[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Ріка добра з джерельця милосердя

(Заходи відділу абонемента з нагоди Міжнародного дня інвалідів)

 

Щороку 3-го грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, інтеграції в суспільство. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

З нагоди Міжнародного дня інвалідів працівники відділу абонемента обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського разом з організаціями-партнерами провели низку заходів.

Зокрема, 30 листопада для людей з вадами зору в УТОСі відбулися голосні читання сучасної української жіночої поезії. Найбільше слухачам припали до душі вірші Ліни Костенко. В останній осінній день УТОСівці замріяно слухали «осінню» лірику поетеси:

Красива осінь вишиває клени 
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
 
А листя просить: – Виший нас зеленим! 
Ми ще побудем, ще не облетим…

3-го грудня для підопічних Територіального центру соціального обслуговування міста Кіровограда відбулася зустріч з Наталією Погрібною, читачкою бібліотеки з 20-річним стажем.

 

З привітальним словом до присутніх звернулася бібліотекар відділу абонемента Ольга Нестеркова. Вона розповіла про історію виникнення Дня інвалідів та навела статистичні дані стосовно людей з обмеженими можливостями в світі та в Україні.

Для учасників заходу Наталія Погрібна презентувала виставку власних творчих робіт з бісеру, яку назвала «Когда руки не знают скуки». Вона не вперше демонструє свої роботи в бібліотеці і, незважаючи на обмежені фізичні можливості, кожного разу доводить, що вона талановита, сильна, впевнена в собі особистість. Любить книги, подорожі, тварин, рукоділля. Роботи Наталії яскраві, теплі й по-домашньому затишні. Споглядаючи їх, згадується дитинство. Тут і маленькі курчата, і сніговик, і декоративні яйця…


З найщирішими побажаннями виступили медичні працівники Територіального центру, а їхні підопічні продемонстрували присутнім свої таланти: звучали вірші, лунали пісні.

Багато з літературних творів, де так чи інакше задіяні люди з інвалідністю, є дуже тяжкими за сюжетом і не завжди мають казковий фінал. Всупереч цьому, бібліотекар абонементу Ірина Александрова ознайомила присутніх з творами, в яких люди з обмеженою мобільністю зображені сильними духом, вправними, впевненими в собі, адже такі сюжети додають позитиву та віри в подолання усіх життєвих перешкод.

В Міжнародний день інвалідів у відділі абонемента можна було ознайомитися з фотовиставкою «Діти, як діти». Їх автор - Людмила Шукрута, голова ГО матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері». На світлинах представлені діти з особливими потребами: веселі й усміхнені, з друзями й батьками, вдома й на лоні природи, зі святковим тортом та звичайною кашею… Це звичайні дітлахи, тільки ось доля з дитинства приготувала для них випробування.


Цього ж дня в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбувся урочистий захід, якийпровели працівники Регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт».
Начальник Центру Олег Соколовський підвів підсумки діяльності організації за 2015 рік. Найкращим спортсменам та їх тренерам були вручені грамоти і подяки. Вихованці спеціалізованої школи №3 для дітей з вадами слуху виконали пісню «Молитва за Україну».

Мета цих заходів – привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи у дорослому віці.

Пам’ятаймо - ріка добра починається з джерельця милосердя.


   

 


[ HOME ]
  Ріка добра з джерельця милосердяк
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015     Webmaster: webmaster@library.kr.ua