[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини


Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за листопад 2007 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури і туризму облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. “Про стан охорони праці в закладах культури області”.
2. “Про стан фінансово-господарської діяльності театрально-видовищних закладів та КОКП “Кіровоградкіновідеопрокат”.
3. “Про розподіл та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації в закладах культури і мистецтв області”.
4. “Про хід виконання Програми розвитку туризму у Кіровоградській області на 2002-2010 роки”.
5. “Про зняття з обліку музею історії механізації сільського господарства Долинського району”.
6. “Про присвоєння звання “народний аматорський болгарський фольклорний автентичний колектив”.

24 листопада в обласному центрі відбулася Хода Пам’яті та вшанування загальноукраїнською хвилиною мовчання жертв голодомору.
Керівництво області та міста, представники громадських організацій і політичних партій, сотні небайдужих до народної трагедії громадян пройшли траурною ходою центральною вулицею міста від Кафедрального собору до пам’ятного знака жертвам політичних репресій і голодоморів на Фортечних валах. Відбувся траурний мітинг-реквієм.

Протягом кількох тижнів в Кіровограді відбулася низка заходів, пов’язаних із вшануванням пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Серед них такі:

21 листопада в Кіровоградському державному архіві відкрилась виставка, присвячена 75-річчю голодомору 1932-1933 рр., де була представлена раніше засекречена документація, яка дає вичерпну інформацію про передумови та наслідки геноциду на Кіровоградщині. Це і копії постанов сільрад, і списки осіб, що підлягали адміністративному виселенню за невиконання сільгоспподатку, таємні інструкції про виселення та розселення куркулів, акти про смерть від виснаження, листи та скарги селян місцевому керівництву щодо голодування та інші документи.

В обласному художньому музеї експонувалась виставка робіт  художників-земляків, серед них картина Миколи Бондаренка „Зима 1933 року”, написана ще чотирнадцять років тому, і скульптурна композиція Віктора Cамійленка „Маска і дзеркало”. Доповнюють виставку книги  Василя Бондаря „Голодомор на Кіровоградщині”,” Кіровоградський краєзнавчий вісник” Костянтина Шляхового, збірка „Розгойдані дзвони пам’яті.”

„Українська Голгофа: голодомор 1932-1933 років” – під такою назвою 27 листопада на факультеті історії та права КДПУ імені Володимира Винниченка відбулася регіональна студентська науково-практична конференція.
Молоді дослідники проаналізували історіографічний, демографічний, політичний, психологічний, правовий та міжнародний аспекти трагедії українців, які 75 років тому були піддані тортурам і винищенню голодом.
Змістовно й організовано пройшов урок-реквієм на психолого-педагогічному факультеті КДПУ імені В.Винниченка, присвячений голодомору 1932-1933 років.
Запаливши свічки, студенти й викладачі вшанували пам’ять жертв геноциду, організованого тодішньою владою, хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака невинно убієнним.

З 20 по 24 листопада до Дня пам'яті жертв голодомору і політичних репресій в обласних бібліотеках: універсальній науковій імені Д.І.Чижевського, для дітей імені. А.П.Гайдара, для юнацтва імені О.М.Бойченка були представлені книжкові виставки „Стежини скорботи: голодомор на Україні”, „Національна катастрофа”, „Пам’ять збереже націю”, краєзнавчим музеєм створено пересувні виставки та проведено тематичні масові заходи “Голодомор 1932-1933 років на Україні”.

20 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулася науково-теоретична конференція „Допоки пам’ять в серці не згасає”, в ході якої для студентів вищих навчальних закладів області відбувся показ документального фільму „Великий злам” із серії „Невідома Україна”, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.

До дня скорботної дати були відкриті пам’ятні знаки жертвам голодомору в смт. Устинівка, селі Недогарки Олександрійського району , селі Богданівка Знам’янського району та у селі Глинське Світловодського району. У селі Недогарки був закладений сквер Пам’яті, в якому посаджено 75 дерев.

Просвітництво. Художня самодіяльність

9 листопада в День української писемності та мови в обласній філармонії урочисто стартував восьмий міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. У відкритті конкурсу взяли участь представники обласної та міської влади, журналісти, діячі культури й науки, викладачі, конкурсанти.
Мета конкурсу - сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу.
У конкурсі беруть участь школярі та студенти вузів, ПТУ, технікумів, коледжів з 23 країн світу. Конкурс, що сприяє популяризації нашої мови, проходитиме у чотири етапи: шкільний, районний, обласний, загальнонаціональний.
Конкурс завершиться наприкінці травня.

15 листопада Кіровоград відвідали молоді письменники Сергій Жадан та Олександр Ушкалов. Відбулася товариська зустріч усіх бажаючих із митцями, яка проходила в рамках проекту "Не будь байдужим".

