[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон

LOGO

Подяка за книжкові подарунки!

26 травня відбулася тепла зустріч працівників бібліотеки з головою обласної організації УТОС Борисом Батєхіним та викладачем курсів шрифту Брайля, тифлопедагогом Юрієм Івановим. Останнім часом пройшли значні заходи, які відвідували ми й наші партнери, тож вирішили обмінятися думками, враженнями й визначити перспективи роботи щодо покращення бібліотечного обслуговування незрячих користувачів. Наші партнери восени 2013 року взяли участь у VI – VII Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасний світ і незрячі», яка відбувалася у Луцьку. За матеріалами конференції видано збірник, який і подарували до фонду бібліотеки. Подароване видання – спроба науковців та практиків висвітлити проблеми становлення особистості з особливими потребами в інформаційному суспільстві та доступності й інклюзивності нової якості життя. Крім того, Борис Леонідович та Юрій Петрович подарували Аудіо-посібник виборця, це диск, який містить основи виборчого законодавства, зокрема те, що стосується голосування людей з вадами зору.

    

В свою чергу про власний досвід розповіла завідуюча відділом абонемента, де знаходиться спеціалізований майданчик для незрячих «ІнтерСвіт» Наталія Білаш, яка з робочим візитом відвідувала Херсонську ОУНБ ім.О.Гончара та знайомилася з роботою бібліотечного центру для людей з функціональними обмеженнями. Завідуюча відділом соціокультурної діяльності Світлана Приймак на початку травня 2014 року взяла участь у семінарі «Інноваційні послуги. Обслуговування слабозорих і сліпих. Використання соціальних медіа», що зібрав бібліотечну спільноту з усіх регіонів України. Програма семінару була дуже насиченою, включала в себе різні напрямки бібліотечно-інформаційного обслуговування людей з вадами зору. Завдяки домовленості з працівниками Львівської спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. Т. Шевченка Кіровоградська обласна бібліотека ім. Д. Чижевського отримала примірники Біблії - Нового Завіту, молитвослов з правилом до причастя, віддруковані шрифтом Брайля, а також Євангелія від Івана (великий шрифт). Духовно-канонічні видання за Брайлем принесуть духовну користь православно віруючим незрячим людям. Велика вдячність за щедрий подарунок колегам зі Львова та директору Львівської спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. Т. Шевченка – Людмилі Кузнєцовій.

  

Ми щиро вдячні нашим партнерам, колегам, за чудові книжкові подарунки, які поповнять поки що малочисельний фонд спеціалізованих документів для неповносправних. Ці матеріали будуть у відкритому доступі, і ними можуть користуватися як власне користувачі з вадами зору чи їхні рідні, а також спеціалісти-медики, педагоги й студенти. До речі, на зустрічі було вирішено залучити студентів до волонтерства, адже молоді люди присвячують волонтерству і благодійності чимало зусиль, вільного часу, юного запалу й щирості почуттів.

Світлана Приймак,
завідуюча відділом соціокультурної діяльності.
[ HOME ]
  Подяка за книжкові подарунки!
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014     Webmaster: webmaster@library.kr.ua