[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон

LOGO

“Бачити душею”.

Зустріч, присвячена Міжнародному дню сліпих

 

13 листопада - Міжнародний день сліпих. Ця всесвітня дата покликана привернути увагу людей до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації. В Україні цей день відзначають з особливим розумінням і відповідальністю за незрячих людей.

В Україні мешкає близько 65 тисяч сліпих осіб. Загалом у світі нараховується близько 314 мільйонів осіб, що мають порушення зору, викликані різними причинами, 45 мільйонів з них є незрячими.

13 листопада 2014 року об 11:00 у Кіровоградській обласній організації УТОС відбулася зустріч “Бачити душею”, присвячена Міжнародному дню сліпих. З найкращими побажаннями виступила заступник голови правління Кіровоградської обласної організації УТОС Надія Щербак.

Під час заходу бібліотекарі ОУНБ ім Д.І.Чижевського, яка є партнером УТОСу, ознайомили учасників заходу з цікавими фактами з життя видатних людей світу, які були незрячими: давньогрецького поета Гомера, аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса, американського музиканта Стіві Уандера, українського письменника, педагога, етнографа, музиканта Василя Єрошенка. Сліпота не стала на заваді цим талановитим всесвітньовідомим людям.

З нагоди Міжнародного дня сліпих люди з вадами зору отримали подарунки - приладдя для написання та читання шрифтом Брайля: спеціальні дошки, грифелі, особливий брайлівський папір. Цей подарунок стане у нагоді тим, хто відвідує тренінги з оволодіння рельєфно-крапковим шрифтом, які проводяться на Майданчику “ІнтерСвіт” для людей з вадами зору. Майданчик працює при відділі абонементу бібліотеки вже 4-й рік. Присутні відразу ж взялися випробовувати нове спеціальне приладдя й почалися перші спроби написання шрифтом Брайля.

Під час зустрічі бібліотекарі провели голосні читання творів українських та зарубіжних авторів про незрячих людей. Члени УТОСу із задоволенням слухали оповідання Джоанн Харріс “Віра й Надія йдуть до магазинів” та Олени Рог “Країна сліпих”; притчу Тетяни Чорновіл “Осінь золота” та вірш Роберта Третякова “Грамота сліпих”.

 


[ HOME ]
  Зустріч, присвячена Міжнародному дню сліпих
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014     Webmaster: webmaster@library.kr.ua