25 листопада відкрився музичний фестиваль імені видатного польського композитора Кароля Шимановського, який народився і провів значну частину свого життя в нашому краї.
Нинішній захід, який проводиться в Кіровограді кілька років поспіль, має ряд особливостей.
Родзинкою цьогорічного фестивалю, крім того, що він більш масштабний, широкий і цікавий за своєю програмою (оскільки відбувається в ювілейний 125-й день народження Кароля Шимановського), є співучасть у його організації поруч із вітчизняними музикантами провідних діячів музичної культури Польщі. В програмі фестивалю відбулися концерти з творів Константіна Регамея молодшого, Ріхарда Вагнера, Льва Ревуцького, Бориса Лятошинського, Кароля Шимановського, Клода Дебюсі та ін.
В рамках фестивалю відбулася презентація повісті уродженця Кіровоградщини, письменника і краєзнавця, редактора часопису „Кур’єр Кривбасу” Григорія Гусейнова „Друга соната”. Повість увійшла до двотомника Григорія Гусейнова „Тіні забутого парку”. У ній йдеться про життя музиканта, про польські родини й події з минулого Кіровограда й області.
Фестиваль імені Кароля Шимановського триватиме до середини грудня.

Народний хореографічний ансамбль „Пролісок” обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу одержав найвищу відзнаку – гран-прі на ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського.

19-20 листопада на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських вокально-хорових колективів сільських клубних закладів та методистів з вокально-хорового жанру районних будинків культури, у якому взяли участь керівники аматорських вокально-хорових колективів, директори, художні керівники сільських клубних закладів та методисти з вокально-хорового жанру районних будинків культури з 19 районів області.
В ході семінару проведено засідання круглого столу, де обговорювались питання щодо роботи вокально-хорових колективів.

З 26 по 28 листопада на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар практикум директорів та методистів районних та міських будинків культури. В ході семінару були розглянуті питання роботи районних будинків культури, як регіональних методичних центрів по координації діяльності сільських клубів культури клубного типу. Учасникам семінару роздані методичні матеріали по координації діяльності сільських клубів культури клубного типу, збірки творів для вокально-хорових колективів, українських пісень для фольклорних ансамблів. В ході семінару учасників було ознайомлено з кращим вітчизняним досвідом роботи кращих аматорських колективів, проведенням культурно-масових заходів.
В роботі семінару взяли участь представники з 21 района області.

28-29 листопада Кіровоградська обласна служба з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС) провела тренінги з протидії торгівлі людьми за темою " Створення дієвого механізму з питань протидії торгівлі людьми у Кіровоградському регіоні", в якому взяли участь представники правоохоронних органів, органів суду, прокуратури, державної і місцевої влади та громадських організацій.
Тренінги проходили в рамках проекту "Обмін досвідом у сфері ініціатив, спрямованих проти торгівлі людьми: політика та практика", який здійснюється за фінансової підтримки Фонду Глобальних Можливостей та адмініструванням Британською Радою в Україні.
Метою тренінгів є поглиблення розуміння суті проблеми торгівлі людьми, усвідомлення її складності та специфіки, ознайомлення з основним національним та міжнародним законодавством, що регулює проблему, а також засвоєння підходу до проблеми торгівлі людьми не лише як до кримінального злочину, а й як до брутального, цинічного порушення прав людини.

Декоративно-ужиткове мистецтво

28 листопада в обласному художньому музеї відкрилась виставка майстрині-вишивальниці Валентини Мунтян - Тищенко „Квіткові фантазії”.
Основний напрямок творчості майстрині - вишивка художньою гладдю. Всі її роботи створені за власними ескізами. Майбутні картини Валентина Василівна створює спочатку на папері, потім переносить за допомогою копіювального паперу на тканину, після чого починає вишивати. Всі її роботи є лише в єдиному екземплярі.
Серед вишитих робіт майстрині - скатертини, подушки, наволочки, покривала, серветки, сорочки, блузи, сукні, картини, рушники. Улюблена тема - квіти. Відкриття виставки супроводжувалось виступом вокального ансамблю “Надія” під керівництвом Шост Н.І. та музичних колективів Кіровоградського музичного училища.

14 листопада в ОУНБ імені Д.Чижевського відкрилась виставка майстрині-вишивальниці Світлани Пасашкової ”Світ мого захоплення”. Виставка представляє багато вишитих хрестиком мініатюр на новогодню тематику, квіти, птахи, трави. Особливе місце займають роботи з єгипетською та релігійною тематикою.

У центральній міській бібліотеці відкрилась перша персональна виставка робіт в’язальниці Н.Кузавко. Зв’язані крючком роботи надзвичайно елегантні. Експонуються серветки, підсвічники, корзинки, мініатюри.

