 с. : фото.кол. - (Сер. "Смак країни").

Казковий та овіяний легендами світ Сходу завжди приваблює своїми секретами і таємницями. Халва, пахлава, рахат-лукум, пастила, чак-чак, шербет... Східні солодощі вже давно є улюбленими ласощами в усьому світі. У книзі зібрані рецепти різноманітних східних солодощів, які ви легко зможете приготувати у себе вдома не тільки до вечері, а й на велике свято. Готуйте із задоволенням і дивуйте цими солодкими смаколиками рідних і гостей!
Восточные сладости : козинаки, грильяж, нуга, шербет, халва, пахлава, лукум / сост. Галина Лаврентьева. - Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2015. - 93,[3] с. : фото.цв. - (Сер. "Сладости своими руками").


Фон


Фон

[ HOME ]

Кулінарні мандри світом
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2017 Webmaster: webmaster@library.kr.ua