[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини


Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за грудень 2007 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури і туризму облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. ''Про виконання заходів обласної програми розвитку інвестиційної діяльності органами та закладами культури області''.
2. ''Про виконання програми розвитку культури на період до 2007 року органами, закладами культури області''.
3. ''Про виконання Указу Президента України ''Про заходи щодо вдосконалення організації контролю за виконанням актів і доручень Президента України в управлінні культури і туризму облдержадміністрації у ІІ півріччі 2007 року''.
4. ''Про хід виконання Закону України ''Про звернення громадян'' в управлінні культури і туризму облдержадміністрації у ІІ півріччі 2007 року''.

6 грудня в розважальному закладі ''Бест'' проведено заключну частину акції ''Молодь проти надзвичайних ситуацій'', організаторами якої стали головне управління надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області, управління культури і туризму, управління освіти та науки, управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.
Переможців визначено по трьох номінаціях: на кращий ескіз листівки застерігаючого характеру, на кращу методичну розробку уроку з безпечної життєдіяльності, на кращий кросворд. Переможцям вручено грамоти управлінь облдержадміністрації відповідно до номінацій та цінні подарунки.

14 грудня в Кіровограді біля пам'ятника жертвам Чорнобиля з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбувся мітинг- реквієм.

20 грудня в обласному музично-драматичному театрі імені М.Кропивницького відбувся вечір з нагоди 70-річчя від дня народження відомого політика періоду становлення нашої держави В.Чорновола. У заході взяли участь представники влади, політичних партій, громадських організацій.

В Кіровограді відбувся дводенний навчально - методичний семінар за матеріалами посібника ''Назустріч пам'яті'', організований Всеукраїнською організацією ''Нова доба'' спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту та обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського за підтримки Фонду Віктора Пінчука.
Мета семінару - обговорити трагедію Голокосту ХХ століття, виробити методичні підходи для ширшого і об’єктивного ознайомлення школярів України з цією сторінкою історії.

В КДПУ імені В.Винниченка відбулася презентація документального фільму, присвяченого утворенню першого уряду України. Представлені там архівні матеріали відтворюють події 1917-1920 років.

Театрально-концертне життя

1 грудня відбулася вистава Київського театру ''Ательє 16'', '' Як важливо бути серйозним '' ( комедія для несерйозних людей на дві дії ) за Оскаром Вайльдом.

7 грудня в залі Кіровоградської обласної філармонії відбулася вистава Московського академічного театру оперети ''Казки Віденського лісу''.

8 грудня в залі обласної філармонії відбувся концерт Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

18 грудня в залі обласної філармонії відбувся концерт дуету ''Потап та Настя Каменських''.

В обласній філармонії відбулися урочистості та концерт з нагоди Дня міліції.

24-31 грудня в обласному театрі ляльок відбулися Новорічні шоу-програми.

28-30 грудня в залі обласної філармонії відбулися Новорічні ранки.

Музейна справа

5 грудня у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася звітно-виборча конференція обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців.
Для учасників конференції співробітники обласного краєзнавчого музею, обласної бібліотеки для юнацтва імені О.М.Бойченка підготували виставку краєзнавчої літератури.

20 грудня в обласному краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч у ''Театральній вітальні''.

6 грудня в Кіровоградському міському художньо-меморіальному музеї імені О.О.Осмьоркіна відбулося нагородження лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна за 2007 рік.

Лауреатами премії у 2007 році стали:
у номінації ''національна традиція''- член Національної спілки художників України Фелікс Михайлович Полонський;
у номінації ''новітні спрямування''- член Національної спілки художників України Анатолій Михайлович Дворський;
у номінації ''мистецтвознавство та історія мистецтв'' - академік Академії мистецтв України, член Національної спілки художників України, головний редактор журналу ''Образотворче мистецтво'' Олександр Касьянович Федорук.
Лауреатам вручено дипломи та почесні відзнаки обласної ради та облдержадміністрації – скульптуру ''Степовий орел''.
Привітав переможців та учасників заходу ансамбль камерної музики ''Єлисаветградська музична колегія''.

''Життя художника у світлинах'' - так називається буклет, презентований 7 грудня в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна під час культурно-мистецької акції, присвяченої 115-й річниці від дня народження художника. У буклеті вперше опубліковано маловідомі фотознімки художника з музейного зібрання, передані свого часу вдовою Надією Осмьоркіною.

Обласний художній музей

У грудні в музеї працювала пересувна виставка до Дня інвалідів в госпіталі для інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни.

В обласному художньому музеї експонувались виставки:
''Сакральне мистецтво'';
''Західноєвропейське та російське мистецтво ХУІІІ - початок ХХ століття'' ;
''Виставка творів Тетяни Мунтян -Тищенко ''Квіткові фантазії'';
Тематичні екскурсії ''Святитель Миколай'', ''Різдво Христове''.

7 грудня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки закуплених творів ''Мистецтво-вічні інвестиції в майбутнє''. В експозиції виставки представлено близько 50 живописних, графічних, скульптурних, керамічних творів.

В обласному художньому музеї також проводились тематичні бесіди ''Святий апостол Андрій Первозванний'', ''Новорічні звичаї та обряди в святкуванні''.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Масова робота

20 грудня в Кіровоградському обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Л.Кропивницького відбулися урочистості з нагоди 70-річчя від дня народження відомого українського політика, державного діяча, публіциста і журналіста Вячеслава Чорновола. Бібліотекарі відділу читальних залів на заході презентували книжкову виставку ''Борець за вільну Україну''. На виставці представлено твори (окремі томи десятитомного видання), статті, політичні звернення, есе та монографії Вячеслава Максимовича.

Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Д.І.Чижевського продовжують реалізацію проекту за підтримки творчого центру ''Каунтерпарт'' та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Проект ''Функціональні обмеження не обмежують наші права'', спрямований на підвищення якості обслуговування та інформаційного забезпечення громадян з обмеженими функціональними можливостями.
В рамках реалізації проекту 20 грудня відбувся тренінг для бібліотечних спеціалістів обласної універсальної наукової бібліотеки ''Особливості бібліотечно-інформаційного обслуговування людей з функціональними обмеженнями''.
На тренінгу розглядалися такі питання: бібліотека як один з центрів реабілітації та інтеграції в суспільстві користувачів з функціональними обмеженнями, досвід роботи бібліотек Західної Європи та США щодо обслуговування даної категорії громадян, сучасний стан обслуговування таких людей в публічних бібліотеках України.
Значна увага на тренінгу була приділена практичним порадам щодо покращення якості обслуговування людей з функціональними обмеженнями, зокрема формуванню навичок ведення позитивного діалогу, розвитку емоційної стійкості і гнучкості тощо. Таким чином, було зроблено важливий крок у напрямку допомоги людям з функціональними обмеженнями в отриманні належної освіти, а також в успішній трудовій діяльності, проведенні дозвілля, соціальній реабілітації та подальшій їхній інтеграції у суспільстві.

В рамках реалізації проекту обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС) ''Мережа громадянської освіти: правова освіта сільського населення'' 21 грудня відбувся тренінг ''Розвиток третього сектору''. Тренінг мав на меті допомогти використати нові джерела інформації, активізувати громадянську позицію населення нашого регіону. Тренінг складався з 3-х блоків: поняття третього сектору і взаємодія неурядових організацій із владними структурами, розвиток третього сектору в Україні, мережа обласних неурядових організацій і проектна діяльність.

Кіровоградською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Д.І.Чижевського укладено Угоду про співпрацю з Публічною бібліотекою міста Вроцлава, Нижня Сілезія (Польща). Відповідно до умов угоди сторони будуть працювати по обміну досвідом, інформацією щодо менеджменту і маркетингу в роботі бібліотек, впровадження новітніх технологій, роботи з персоналом, організації інноваційних послуг для користувачів бібліотек.

Книжкові виставки:

''Борець за вільну Україну''- до 70-річчя від дня народження Вячеслава Чорновола.

''Народний філософ, поет - гуманіст'', ''Неосяжний простір думки'' - до 285-ї річниці від дня народження Григорія Сковороди, українського просвітителя, поета, філософа, музиканта, яка розкриває життя та творчість цієї видатної особистості.

''Механізм реалізації прав людини в Україні та світі'' - до Дня прав людини.

