[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

“Яскравий світ на дотик”

13 листопада світ відзначає Міжнародний день сліпих. Саме в цей день у 1745 році народився Валентин Гаюї - французький педагог, який заснував низку шкіл та підприємств для сліпих людей у Парижі та Санкт-Петербурзі.

В давнину у сліпоті люди вбачали не лише величезне нещастя, а й вважали, що у сліпих розвиваються особливі духовні видіння замість втраченого фізичного зору. Сліпих вважали мудрими, а в історичній літературі наводяться дані про видатних незрячих.

Так, розповідають про Демокріта, який сам себе осліпив для того, щоб глибше зануритися у філософію. Творець грецького героїчного епосу Гомер (VIII ст. до н. е.) теж був незрячим. Саме з його ім'ям пов'язують створення епічних поем “Іліада” та “Одіссея”, які свідчать про можливості сліпих людей у відтворенні світу.

А грецький педагог-просвітитель Дідім Александрійський (308 — 395 рр.), який втратив зір у ранньому дитинстві, здобув хорошу освіту, вмів читати і писати кількома мовами, використовуючи букви, вирізані з дерева.

14 листопада о 14:00 з нагоди Міжнародного дня сліпих на Майданчику “ІнтерСвіт” для людей з вадами зору та незрячих відбулася презентація виставки творчих робіт Оксани Андрієнко “Яскравий світ на дотик”.

      

На зустріч були запрошені голова правління Кіровоградської обласної організації УТОС Батєхін Б.Л., члени УТОСу, користувачі Майданчика “ІнтерСвіт”, студенти інституту розвитку людини “Україна”, тифлопедагоги, вихованці спецкласів школи-інтернату та всі бажаючі.

   

Перша персональна виставка в’язаної іграшки Оксани Андрієнко відбулася у травні 2008 року, під час святкування 75-річчя УТОС, згодом були інші виставки та численні зустрічі із шанувальниками.

      

Оксана Олександрівна Андрієнко народилася у 1979 році у м. Кіровограді. У трирічному віці, через ускладнення після грипу, Оксана втратила зір. Та попри все вважає себе життєрадісною та відкритою людиною. Свою позитивну енергетику вкладає у свої іграшки. Їх в'яже за допомогою спеціальних шведських станків. Ці нехитрі пристрої у школу, де навчалася Оксана, привезли польські черниці. Казкових героїв Оксана уявляє собі за допомогою рук, торкаючись іграшок чи макетів. Далі на станку в'яже, як вона називає, панчохи. Набиває їх синтепоном. Так отримує тулуб казкового персонажа чи якийсь фрагмент. Робити іграшки та інші гарні речі Оксана навчає усіх охочих.

      

Тож після презентації виставки для всіх бажаючих майстриня провела майстер-клас, під час якого запрошені мали можливість спробувати власноруч виготовити іграшку. На згадку про зустріч найменші гості отримали в подарунок авторські роботи.

      


[ HOME ]
  “Яскравий світ на дотик”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua