[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон

LOGO

Опановуємо шрифт Брайля: перші кроки

В рамках роботи Майданчика “ІнтерСвіт” для людей з вадами зору вже місяць проходять тренінги з вивчення шрифта Брайля. Можемо підвести перші підсумки. Вивчено певну кількість букв, з яких можна складати слова. Під час занять кожен учасник тренінгів отримує та виконує завдання від тренера-тифлопедагога Іванова Юрія Петровича.

”Лампа”,”щука”,”кока-кола”,”клоп”... пише брайлівським шрифтом найактивніша відвідувачка занять вісімнадцятирічна Марина Трусова. Дівчина із задоволенням відвідує і комп'ютерні тренінги, які проводяться на Майданчику “ІнтерСвіт”, до того ж займається на тренажерах для поліпшення зору. А ще Марина цікаво й змістовно проводить час у Клубі інтелектуальних ігор Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

 

Батєхін Борис Леонідович (голова  правління Кіровоградської обласної організації Українського Товариства сліпих), Липа Меланія Іванівна,  Бажухін Олександр Іванович -  крапка за крапкою опановують шрифт Брайля і люди поважного віку.

 

Проколюючи шилом крапки, потрібно прикладати і фізичні зусилля. Тому  тренінги перериваються зарядкою для пальців. “Учні” за “вчителем” повторюють нескладні вправи і заняття продовжується.

А що ж робити, коли випадково припустилися помилки -  прокололи крапку не в тому місці? Виявляється, що шилом можна і нанести крапку, і позбутися її. Якщо один кінець шила проколює папір, то другий допомагає видалити помилки. Потрібно лише потерти ”зайву” крапку і папір вирівняється.

 

Паралельно з тренінгами користувачі з вадами зору мають можливість читати  шрифтом Брайля і вдома. Адже  у відділі абонемента можна взяти в користування книгу у трьох частинах Михайла Самарського “Радуга для друга”,  написану брайлівським шрифтом. 


Вік учасників тренінгів від 18-ти до 66 років. Завдяки великому досвіду тренера Іванова Ю.П. та толерантному ставленню до кожного відвідувача, під час тренінгів панує доброзичлива атмосфера. Ось так звичайні руки  перетворюються на руки, що читають.

 

            Наталія Білаш
Фото Наталія Білаш

 [ HOME ]
  Опановуємо шрифт Брайля: перші кроки
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013     Webmaster: webmaster@library.kr.ua