[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон

LOGO

Острівець знань

Швидко плине час. У травні для учнів та студентів закінчиться ще один навчальний рік. Своєрідним навчальним роком можна назвати тренінги з оволодіння шрифтом Брайля для користувачів з вадами зору, які проводилися з вересня 2013 року до травня 2014 року в обласній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського. Нагадаємо, що в рамках роботи Майданчика “ІнтерСвіт” перший такий тренінг відбувся 16 вересня 2013 року. А власне “ІнтерСвіт” став острівцем знань для користувачів з вадами зору ще у 2011 році.

Тренінги з оволодіння рельєфно-крапковим шрифтом стали наступним кроком у роботі Майданчика “ІнтерСвіт”. Заняття проводилися щотижня у понеділок та середу (загалом 78 занять). Кожен користувач мав можливість отримати індивідуальну консультацію щоп'ятниці. Група бажаючих освоїти брайлівський шрифт (13 осіб) складалася з членів УТОСу. Тренерську роботу на волонтерських засадах виконував тифлопедагог, вчитель-дефектолог Юрій Петрович Іванов.

Чого ж навчилися за цей час учасники тренінгів? Вони вивчили український та частково російський алфавіт; цифровий знак і всі цифри; математичні дії та знаки; дробні вирази. До того ж, учні опанували розділові знаки, латинський та грецький алфавіт. А на завершення навчилися писати та читати римську нумерацію та деякі хімічні формули. В процесі навчання учням допомагали розвинути тактильні навички нескладні вправи. Пропонувалося розібрати суміш різних круп та горішків.

У травні вся група на належному рівні склала іспит - диктант шрифтом Брайля. Серед найкращих учнів можна назвати Трусову Марину Костянтинівну та Бажухіна Олександра Івановича. Для того, щоб закріпити знання, користувачі з вадами зору мають можливість читати книги брайлівським шрифтом, які можна взяти на певний термін додому у відділі абонемента обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Оволодіння рельєфно-крапковим шрифтом сприяє реабілітації осіб, що втратили зір в дорослому віці. Адже в таких тяжких випадках людина втрачає можливість навчатись і працювати звичними способами. Оволодівши рельєфно-крапковим письмом, педагоги, які втратили зір, інженери, математики, програмісти, економісти, музиканти та люди інших професій повертаються до виробничої діяльності та звичного способу життя.

  

Закінчився навчальний рік з оволодіння шрифтом Брайля, але робота на Майданчику “ІнтерСвіт” триває.

Запрошуємо всіх бажаючих безкоштовно відвідати тренінги за спеціальною програмою для незрячих та слабозорих людей - JAWS, скористатися значним медіа-фондом сучасних аудіокниг, поліпшити зір завдяки спеціальним тренажерам та попрацювати за монітором - лупою.

Н. Білаш,
завідуюча відділом абонемента
[ HOME ]
  Острівець знань
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014     Webmaster: webmaster@library.kr.ua