[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Нам виповнився 1 рік!

26 липня 2012 року виповнився рік Спеціалізованому комп'ютерному Майданчику "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих. Майданчик відкрито за проектом "Доторкнись до світу в бібліотеці" завдяки гранту, наданому в рамках Програми Підтримки Малих Проектів (SPA) та Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

Партнерами в проекті стали обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.Чижевського; Доброволець Корпусу Миру США в Україні Карін Джонс, яка спільно з бібліотекарями готувала проектну пропозицію до Програми (SPA); обласна організація УТОС; Кіровоградська обласна організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"; Кіровоградська обласна Асамблея інвалідів.

   

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського реалізувала проект "Доторкнись до світу в бібліотеці" з метою надання вільного доступу до знань та інформації громадянам з вадами зору, сприяння їх інтеграції в культурний простір громади. Наша місія - підвищення якості життя людей з вадами зору, в тому числі молоді й дітей, засобами новітніх технологій.

До послуг відвідувачів - два комп'ютери, обладнані спеціальною програмою для незрячих та слабозорих людей - JAWS, яка озвучує інформацію з екрана, тренажери, значний медіа-фонд сучасних аудіокниг, монітор - лупа. З січня 2012 року користувачі з вадами зору мають можливість обміняти аудіокниги не лише на Майданчику, а й у бібліотечному пункті, який працює в приміщенні кіровоградського учбово - виробничого підприємства УТОС (вул. Фісановича, 5).

      

Протягом року Майданчик відвідали 747 людей з вадами зору.

Серед форм роботи "ІнтерСвіту" - групові тренінги з бібліотекарями; індивідуальні тренінги з опікунами; індивідуальні тренінги зі сліпими та слабозорими користувачами; групові тренінги для дітей з вадами зору; заняття на тренажерах та за монітором-лупою; виїзди у бібліотечний пункт; консультації.

Хто ж сьогодні відвідує наш Майданчик? Це користувачі різних соціальних та вікових категорій: маленькі діти й люди похилого віку, студенти й викладачі. Всі, хто мають певні проблеми з зором.

На сьогодні постійних дорослих відвідувачів Майданчика 47 осіб. Маємо користувачів і з Кіровоградської області. Доволі часто бібліотекарі надають інформацію телефоном людям з вадами зору, які проживають в інших областях України. Постійними відвідувачами "ІнтерСвіту" є учні спецкласів школи - інтернату та вихованці Спеціального дошкільного навчального закладу № 46 "Краплинка" для дітей з вадами зору. Діти з великим задоволенням опановують навчально-розважальні програми: розмальовки, складанки, які допомагають зоровому сприйняттю кольорів. Працюють з такими тренажерами: "Форма кольору і побудови", "Форма побудови", "Визначення предметів". А ще маленькі користувачі полюбляють слухати аудіоказки та аудіоспектаклі.

Відкриття комп'ютерного Майданчика «ІнтерСвіт» у відділі міського абонемента ОУНБ ім.Д.І.Чижевського безумовно є найважливішою подією в житті всіх інвалідів нашого міста.

Володимир Гуля, постійний користувач Майданчику "ІнтерСвіт":

"З особистого досвіду можу сказати, що вміння працювати на комп'ютері та доступ до мережі Інтернет є визначальним засобом реабілітації інвалідів (зокрема інвалідів по зору), їх інтеграція у світовий інформаційний простір.

Комп'ютер дає можливість не тільки шукати і читати будь-які книги та інші матеріали, але також знаходити роботу, навчатися, спілкуватися з людьми в будь-якому куточку земної кулі і слідкувати за всім, що відбувається в світі.

Донедавна люди, які не мають свого комп'ютера або доступу в Інтернет, були позбавлені всіх цих можливостей, що не давало інвалідам розкрити свій потенціал, вчитися новому та просто жити повноцінним життям.

З появою цього проекту ті, хто хоче вчитися, працювати і пізнавати нове, отримали можливість зробити це.

Висловлюючи щиру подяку всім, хто брав участь в цьому проекті, підтримував його, долаючи всі труднощі і проблеми, я зі свого боку буду радий надавати будь-яку можливу допомогу і не сумніваюся в тому, що мене підтримають і інші інваліди, які вміють працювати на комп'ютері.

Упевнений, що спільними зусиллями всіх зацікавлених людей ми зуміємо допомогти бажаючим навчитися роботі з комп'ютером і отримати доступ до мережі Інтернет, що зробить їхнє та й наше життя більш повним і цікавим".

Володимир Гуля, інвалід по зору.

Спеціальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 46 "Краплинка" для дітей з вадами зору постійно підтримує дружні стосунки з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського.

У сучасному світі комп'ютер є своєрідним "інтелектуальним знаряддям", що дає дитині вийти на новий інформаційний рівень. Цінним у роботі зі слабозорими дітьми є створення в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського комп'ютерного Майданчика для людей з вадами зору "ІнтерСвіт".

Тут діти займаються вправами та іграми, що сприяють сенсорному розвитку слабозорих дошкільнят. Малечі подобаються тренажери "Форма кольору і побудови", "Форма побудови" та "Визначення предметів". Найулюбленішими комп'ютерними іграми дітей є "Розмальовки" та "Складанки". Різноманітність книг та іграшок в дитячому куточку розвивають у дітей пізнавальну активність та творчість.

   

Робота дітей з вадами зору на моніторах-лупах сприяє покращенню зорового сприйняття. Під час занять враховуються особливості захворювання очей кожної дитини.

На Майданчику гарний вибір дитячих аудіокниг. Тут і народні казки, і сучасні твори українських та зарубіжних письменників. Тому кожна зустріч завершується прослуховуванням дитячих аудіокниг.

Висловлюємо подяку адміністрації бібліотеки та всім працівникам відділу міського абонемента, які надають великі можливості слабозорим дітям для їх розвитку на Майданчику "ІнтерСвіт".

Спеціальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 46 "Краплинка" для дітей з вадами зору постійно підтримує дружні стосунки з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського.

Тифлопедагоги Спеціального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 46 "Краплинка" для дітей з вадами зору Рогач В.О., Матусевич О.У.

Однією з перших та найактивніших користувачів Майданчика "ІнтерСвіт" є наша читачка Тамара Василівна Півень. Маючи теоретичні знання по роботі з комп'ютером, Тамара Василівна за допомогою програми JAWS мала змогу застосувати свої знання практично: створювати та зберігати документи та папки; читати документи за допомогою програми JAWS. Також користувачка навчилася знаходити потрібну інформацію в мережі Інтернет. До того ж є активним читачем аудіокниг. Тамарі Василівні до вподоби як класика, так і сучасні твори українських та зарубіжних письменників. Серед них аудіокниги з творами П.Глазового і Л.Глібова, Д.Лондона і В.Шекспіра, П.Коельо та І.Бабеля.

Запрошуємо всіх бажаючих скористатися послугами Спеціалізованого Майданчика "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих![ HOME ]
  Нам виповнився 1 рік
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua