[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Майстер-клас з писанкарства

Великдень найсвітліше, найбільш шановане в народі свято. З давніх-давен в цей день по всіх усюдах розносився церковний благовіст, при цьому вважалося, що чим гучніше дзвонити, тим багатший буде врожай. У цей день ми вітаємо одне одного словами: "Христос Воскрес!" і відповідаємо: "Воістину Воскрес!" Обмінюємося писанками та свяченими пасками.

Головним предметом великоднього обряду є крашене (крашанка) або розмальоване (писанка) яйце, що символізує зародження нового життя.

   

   

У суботу, напередодні Великодня, жіноцтво готувало писанки та крашанки. Писанкарство на Україні було поширене в усіх без винятку регіонах. Кожна майстриня мала свої рецепти приготування рослинних барвників і оздоблення сюжетних малюнків.

В Україні мистецтво розписувати великодні яйця - писанкарство надзвичайно розвинене: здавна воно передається з покоління в покоління і у кожному регіоні країни має свій неповторний характер – улюблені узори, кольорову гаму.

Про Великоднє свято розповідали бібліотекарі вихованцям спеціалізованого дошкільного закладу № 46 "Краплинка". Адже 4 квітня 2012 року на Майданчику для людей з вадами зору "ІнтерСвіт" відбувся майстер-клас з писанкарства.

   

Діти з ослабленим та остаточним зором найкраще сприймають такі три кольори: жовтий, зелений, блакитний. Насичений колір і контрасний фон має бути присутнім у предметах для кращого зорового сприйняття. Саме тому ці кольори були обрані для виготовлення писанок-аплікацій з кольорового паперу.

   

Дітей ознайомили з різними видами писанок, а саме: мальованка, крапанка, дряпанка, шкрябанка, наклеянка, вишиванка та лінивка.

      

Малеча старанно повторювала за бібліотекарями всі дії з виготовлення писанок-мальованок, писанок-наклеянок та лінивок. Діти залюбки опановували техніку розпису писанки – крашанки за допомогою воску та писачка.

      

      

Найменші відвідувачі Майданчика "ІнтерСвіт" поверталися до дитячого садочка в гарному настрої. Адже кожен мав писанку-аплікацію, виготовлену власноруч.

   [ HOME ]
  Майстер-клас з писанкарства
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua