Головна

Рейтинги бібліотек


Методика


FAQ


Зворотній зв'язок


БлогFAQ
(англ. Frequently Asked Questions — поширені запитання)

 • Що це таке, — вебометрика?
  Вебометрика — це розділ інформатики, в межах якого досліджується кількісні аспекти конструювання і використання інформаційних ресурсів (веб сайтів) структур і технологій у Всесвітній мережі.

 • Чому сайт нашої бібліотеки не внесено до рейтингу?
  Можливо через адресу вашого сайту. Для участі в рейтингу доменна адреса сайту бібліотеки повинна мати всласний піддомен (наприклад: library.university.edu.ua), а не бути частиною головної організації (наприклад: university.edu.ua/library/).

 • Сайт нашої бібліотеки розташований на хостингу.
  Сайти бібліотек з доменними іменами хостинг-провайдерів (narod.ru, sites.google.com і т.д.) до рейтингів не приймаються.

 • Як часто будуть перераховуватись місця в рейтигу? І від чого вони залежать?
  Вебометричні індикатори розраховуються на основі даних, отриманих з відкритих, безкоштовних джерел мережі Інтернет. Зняття даних, розрахунок індикаторів та публікація рейтингів відбувається двічі на рік і публікуються в січні та липні кожного року.

 • За якими критеріями в рейтингу враховується дизайн?
  Вебометричний рейтинг сайтів бібліотек немає нічого спільного з оцінкою веб-дизайну сайтів.

 • Яким чином враховується відвідуваність сайту?
  Вебометричні індикатори не враховують кількість відвідувань чи кількість переглянутих сторінок сайту. Такі показники не є надійними.

 • Поясніть простіше: що означають цифри в таблицях рейтингу, колонки 1) "Rank-ТІЦ", 2) "Rank-V", 3) "Rank-S", 4) "Rank-R", 5)"Rank-Sc"?
  Найкоротша відповідь — це місце вашої бібліотеки серед інших учасників за певним веб-індикатором. Після розрахунків і ранжування, — це (відповідно) місця за: 1) показником Яндекс ТІЦ, 2) кількістю зворотніх посилань на ваш сайт, 3) загальною кількістю веб-сторінок на вашому сайті, 4) загальною кількістю корисних файлів, які можна завантажити з вашого сайту, 5) кількістю посилань на ваш сайт від системи Гуугл Академія (Google Scholar).

 • Чому для розрахунку не використовується показник Google Page Rank, а Yandex ТІЦ використовується?
  Тому, що Yandex ТІЦ розраховується для всього сайту в ціло́му, а Google Page Rank дає рейтинг кожної окремої веб-сторінки. Це загальновідома інформація, хоча формули розрахунку цих веб-індикаторів пошукові системи тримають у великому секреті.

 • В скількох рейтингах ми можемо побачити свою бібліотеку?
  Ви можете побачити свою бібліотеку у двох рейтингах: у загальноукраїнському і у відповідному (до приналежності вашої бібліотеки) рейтигу для національних, університетських, обласних наукових, юнацьких, дитячих чи міських бібліотек.
 • © Вебометричний рейтинг бібліотек України-2016


  bigmir)net TOP 100