[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Руками букви відчуваю – пишу й читаю

 

   

Кінець травня – радісна пора, яка асоціюється для усіх нас із закінченням навчального року. Ось і добіг кінця другий навчальний рік з оволодіння рельєфно-крапковим шрифтом Брайля для користувачів з вадами зору. Нагадаємо, що в рамках роботи Майданчика “ІнтерСвіт” перший такий тренінг відбувся 16 вересня 2013 року. А сам “ІнтерСвіт” ще з 2011 року став місцем навчання та відпочинку для незрячих та слабозорих користувачів обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Оволодівши навичками письма та читання шрифтом Брайля, людина зможе самостійно написати листа чи записати номер телефона, а також прочитати інформацію, яку залишили для неї. До того ж, спілкуватися з родичами та друзями можна буде самостійно, без посередників.

Відмінною рисою другого навчального року стало те, що заняття проводилися тричі на тиждень (у минулому році такі тренінги відбувалися двічі на тиждень).

Тренінги проводилися щотижня у понеділок , середу та п’ятницю (загалом 117 занять). Група бажаючих освоїти брайлівський шрифт (13 осіб) складалася з членів УТОСу – людей віком від 10-ти до 73-х років. Тренерську роботу на волонтерських засадах виконував тифлопедагог, вчитель-дефектолог Юрій Петрович Іванов.

У травні вся група на належному рівні склала іспит – диктант рельєфно-крапковим шрифтом. Для того, щоб закріпити знання, користувачі з вадами зору мають можливість читати книги брайлівським шрифтом, які можна взяти на певний термін додому у відділі абонемента обласної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Для незрячих та слабозорих громадян вміння читати та писати по Брайлю є ключем до грамотності, успішного працевлаштування та незалежності.

Для людей, які втратили зір у дорослому віці, оволодіння рельєфно-крапковим шрифтом сприяє їх реабілітаціїі і допомагає навчатись та працювати звичними способами. Люди різних професій повертаються до звичного способу життя та улюбленої роботи.

В цьому навчальному році фонд відділу абонемента поповнився дитячою книгою “Лисичка і Журавель”. Унікальність цього видання полягає в тому, що казку можна водночас читати і руками, і очима, адже вона надрукована шрифтом Брайля. Книга видана в рамках благодійного проекту Національної Асамблеї інвалідів України (НАІУ) “Читати на рівних”. Видання для людей з вадами зору подарувала бібліотеці голова Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів “Серце матері” Людмила Шукрута.

Закінчився навчальний рік з оволодіння шрифтом Брайля, але робота на Майданчику “ІнтерСвіт” триває. Запрошуємо всіх бажаючих безкоштовно відвідати тренінги за спеціальною програмою для незрячих та слабозорих людей – JAWS, скористатися значним медіа-фондом сучасних аудіокниг, поліпшити зір завдяки спеціальним тренажерам та попрацювати за монітором - лупою. Також до послуг користувачів книги, написані шрифтом Брайля, які видаються додому.

 

 


[ HOME ]
  Руками букви відчуваю – пишу й читаю
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015     Webmaster: webmaster@library.kr.ua