''Нові освітні технології та способи їх реалізації'' - в рамках програми ''Освіта ХХІ століття''.

''Пізнай себе та інших'' - представлено літературу з проблем спілкування, психології людських стосунків, психологічні тести тощо. Виставка буде цікава кожному, кого хвилює складне питання розуміння себе та інших.

29 грудня відбулася презентація книги відомого письменника Романа Любарського ''Точка роси''.

У відділі мистецтв відбулася презентація книжкової виставки ''Жіночий портрет у творах живопису і графіки''. Література, представлена на виставці, дає змогу прослідкувати за історією виникнення портрета, течіями, напрямками в живописі.

''Світло чарівного свята'' - представлена цікава література, що розкриває магію новорічних свят, новорічні звичаї і традиції.

''Екологія і місто''- виставка цікава спеціалістам-екологам, та усім небайдужим, кого хвилюють проблеми довкілля і шляхи їх вирішення.

Літературний календар

''Пісенна книга життя Генріха Гейне''- до 210-ї річниці від дня народження німецького поета, публіциста;
''Розкрите серце, розкрита думка''- 75 років від дня народження Ф. Алієвої, аварської поетеси;
''Яскравий талант великого німецького поета''- 210 років від дня народження Г. Гейне, німецького письменника;
''Найтрагічніша постать української драматургії''- 115 років від дня народження М. Куліша, українського драматурга;
''Все життя шукати істину…''- 80 років від дня народження О. Бердника, українського письменника;
''Талановитий прозаїк, драматург, критик'' - 130 років від дня народження Г. Хоткевича, українського письменника;
''Глибоко самобутній, глибоко своєрідний письменник'' -110 років від дня народження А. Головка, українського письменника;
''Літописець сучасного життя'' - 90 років від дня народження Г. Белля, німецького письменника.

Календар мистецтв

185 років від дня народження С. Франка, французького композитора;
175 років від дня народження Е. Ейфеля, французького інженера - будівельника, архітектора.

ОЮБ ім. О. Бойченка

Книжкові виставки:
''Духовна велич Г.Сковороди'';
''Сторінки творчої долі А.Головка'';
''Сучасні письменники: ідеї, пошуки'';
''Вогненних шляхів апостоли'' - закордонне українство'';
''Календар природи: зима'';
''Захищати Вітчизну: професія чи обов'язок ?'';
''Мультимедіа - це просто!'';
''Витоки творчої особистості М.Леонтовича'' - до 130- річчя від дня народження;
''Календар знаменних дат: О.Осмьоркіну - 115'';
''Душа у барвах'' - виставка робіт студентів кафедри дизайну КІРУЄ.
''Нові надходження''.

Масові заходи:
'' Велич душі і розуму'' - година духовності;
''Опалені Чорнобилем'' - вечір пам'яті;
''Мова - душа народу''- літературно-музична година;
''Міжнародний день інвалідів'' - зустріч з головою дитячої організації інвалідів ''Злагода'';
''Вірус, який загрожує людству'' - відеобесіда;
''Корифеї театральної спадщини'' - бесіда;
''Зірки української естради'' - музична година;
''Митець епохи: О.Осмьоркін'' - бесіда;
''Нові надходження'' - День інформації.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом
''Ціна ризику: моральність і здоров'я'' - інформаційна година та книжкова виставка;

До Міжнародного дня інвалідів
''Ми вміємо казки читати і гарно їх розповідати'' - година розваг;
''Світова казкова скринька'' - лялькова вистава;

До ювілеїв письменників
''Великий протестант доби ''Українського Розстріляного Відродження'' - до 115-річчя від дня народження М. Куліша;
''Будуємо замок добрих чарівників Європи'' - літературна подорож до 75-річчя від дня народження Дж. Свіфта;

До зимових та новорічних свят
''Ніч Святого Миколая'' - свято;
''У міста і села йде зима весела'' - ігрова програма;
''Фантазії діда Мороза'' - виставка дитячих робіт;
''Давні та нові казки''- новорічні фантазії - розважальна програма;
''Ой снігу, снігу, білого насипала зима'' - засідання бібліотечного клубу
''Чарівна нотка''.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2007 Webmaster: webmaster@library.kr.ua