[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 <<< повернутись
[ HOME ]
Фон Кіровоградський регіональний тренінговий центр

Фон

 


Фон
LOGO

Вітаємо наших колег!
13 бібліотек Кіровоградщини отримають комп'ютерну техніку від Програми «Бібліоміст».

66,3% населення України не мають регулярного доступу до Інтернету, який є обов'язковою умовою самореалізації у сучасному інформаційному суспільстві. Програма «Бібліоміст» уже протягом майже трьох років долає цифрову прірву, модернізуючи публічні бібліотеки. Уже приблизно 1 000 бібліотек в Україні надають безкоштовний доступ до всесвітньої мережі, навчають використовувати інформаційні технології, впроваджують сучасні послуги та розширюють коло відвідувачів. Сучасні бібліотеки сприяють культурному та соціально-економічному розвитку держави.

Сьогодні Програма «Бібліоміст» оголошує ще 620 бібліотек, що пройшли конкурсний відбір на отримання комп'ютерного обладнання і будуть модернізовані до осені 2012 року.

Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась із представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, провідних українських бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій. Заявки бібліотек оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні громадам інноваційних послуг. Необхідною умовою конкурсу також було зобов'язання з боку місцевої влади взяти на себе витрати на Інтернет-підключення та забезпечити участь бібліотекарів у тритижневих тренінгах з новітніх бібліотечних послуг, що проводитимуться у тренінгових центрах програми «Бібліоміст» на базі обласних універсальних наукових бібліотек. На додаток до грантів та технічної допомоги від програми місцева влада виділяє кошти на ремонт приміщень бібліотек та придбання нового обладнання. Список бібліотек-переможців опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст».

До 2013 року програма «Бібліоміст» обладнає сучасною технікою більше 1 600 публічних бібліотек. Для реалізації проекту корпорація Microsoft безкоштовно надає бібліотекам програмне забезпечення. Загалом до 2013 року буде надано ПЗ на суму $9 млн. Одним із напрямків роботи програми «Бібліоміст» є збір та аналіз даних стосовно впливу сучасних бібліотек на життя окремих українців та громад. Протягом останніх років багато бібліотек-учасниць програми продемонстрували, що надання ними нових послуг чинить значний позитивний вплив на соціально-економічний розвиток в Україні.

Бібліотеки-переможці Кіровоградської області

 • Гайворонська центральна районна бібліотека
  • Гайворонська районна дитяча бібліотека
  • Заваллівська бібліотека-філія №10
 • Голованівська районна бібліотека для дорослих ім. Шеврякова
  • Голованівська районна бібліотека для дітей
  • Межирічківська сільска бібліотека-філія
  • Побузька міська бібліотека для дорослих
  • Побузка міська бібліотека для дітей
  • Пушкінська сільска бібліотека
 • Бобринецька районна бібліотека для дорослих
  • Бобринецька районна дитяча бібліотека
  • Витязівська сільська бібліотека
  • Федіївська сільська бібліотека

Вітаємо наших колег з перемогою в конкурсі і бажаємо надавати громаді якісні, оперативні інформаційні послуги!

Деталі і результати зі списком обраних бібліотек можна побачити на сторінці веб-сайту "Бібліоміст"

Фон


Фон

[ HOME ]
  Кіровоградський регіональний тренінговий центр
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua