[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Звеличене любов'ю слово

День Святого Валентина - найромантичніше свято всіх закоханих. Напередодні 14 лютого в кіровоградському учбово - виробничому підприємстві УТОС відбулися презентація виставки книг та аудіокниг ”Історію пише кохання” і голосні читання ліричних творів українських та російських поетів.

   

На заході були присутні виконуюча обов'язки директора кіровоградського учбово - виробничого підприємства УТОС Валентина Миколаївна Раєва, працівники та члени УТОСу.

Бібліотекарі розповіли романтичну легенду про Святого Валентина; історію виникнення свята; про те, як День Святого Валентина відзначають у різних країнах.

Християнського проповідника Валентина ув'язнили за віру й невдовзі засудили до страти. Перебуваючи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в'язничного наглядача.Застосовуючи власні медичні знання, він зцілив її від сліпоти. Як згадка про це тепер у день Святого Валентина заведено дарувати один одному “валентинки” - вітальні листівки на зразок сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами. Також у цей день дарують коханим квіти та сувеніри у вигляді сердечок.

   

Під час презентації виставки ”Історію пише кохання” бібліотекарі представили кращі твори про найпрекрасніше почуття на землі. К.Маккалоу "Ті, що співають у терні", М.Мітчелл "Віднесені вітром ", Петрарка "Сонети"... Дафніс і Хлоя, Ромео і Джульєта, Майстер і Маргарита, Трістан та Ізольда ... Ці історії кохання нікого не залишили байдужими. Привернула до себе увагу книга Євгенія Богата "Що водить сонце і світила”. В основу книги покладено листи багатьох видатних людей минулого і сучасності, в яких розкриваються кращі риси та багатство людської душі. "Ангел мій, життя моє, моє друге я..." - так звертався Бетховен у листі до своєї коханої. А ось інший лист людини, життя якої було безстрашним пошуком істини - Антуана де Сент-Екзюпері. "Мені так потрібен друг, якому б я міг розповідати про всі дрібниці життя. З яким міг би поділитися..."

Як вони кохали - відкривають нам листи, несуть слова любові через віки.
Присутнім запропонували прослухати ліричні твори таких авторів: Василя Симоненка, Ліни Костенко, Анни Ахматової, Марини Цвєтаєвої.
Всі бажаючі мали можливість обрати та взяти додому “історію кохання”, яка припала до душі.

      


[ HOME ]
  Звеличене любов'ю слово
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013     Webmaster: webmaster@library.kr.ua