[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон «Прийшла весна, все ожило навколо»

Фон

 


Фон
LOGO

«Прийшла весна, все ожило навколо»

Стояла я і слухала весну,
Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну
То знов таємно-тихо шепотіла…
(Леся Українка)

Весною оживає не лише природа, а й душа кожної людини. І, мабуть, не випадково Всесвітній день поезії відзначається саме у березні. Адже, за словами Вольтера, поезія – музика душі. Ніщо так не пробуджує душу, як ліричні вірші.

Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя. Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» - одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу - це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.

Коли і ким був призначений Всесвітній день поезії та як його відзначають розповіли бібліотекарі членам УТОСу під час голосних читань «Слухаємо українську поезію», які відбулися 20 березня 2017 року в учбово-виробничому підприємстві УТОС з нагоди Всесвітнього дня поезії.

Під час заходу УТОСівці дізнались багато цікавого про поетів, які змальовували у своїх творах весну та із задоволенням слухали вірші Лесі Українки, Володимира Сосюри, Василя Симоненка. Особливо припали до душі слухачам вірші нашої сучасниці - Ліни Костенко, яка 19 березня відзначила своє 87-річчя. Закінчилась зустріч обміном аудіокниг.

Наталія Білаш,
завідуюча відділом абонемента

 


[ HOME ]
  «Прийшла весна, все ожило навколо»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015     Webmaster: webmaster@library.kr.ua