[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Конкурс сільських бібліотекарів „Кращий за професією”


Фон

Обласний конкурс сільських бібліотекарів
„Кращий за професією”


Професійні конкурси - ефективний спосіб підтвердження традиції, пошуку нового, прояву фантазії, винахідливості. Конкурси виявляють талановитих співробітників, стимулюють їх подальшу творчу діяльність, піднімають престиж і статус бібліотечної професії, формують інноваційну поведінку самих бібліотечних фахівців.

Участь бібліотекарів у конкурсах дозволяє удосконалювати і поглиблювати професійні навички, повніше виявляти свій творчий потенціал. Психологи розглядають творчість як природний компонент професіоналізму, який формує індивідуальний стиль діяльності.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в області відбувся обласний конкурс сільських бібліотекарів „Кращий за професією”, який організований та проведений управлінням культури і туризму ОДА, спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д. Чижевського, обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.Бойченка, обласною бібліотекою для дітей ім. А. Гайдара.

Мета конкурсу: вдосконалення діяльності бібліотек, пошук нових форм і методів бібліотечного обслуговування громадян, підвищення професійного і творчого потенціалу бібліотек, привернення уваги місцевої влади та громадськості до діяльності сільських бібліотек, підвищення престижу бібліотечної професії та ролі цих закладів у соціально-культурному та інформаційному просторі.

В районних бібліотеках протягом літа-2012 тривав перший етап конкурсу, в результаті якого були визначені кращі бібліотекарі з 21 регіону області, яким притаманні безмежна відданість справі, бажання ініціативно і творчо працювати, впроваджувати інновації в роботу і покращувати імідж установи, бо за кожним закладом стоять фахівці, з якими хочеться спілкуватися, радитися в пошуку інформації, вчитися і проводити дозвілля.

Яскравий фінал конкурсу “Кращий за професією” проходив в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського. Учасниці змагалися в 4 завданнях. Перше завдання – це „Діловий автограф”, де кожна учасниця презентувала заклад, в якому працює. Наступний тур проходив у форматі електронного тестування, під час якого визначені фахові знання і навички бібліотекарів. „Літературний марафон” виявив уміння орієнтуватися в морі інформації, рівень знань художньої літератури та краєзнавства. Бібліотекарі, в основному жінки, залюбки продемонстрували свої кулінарні шедеври в завданні під назвою „Бібліотекар талановитий в усьому”.

         

Критеріями оцінки учасниць стали професійні знання і навички, а також кмітливість, почуття гумору, оригінальність, творча уява.

         

В результаті визначені три переможниці конкурсу:

І місце посіла завідуюча Новогригорівською Першою сільською бібліотекою Долинського району Ольга Володимирівна Саврак;

ІІ місце – бібліотекар Березівської бібліотеки-філії Олександрійського району Анжела Миколаївна Зіненко;

ІІІ місце – бібліотекар Ятранської сільської бібліотеки Новоархангельського району Наталія Миколаївна Поліщук.

Переможці отримали цінні подарунки: два ноутбука та фотоаппарат.

Грамотами та подарунками від обкому профспілки працівників культури нагороджені завідуюча Рівненською сільською бібліотекою для дорослих Новоукраїнського району Олена Олександрівна Козуля, бібліотекар Трепівської бібліотеки-філії Знам’янського району Алла Іванівна Татарченко, завідуюча Йосипівською бібліотекою-філією Ульяновського району Ірина Іванівна Лобастова.

Участь бібліотечних працівників у конкурсах змушує їх мислити більш глобально і підходити до практичної діяльності більш творчо, сприяє активізації подальшого розвитку бібліотек і впровадженню нових послуг.

      

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪Фон


Фон

[ HOME ]

Конкурс сільських бібліотекарів „Кращий за професією”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua