[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Золоті соти: секрети високопродуктивного бджільництва

Фон


Золоті соти:
секрети високопродуктивного бджільництва

19 серпня в Україні святкують День бджоляра. Також це день святих покровителів пасічників — Зосими і Савватія.

Тарас Шевченко писав, що бджола вимагає для роботи коло неї «не лише удачної людини, а й лагідного і праведного мужа». Подібну думку висловив і український вчений Микола Сумцов, підкресливши: «Пасічництво настільки чисте і шляхетне, що люди з низькою душею не займатимуться ним».

Праця біля бджіл завжди вимагала великого досвіду — вміння «відчитувати» бджолині міграції, знання їх дій та способів приборкання тощо.

Давно розгадані таємниці життя бджолиної сім’ї , вироблені надійні прийоми керування бджілами, і все ж ще багато про бджіл невідомо. Бджола до цього часу продовжує цікавити вчених, практиків і всіх, хто любить природу, вміє цінувати її красу і довершеність.

Секрети бджільництва розкриє література представлена на нашій виставці. Про методи розведення й утримання бджіл, пасічний інвентар та обладнання, боротьбу з хворобами та шкідниками, а також про цілющі властивості меду і продуктів бджільництва ви дізнаєтесь ознайомившись з книжковою виставкою “ Золоті соти-секрети високопродуктивного бджідьництва”.

Пасіка як вона є

У цьому розділі представлена література, що розкриває новітні досягнення бджільництва, його проблеми і перспективи,а також як організувати пасіку, правила догляду за бджолами.


Бджільництво. За ред. А. І. Черкасової. - К. : Урожай, 1989. - 301 с.

У книзі описані біологічні особливості бджолиної сім’ї, розведення та утримання бджіл, племінну роботу в бджільництві, пасічний інвертар та обладнання, споруди і механізми, технологію одержання продуктів бджільництва, хвороби й шкідники бджіл та заходи боротьби з ними.Поліщук, В. П. Пасіка / В. П. Поліщук, В. А. Гайдар. - К : Ділова Україна, 1993. - 272 с.

У книзі викладені поради з широкого кола питань пасічникування, привертається увага до медоносної бджоли як невід’ємної складової частини живої природи.Подано основні відомості з біології бджолиної сім’ї, технології одержання меду, воску, квіткового пилку, маточного молочка, прополісу, бджолиної отрути. Детально висвітлено правила догляду за бджолами в різні пори року, розмноження сімей, виведення маток, захисту від отруєння пестицидами, хвороб і шкідників.Приймак, Григорій Михайлович Пасіка у присадибному господарстві : Довідникове видання . - К. : Урожай, 1993. - 168 с.

Дано практичні поради бджолярам про вибір місця для присадибної пасіки,інвентаря й породи бджіл, запобігання роїнню, способи виведення і підсадки маток, формування відводків бджіл, підготовку бджолиних сімей до зимівлі та її проведення. Зацікавлять читача поради шодо одержання, вмкористання і зберігання продуктів бджільництва в домашніх умовах.Шабаршов, Иван Андреевич. В стране медоносных пчел. - М. : Агропромиздат, 1989. - 211 с.

З цієї книги можна довідатись, як організувати пасіку й забезбечити її вуликами, перевозити їх на різні угіддя до нектароносних рослин, ефективно використовувати медозбори.


Билаш, Григорий Данилович
Разводите пчел . - М. : Агропромиздат, 1992. - 79 с. . - (Б-чка фермера)


В чудесном мире пчел
[А. Н. Ивлев, Ю. К. Барбарович, В. М. Тетюшев]. - Л. : Лениздат, 1988. - 252с.

Еськов, Евгений Константинович
Экология медоносной пчелы/ Е. К. Еськов,. - М. : Росагропромиздат, 1990. - 219с.

Зарецкий, Николай Николаевич
Приусадебная пасека . - М. : Нива 1992. - 128 с.

Злотин, Александр Зиновьевич.
Все о пчелах : Справ. пособие / А. З. Злотин,. - К. : Наук. думка, 1990. - 166с.

Керченко, Михаил Степанович
Жизнь золотого роя . - Курган : Парус-М : Изд.-полигр. предприятие "Зауралье", 1994. - 432 с.

Лукоянов, Василий Дмитриевич
Пчеловодный инвентарь, пасечное оборудование : Справочник / В. Д. Лукоянов, В. Н. Павленко. - М. : Агропромиздат, 1988. - 159с.

Мартынов, Александр Иванович
Пчелы / Александр Мартынов. - Куйбышев : Кн. изд-во, 1990. - 261 с.

Моя пасека
/ Ю. И. Раков, А. В. Жарков, В. С. Надбибикова, В. В. Гончаров. - Белгород : Б. и., 1991. - 93 с.

Полищук, Виктор Петрович.
Пчеловодство : Справ. пособие / В. П. Полищук, В. П. Пилипенко. - К. : Выща шк., 1990. - 311 с.

Поправко, Сергей Алексеевич
Пчела на цветке [Текст] / С. А. Поправко,. - М. : Агропромиздат, 1989. - 350с.

Рыбальченко, Алексей Николаевич.
Сокровища пчелиного улья / А. Н. Рыбальченко. - Минск : Ураджай, 1990. - 158с.

Рыбальченко, Алексей Николаевич.
Сокровища пчелиного улья / А. Н. Рыбальченко. - Минск : Ураджай, 1990. - 158с.

Шабаршов, Иван Андреевич.
Загадки пчелиного улья.. - М. : Колос, 1991. - 54с.

Волощук, В. А.
Диво-вулики бджоляра із Закарпаття // Пасіка. - 2011. - № 6. - С. 28 .

Мельничук, П. Д.
Бджільництво - це все моє життя : з власного досвіду / П. Д. Мельничук // Пасіка. - 2011. - № 3. - С. 9.

Терпинский, А.
Подготовка пчел к зиме // Тваринництво України. - 2010. - № 8. - С. 33-35


Поради бджолярам- любителям

У розділі представлена література яка дає практичні поради і рекомедації по всім аспектам бджільництва.


Довідник пасічника
/ В. П. Поліщук, М. І. Чергик та ін.; За ред. В. П. Поліщука. - 2-е вид., перероб. і доп. - К. : Урожай, 1990. - 224с.

У книзі описано біологію бджолиної сім’ї, питання розведення і утримання бджіл, створення кормової бази.Календар бджоляра.
Пер. з рос. Олени Росінської,. - Донецьк : БАО, 2006. - 238с.

Видання присвячене важливим аспектам бджільництва-помісячному виконанню робіт на пасіці й створенню кормової бази для бджіл.Читач знайде у книзі детальний опис робіт на пасіці, біологічну характеристику медоносних рослин, рекомендації щодо кочівлі пасік і багато іншої корисної інформації.Книга пчеловода
/ Георгий Таранов и др. - М. : Росагропромиздат, 1992. - 250с.

Яскраво ілюстрована книга дає поради щодо техніки догляду за бджолами, технологіям виробництва меду.Котова, Галина Николаевна.
Практические советы пчеловоду / Г. Н. Котова, Н. Я. Буренин. - 2-е изд., перераб. и доп. - М. : Агропромиздат, 1991. - 286с.

Наведені практичні поради і рекомендації про те як при найменших витратах праці отримати від бджіл найбільшу кількість меду, воску, біологічно активних продуктів бджільництва па нових бджолиних сімей.Приймак Г. М.
888 запитань і відповідей по бджільництву : Довідник / Григорій Михайлович Приймак,. - К. : Урожай, 1993. - 288 с.

У книжці вміщено 888 запитань, які найчастіше виникають у практиці бджільництва щодо біології медоносних бджіл, технології їх утримання, племінної справи, селекції, кормової бази, запиленя сільськогосподарських культур, пасічницького інвентаря і будівель, боротьби з хворобами і шкідниками бджіл, технології виробництва різних продуктів бджільництва та їх використання. На всі запитання дано вичерпну відповідь.Родіонов, Віктор Васильович. /Якщо ви маєте бджіл : [Довід. вид.] / Віктор Родіонов, Іван Шабаршов,; Пер. з рос. І. Ю. Валюшкевича, Н. М. Некрут. - 2-е вид., перероб. і допов. - К. : Урожай, 1991. - 220,[2] с.

Книга знайомить читачів із складним, але надзвичайно цікавим життям бджолиної сім'ї, з її інстинктами та змінами, що відбуваються в ній протягом року, спецификою роботи бджоляра на пасіці з урахуванням періодів розвитку сім'ї, погодних умов, наявності медоносної бази, лікувальною і харчовою цінністю продуктів бджільництва одержаних в процесі життєдіяльності бджіл.
Ульянич, Микола Васильович.
Сучасна пасіка в павільйоні : спостереження за бджолами / Микола Васильович Ульянич. - К. : Редакція журналу "Український пасічник", 2001. - 133 с. - Бібліогр.: с. 118-119.

У книзі розглядаються найпрогресивніші методи пасічництва і фактори підвищення медопродуктивності бджолосімей, добре описані винахрди автора. В останній частині книги наведені результати спостережень за бджолами поза вуликом і пояснення виявлених результатів.Василиади, Георгий Кузьмич
Развитие пчелиных маток и факторы, влияющие на их качество . - М. : Росагропромиздат, 1991. - 77с.

Гунякин, Анатолий Анисимович
Пасека под крышей дома : науково-популярна література / Анатолий Гунякин,. - Л. : Лениздат, 1991. - 75с.

Давиденко, Іван Кузьмович.
Племінна робота у бджільництві / Іван Давиденко, Григорій Микитенко, Сергій Челак. - К. : Урожай, 1992. - 119с.

Календар пасічника
/ А. І. Черкасова, І. К. Давиденко, Т. М. Писаренко та ін. - 3-є вид., перероб. і доп. - К. : Урожай, 1995. - 176 с.

Коптев, Владимир Сергеевич
КТехнология разведения и содержания сильных пчелиных семей / В. С. Коптев, Г. И. Харченко. - М. : Росагропромиздат, 1989. - 92 с.

Озеров, Алексей Петрович.
Рациональное двухматочное пчеловождение : Технология с элементами "ноу-хау" / Алексей Озеров,. - К. : Фирма "Валка", 1991. - 125 с.

Тименский, Павел Иванович.
Сезонные работы в пчеловодстве / П. И. Тименский. - М. : Росагропромиздат, 1988. - 206с.

Шеметков, Михаил Филиппович.
Советы пчеловоду / Михаил Шеметков, Владимир Головнев, Михаил Кочевой. - 3-е изд., перераб. и доп. - Минск : Ураджай, 1991. - 398с.

Шимановский, Всеволод Юльевич.
Методы пчеловождения / Всеволод Шимановский. - К. ; Ирпень : Перун, 1996. - 351 с.


Хвороби і шкідники бджіл.

У розділі представлена література яка дає практичні поради і рекомедації щодо форм ы методів боротьби з хворобами та шкідниками бджіл


Гробов, Олег Федорович
Болезни и вредители медоносных пчел : Справочник / О. Ф. Гробов, А. М. Смирнов, Е. Т. Попов. - М. : Агропромиздат, 1987. - 334с.

Рассматриваются инфекционные, инвазионные и незаразеые болезни цчел и их вредители. Даны методы диагностики, рекомендованы ветеринарно-санитарные мероприятия на песеках и воскозаводах. Приведены лечебные препараты и особенности терапии медоносных пчел.Гробов, Олег Федорович
Клещи: паразиты пчел и вредители их продукции / Олег Гробов,. - М. : Росагропромиздат, 1991. - 9 с.

В книге рассмотрены морфология, биология клещей, вызывающих болезни медоносных пчел, подробно освещены эпизоотология, особенности течения заболеваний. Приводятся краткие сведения о клещах как вредителях меда, перги. Описаны методы диагностики и мероприятия по лечению и профилактике акарапидоза, варроза и других.Опасные болезни и вредители пчел
/ О. Ф. Гробов, Л. Н. Гузеева, З. Э. Родионова и др. - М. : Нива России, 1992. - 157с.

Обобщены сведения о некоторых заболеваниях и вредителях пчел, наносящих наиболее значимый ущерб пчеловодству: гнильцовых болезнях, нозематоре, восковых молях. Приведены биологические данные. Подробно освещены методы лабораторной диагностики. Рекомендованы ветеринарно-санитарные мероприятия .
Алексеенко, Федор Малафеевич.
Справочник по болезням и вредителям пчел / Федор Алексеенко, Василий Ревенок, Михаил Чепурко,. - 2-е изд., перераб. и доп. - Киев : Урожай, 1991. - 237 с.

Марков, Владимир Ильич
Зимовка и размножение пчел при варроатозе / В. И. Марков. - Киров : Волго-Вят. кн. изд-во. Киров. отд-ние, 1990. - 60 с.

Приймак, Г. М.
Профілактика та лікування хвороб бджіл// Пасіка. - 2010. - № 3. - С. 12-13.


Продукти бджільництва та їх використання.

У розділі висвітлені корисні властивості меду та продуктів бджільництва, технології їх отримання, засобах зберегання та використання.


Кривцов, Николай Иванович
Получение и использование продуктов пчеловодства / Н. И. Кривцов, В. И. Лебедев. - М. : Нива России, 1993. - 283 с.

Книга содержит сведения о питательных и целебных свойствах и особенностях применения биологически активных продуктов пчеловодства-меда, цветочной пыльцы, маточного молочка, воска, прополиса и пчелиного яда. Подробно описываются технологии получения этих ценнейших продуктов,применение которых позволяет значительно повысить доходность пасек.Лікування медом і продуктами бджільництва .
Тернопіль : Ред.-видав. відділ т-ва "Поліграфіст", 1995. - 48 с.

У книзі широко висвітлені властивості меду та продуктів бджільництва і подані старовинні і сучасні рецепти лікування.Медовая кулинария.
Бухарест : Апимондии, 1989. - 144 с.

В книге описаны рецепты блюд, салатов, соусов, пирожных, укрепляющих и прохладительных напитков на меду.Омелаенко, Станислав Борисович.
Этот сладкий-сладкий мед... : Советы по использ. продуктов пчеловодства / Станислав Омелаенко,. - К. : Освіта : "Фірма "Атлас" : ЛДТ, 1992. - 59 с.

В книге даются советы по использованию продуктов пчеловодства для укрепления здоровья,лечения,продления жизни.Приведены рецепты приготовления различных кушаний и напитков с медом.Пчелы, мед и здоровье человека : науково-популярна література.
- М. : ТОО "Калита", 1994. - 223 с.

В книге в популярной форме описаны свойства продуктов пчеловодства, приведены советы и рецепты лечения при их помощи многих заболеваний с использованием научного и практического опыта стран Европы, Азии и Америки в том числе и рецепты народной медицины.
Богданова, Оксана Васильевна
Народные рецепты медовой кулинарии / О. В. Богданова, В. И. Сербовка. - Калининград : Кн. изд-во, 1994. - 239 с.

Лечение медом
М. : Патриот, 1991. - 110 с.

Джарвис, Д. С.
Мед и другие естественные продукты : Опыт и исслед. одного врача : - К : Интерс, 1991. - 151 с.

Френкель, Михаил Миронович.
И пчелы лечат / М. М. Френкель. - М. : Медицина, 1988. - 94 с

Виготовлення воскових свічок
// Пасіка. - 2010. - № 12. - С. 19 Дудченко, Любов.

Природы дар бесценный
// Огородник. - 2009. - № 11. - С. 60-63. Солоденко, Ю. Н.

Маточне молочко лікує стенокардію
// Пасіка. - 2010. - № 10. - С. 28Фон


Фон

[ HOME ]

Золоті соти:секрети високопродуктивного бджільництва.
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua