[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Бісеринка — не новинка

28 листопада 2012 року об 11:00 у Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського на Майданчику “ІнтерСвіт” для людей з вадами зору та незрячих відбулося відкриття виставки творчих робіт Наталії Погрібної та Наталії Севостьянової “Бісеринка — не новинка”, присвяченої Міжнародному Дню інвалідів.

На зустріч були запрошені: користувачі бібліотеки з особливими потребами; голова Ленінської районної організації Товариства Червоного Хреста України Гончаренко Олена Миколаївна; завідуюча відділенням Територіального центру соціального обслуговування Ленінського району м. Кіровограда Дігтяр Вікторія Василівна; голова правління Кіровоградської обласної організації УТОС Батєхін Борис Леонідович; члени УТОСу; патронажні сестри організації Товариства Червоного Хреста України; працівники Територіального центру соціального обслуговування Ленінського району м. Кіровограда.

         

3 грудня українське суспільство зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний День інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває великого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. Як правило, цього дня проводяться різноманітні форуми, публічні дискусії й інформаційні кампанії на підтримку людей з функціональними обмеженнями, у ході яких окреслюються тенденції, шляхи й засоби, якими інваліди та їхні родини можуть досягати духовної й матеріальної незалежності в житті. Численні діалоги й обмін думками дозволяють продемонструвати багатство та різноманітність знань, умінь і прагнень інвалідів. Своє вміння й майстерність на Майданчику “ІнтерСвіт” продемонстрували користувачки бібліотеки Наталія Погрібна та Наталія Севостьянова, презентувавши виставку власних робіт з бісеру “Бісеринка — не новинка”. Цінність виставки полягає в тому, що її створили майстрині з особливими потребами.

   

Наталія Севостьянова – молода, красива, життєрадісна жінка, мама, яка вісім років тому втратила зір і має першу групу інвалідності по зору. Наталя не замкнулася в нещасті, адже в житті так багато цікавого. Наприклад, бісероплетіння. Цьому мистецтву дівчина вчилася по телефону. Їй допомагали небайдужі люди, які також мають певні проблеми із зором. Свої роботи майстриня не колекціонує, вона їх дарує друзям та знайомим і шкодує про те, що в її житті так мало вільного часу для творчості. Адже Наталія навчається, співає в хорі, подорожує... Її роботи ніжні, життєрадісні, яскраві, вони випромінюють тепло та надію.

      

   

Понад 15 років користується послугами нашої бібліотеки Наталія Погрібна. Любить книги, подорожі, тварин, рукоділля. Нещодавно Наталія почала займатися бісероплетінням. Свої творчі роботи наважилася показати вперше. Тут і веселий сніговик, і чарівна бджілка на квітці. Зараз майстриня вишиває з бісеру собачку. На це її надихнула улюблена такса. В Наталії безліч друзів, яким вона із задоволенням дарує свої роботи.

      

Доповнюють виставку книги з бісероплетіння. У цих виданнях подано інформацію про те, як можна власноруч виготовити вироби з бісеру.

Мало кому відомо, відколи до нас прийшов бісер. Ні, не в останньому сторіччі. Йому, насправді, уже понад 40 тисяч років. Назва походить від арабського слова «бурса», що в перекладі означає «штучні перли».Спочатку бісером називали камінчики, мушлі, кістки та зуби тварин. До речі, перші вироби з нього почали носити не жінки, а саме чоловіки. Вони взагалі вигадали багато видів рукоділля, які тепер вважаються жіночими.

Яскравістю та вишуканістю виставка “Бісеринка — не новинка” покращує настрій та милує око глядачам, а майстринь надихає на нові творчі здобутки.

   

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Майданчик “ІнтерСвіт” для людей з вадами зору та незрячих і ознайомитись з виставкою творчих робіт Наталії Погрібної та Наталії Севостьянової “Бісеринка — не новинка”. Вхід – вільний!


[ HOME ]
  Бісеринка — не новинка
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua