[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за серпень 2008 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. Про стан виконання наказу Управління культури і туризму облдержадміністрації ”Про приведення правового стану музеїв області у відповідність до вимог чинного законодавства”.
2. Про забезпечення державних соціальних гарантій в частині оплати праці працівників закладів культури і освіти області та компенсаційних виплат окремим пільговим категоріям осіб.
3. Про результати проведення державної атестації початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області у 2007-2008 навчальному році.

22-23 серпня в Кіровограді відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора. На урочистостях були присутні керівники області й міста, інтелігенція, представники громадськості. В рамках святкування Дня Незалежності України в обласній філармонії відбулися урочисті збори та святковий концерт, також відбулося покладання квітів до пам'ятників Т.Шевченку, Б.Хмельницькому, біля пам'ятника Т.Шевченку пройшов урочистий мітинг на честь Дня Державного Прапора України.

Указом Президента України Віктора Ющенка за значний особистий внесок у культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 17-ї річниці незалежності України державними нагородами та почесними званнями відзначено: орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня -Зою Кадук, голову Кіровоградської обласної організації профспілки працівників культури; почесне звання “Заслужений діяч мистецтв України” присвоєно Олександру Жовні - письменникові, кінодраматургові (м. Новомиргород).

Редакція газети “Народне слово” визначила цьогорічних лауреатів премії ім.Володимира Винниченка, яка щороку присуджується до Дня Незалежності України. Лауреатами премії стали: Архипенко Іван Михайлович, голова Гайворонської райдержадміністрації - за внесок у економічно-соціальний розвиток району; Шурапов Володимир Петрович, завідуючий літературною частиною обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького - за публікації з нагоди 125-річчя театру корифеїв; Жовна Олександр Юрійович, педагог Новомиргородського інтернату - за внесок у вітчизняну літературу і кіно ( автор чотирьох книжок прози, сценаріїв до фільмів за своїми оповіданнями, режисер-постановник стрічки “Маленьке життя”).

Просвітництво. Художня самодіяльність

3 серпня в Кіровограді відбулося освячення церкви в ім’я святих апостолів Петра і Павла. Освятити храм Петра і Павла прибув Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Володимир.
На освяченні були присутні представники світської влади, благодійники та будівельники храму, кіровоградці та жителі ближніх сіл, численні гості. Блаженніший Митрополит Володимир подарував новому храму ікону святого рівноапостольного князя Володимира.
Високими церковними нагородами були відзначені всі, хто брав участь у возведенні й облаштуванні церкви.
Фундамент цього храму було закладено колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Федоровичем Кравченком (нині покійним). Добудовували храм вдова Тетяна Петрівна та його дочка Ірина Юріївна за допомогою меценатів і благодійників.
Храм на честь святих апостолів Петра і Павла - це другий храм у Кіровоградській області зведений завдяки турботі сім'ї покійного міністра МВС Юрія Федоровича Кравченка. Возведений храм без перебільшення можна порівняти з перлиною, справжнім витвором мистецтва.

Олександрійський район

Родинне свято”Козацькому роду - нема переводу” відсвяткували в селі Олександро- Пащенкове. На ньому діти та дорослі співали пісень, танцювали, славили у віршах родину та Україну. Гості свята могли також відвідати музей одного роду, де зібрано фотографії, глиняні горщики, скрині, вишиті рушники, тощо. Найстарішим експонатам музею понад сто років.

Музейна справа

Обласний художній музей

21 серпня в обласному художньому музеї відкрито виставку декоративно-ужиткового мистецтва, присвячену а 17-й річниці незалежності України. В експозиції представлено рушники, гобелени, вишиті жанрові картинки, зокрема ілюстрації до народних пісень, різьблення по дереву, лозоплетіння, вишивані панно, кераміку народних майстрів нашого краю.

23 серпня до Дня Незалежності України обласна організація Національної спілки художників України відкрила виставку живописних та графічних робіт. Картини насичені сонцем, добром і любов'ю. Найбільше пейзажів і натюрмортів з квітами. На відкритті виставки голова обласної організації Національної спілки художників України Михайло Надєждін презентував п'яте видання мистецького альбому “Художники України”. До нього увійшли і роботи митців Кіровоградщини. Деякі з них можна побачити на виставці.

Світловодськ

“Квітуй, Світловодщина” - так називається виставка, яка відкрилася у міському краєзнавчому музеї. На ній представлені кращі роботи місцевих художників-аматорів Анатолія Сіромахи та Юрія Цуканова, котрі засобами живопису передають свої почуття любові до України, до рідного краю. Виставка присвячена 17-й річниці незалежності України.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

У відділі міського абонементу ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулася презентація персональної виставки робіт Родигіної Ольги - студентки факультету дизайну Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка. Представлені роботи з різних технік: акварель, живопис, станкова графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, батик, розпис на склі, плетіння бісером, орігамі, витинанки. Всі роботи пронизані українським колоритом, любов’ю до Батьківщини, розкривають красу і неповторність української природи, вишуканість кращих традицій українського декоративно-ужиткового мистецтва. Виставка присвячена Дню Незалежності України.
22 серпня в краєзнавчому відділі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського відбулось відкриття персональної виставки члена Клубу народних ремесел „Ниточка” Корсун Раїси Іванівни “Фарби літа”. В експозиції - вишивка гладдю та хрестиком на предметах одягу та інтер'єру. Вінчає рукотворну красу вишитий образ Божої Матері в обрамленні традиційного українського рушника. Різнобарвні узори прикрашають серветки і доріжки, картини, рушники, тощо. Виставка приурочена до Дня Незалежності України.
29 серпня в приміщенні обласної бібліотеки ім.Д.Чижевського проводився тренінг для журналістів Кіровоградської області на тему “Домашнє насилля - одна із форм порушення гендерної рівності”. Організаторами виступили Регіональний представник ОБСЄ БДІПЛ Світлана Гаращенко та Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Кіровоградської ОДА. В рамках тренінгу було розглянуто ситуацію в області щодо проблеми домашнього насилля, роль ЗМІ в проблемі гендерної рівності і презентовано результати соціологічного опитування. Крім того всі учасники отримали фільми щодо даної теми.

Книжкові виставки

„Від Декларації до незалежності”- до Дня Незалежності України;
„Незалежна Україна - на всі віки, на всі часи” - викладка літератури до Дня Незалежності України;
„Благословенні кольори української долі”- перегляд літератури до Дня Державного Прапора України;
Обласна Програма „Здоров'я нації 2002-2011 рр.”
„Здоровий спосіб життя - хворобам нема вороття”;

Обласна Програма „Українська родина”
„Гармонія сімейних стосунків”;

Освіта-ХХІ
„Вчитель і якість світи”;
В.О.Сухомлинського;

Популяризація літератури з питань економіки
„Управління персоналом: мистецтво чи наука?”;

Популяризація літератури з питань сільського господарства
„Тихе полювання. Поради грибнику”;

Цикл книжкових виставок на допомогу студентам
„На допомогу студенту - аграрнику”;

Проект „Центр Європейської інформації”
„Угорщина - національна ментальність і європейські цінності”;

Літературний календар
„У світі творів Старицької -Черняхівської”- до 140-річчя від дня народження Л. Старицької -Черняхівської, української письменниці;
„Соціальні орієнтири Якова Баша”- до 100-річчя від дня народження Якова Баша (Я. В. Башмака), українського письменника;

Календар мистецтв
65 років від дня народження Роберта де Ніро, американського актора;
150 років від дня народження Сергія Коровіна, російського живописця;

Інше
„Книжкова панорама: новинки”;
„Публічний центр регіональної інформації” - постійно діючий інформаційний куточок;
„Класика і сучасність”- книжкова виставка;
„Нові довідково- інформаційні та бібліографічні видання - читачам”- книжкова виставка.

ОЮБ ім. О.Бойченко

Книжкові виставки
“Моя земля - незалежна Україна” - до Дня Незалежності України;
“Кольори, що дають надію” - до Дня Державного Прапора;
“Крізь роки і сиві далі” - історія України в художній літературі;
“Сучасна Україна: політична влада, держава, Громадське суспільство” - до Дня Незалежності України;
“Інтер'єри країн світу”;
“Голгофа голодної смерті” - голодомор 33-го;
“Стихії природи:вогонь”;
“Календар знаменних дат: О.Яблонській-90”

ОДБ ім. А.Гайдара

У серпні в обласній бібліотеці для дітей експонувались виставки книг до Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора, відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2008 Webmaster: webmaster@library.kr.ua