Театрально-концертне життя

7 листопада в обласній філармонії  відбувся концерт Кубанського козачого хору.
З 22 по 26 листопада проходили гастролі Кіровоградського обласного театру ляльок в м. Чернігові з виставою “Таємниця рудого Жевжика”. Автор п’єси Всеволод Нестайко, режисер – постановник заслужений артист України Анатолій Поляк, художник – постановник Анатолій Павлік.У виставі задіяні провідні актори театру – заслужений артист України Анатолій Косяченко, провідні майстри сцени Лідія Черкашина, Вікторія Ставріаніді – Стогодюк, актор Володимир Кравченко. Вистава, яку презентував наш театр чернігівському глядачу, стала дипломантом Міжнародного фестивалю театрів ляльок “Золотий Телесик”, який відбувся у травні цього року, у м. Львові.
25 листопада в залі обласної філармонії відбувся концерт Бориса Мойсеєва.

Музейна справа

15 листопада в Кіровоградському обласному  краєзнавчому музеї відбувся обласний семінар для спеціалістів відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів, наукових співробітників музеїв-юридичних осіб „Науково-освітня робота у музеях – юридичних особах та їх роль у розвитку туризму на сучасному етапі”. Для учасників семінару проведено екскурсію по стаціонарній виставці “Чорна сповідь нашої Вітчизни”, присвяченій 75-річниці Голодомору на Україні 1932-1933 років.
В ході семінару проведено засідання круглого столу, де обговорювались актуальні питання державної політики у розвитку музейної справи в Україні, можливості використання комп’ютерних технологій в роботі музеїв області , інноваційні методи в організації підвищення фахового рівня музейних працівників області.
В рамках семінару учасники ознайомились з міжнародним та вітчизняним досвідом роботи, отримали консультативно- практичні заняття з формування та обліку музейних фондів.

19 листопада в художньо-меморіальному музеї імені О.Осмьоркіна відкрилась експозиція творів цьогорічних претендентів на здобуття обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна .

До 125-річчя обласного академічного українського музично- драматичного театру імені М.Кропивницького в Літературно-меморіальному музеї Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) відкрилася виставка, присвячена режисерам, акторам, художникам і хореографам театру корифеїв. На виставці можна детально ознайомитись з театральними династіями, які працювали в обласному муздрамтеатрі протягом останніх 50-років.

Обласний краєзнавчий музей

15 листопада в обласному краєзнавчому музеї пройшла ”Естафета поколінь”, присвячена 63-й річниці визволення України від фашистських загарбників та Дню інвалідів.

Обласний художній музей

З 24 по 30 листопада пройшла Всеукраїнська неділя театрального мистецтва ”Театр дітям та юнацтву”. В рамках заходу в обласному художньому музеї постійно діюча експозиція була доповнена роботами головного художника Кіровоградського лялькового театру Василя Остапенка та картиною художника-земляка Володимира Федорова ”Корифеї українського театру”.

Фотосправа

30 листопада в обласному Центрі народної творчості відбулось відкриття ХІ обласної художньої фотовиставки “Погляд 2007”.
В експозиції виставки представлено 90 фоторобіт
У відкритті виставки взяли участь фотоаматори з районів та міст області та фотомайстри з інших областей України.

Бібліотечна справа

29 листопада відбулося виїзне засідання обласної міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи на тему:” Імідж бібліотеки: зміни за 10 років” на базі бібліотеки Кіровоградського національного технічного університету України.


ОУНБ ім. Д.Чижевського

2 листопада у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського відбулася зустріч з письменником, доктором психологічних наук Олександром Бухтояровим. Олександр Олександрович презентував свою нову книгу „Звездный плащ навигатора”, розповів про те, як з’явився задум написання книги. Зустріч проходила в дружньому колі, серед гостей були члени родини письменника, колеги, однодумці та його студенти.

16 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці  імені Д.І.Чижевського, в Центрі європейської інформації, що діє при бібліотеці, відбулася презентація міжнародної інформаційної виставки „Силуети Латвії”.
Відкриття цієї виставки – невипадкове. Майже протягом останніх 8 років обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського прокладає мости дружби між Україною та Латвією завдяки міжнародним спільним проектам.
Нинішня виставка „Силуети Латвії” є результатом нової ідеї Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського щодо міжнародної співпраці, цього разу з Ризькою Центральною бібліотекою. Проект передбачає обмін інформацією і знаннями, що стосуються насамперед менеджменту і маркетингу в діяльності бібліотек, їх людських ресурсів, впровадження новітніх технологій, набуття українськими та латиськими фахівцями нового професійного практичного досвіду та теоретичних знань.
Виставка „Силуети Латвії” присвячена Дню незалежності Латвії. Її презентували бібліотечні спеціалісти Ризької Центральної бібліотеки Іріса Арайя та Гунта Озола.
Також на презентації латвійські гості запропонували здійснити віртуальну подорож „Світова спадщина ЮНЕСКО. Історичний центр Риги”.
Спеціалісти обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського презентували виставку „Кіровоград - Рига: крок назустріч європейській спільноті”.
Запрошені гості мали змогу також ознайомитися з фотовиставкою „Бібліотеки Латвії – погляд з України”.
Презентація стала продовженням втілення нових форм професійної, просвітницької, інформаційної взаємодії представників двох народів, підтримала найважливішу у світі політику – миру і дружби.
В рамках візиту латвійських бібліотечних спеціалістів відбулася зустріч з колективом Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського та професійний обмін досвідом роботи.

До Дня української писемності та мови в обласній бібліотеці екпонувалась книжкова виставка “Як цілюща вода у криниці”. Всі її експонати покликані привернути увагу відвідувачів до історії української книги, а також торкнутися сучасних проблем, пов'язаних з вітчизняним друкарством.
"Мова – це не просто спосіб спілкування, а набагато більше", - вважають організатори виставки. І щоб відстояти свою точку зору, вони пропонують переглянути такі видання, як „Парламентські слухання: обережно-мова”, ”Українська мова у ХХ столітті: історія лінгвоциду” та інші.

22 листопада у відділі мистецтв ОУНБ імені Д.І. Чижевського відкрилась виставка „Від іконопису до фотографі”. Експозиція складається з 5 блоків і дає можливість познайомиться з шедеврами живопису, фотографії та іконографії.
Мета виставки показати еволюцію розвитку мистецтва в образах і  пробудить любов до всіх його видів.

З нагоди 75-ї річниці трагедії - до Дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій у відділах обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського були представлені наступні книжкові виставки: у відділі читальних залів – книжкова виставка „Стежини скорботи: голодомор на Україні”. Дана виставка презентувалася 20 листопада на науково-теоретичній конференції „Допоки пам’ять в серці не згасає”, присвяченій Дню пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій, учасниками якої разом з викладачами Державної льотної академії України стали бібліотечні спеціалісти відділу читальних залів.
У відділі міського абонемента експонувалась виставка „Національна катастрофа”. А про трагічний голодомор, який чорним крилом накрив наш регіон, кожен бажаючий може дізнатися з літератури, представленої на виставці „Пам’ять збереже націю”, у відділі краєзнавства.
У відділі мистецтв 19 листопада відбувся показ документального фільму „Великий злам” із серії „Невідома Україна” для студентів І курсу філологічного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка та 20 листопада – для учасників науково-теоретичної конференції „Допоки пам’ять в серці не згасає”.

27 листопада в рамках реалізації проекту „Функціональні обмеження не обмежують наші права” відбулося засідання круглого столу.
На даному засіданні учасникам представили проект, який Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Д.Чижевського будуть реалізувати протягом 1 листопада 2007-30 квітня 2008 років за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні та творчого центру „Каунтерпарт”, а також за Фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках програми „Розвиток громадянського суспільства в Україні”.
Цей проект має на меті провести інформаційно-просвітницьку кампанію з правової просвіти серед людей з обмеженими функціональними можливостями. Також важливими ініціативами, представленими в проекті, є пристосування громадського інформаційного закладу, яким є бібліотека, до потреб людей з обмеженими функціональними можливостями ( облаштування пандуса бібліотеки поручнем ) та проведення навчання для бібліотечних спеціалістів бібліотек м. Кіровограда щодо надання якісних інформаційних послуг людям з функціональними обмеженнями, зокрема з правових питань, спираючись на наявний бібліотечно-бібліографічний фонд та матеріали мережі Інтернет.

Книжкові виставки:

До Дня українського козацтва
„Українське козацтво”;

До Дня української писемності та мови
„Як цілюща вода у криниці”;
„Мови чисте джерело”;

До Дня пам'яті жертв голодоморів, масових політичних репресій і примусових виселень
„Стежини скорботи: голодомор на Україні”;
„ Національна катастрофа”;
“Пам’ять збереже націю”;

До Міжнародного дня боротьби за  ліквідацію насильства над жінками
„Торгівля жінками: міжнародний та національний вимір проблеми”;

Програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства
„Трагічна доля сатирика” - до 340-ї річниці від дня народження Джонатана Свіфта, англійського письменника-сатирика;
„Калейдоскоп літературних напрямків”;

Популяризація літератури з питань техніки
„Переробка і виробництво харчових продуктів”;

Популяризація літератури з питань економіки
„Контролінг - важлива функція менеджменту”;

Популяризація літератури з питань мистецтва
„Від іконопису до фотографії”;
„Українське мистецтво: від трипілля до постмодернізму” - лекція зі слайдами;

Літературний календар

„Самобутній художник слова”, 125 років від дня народження Я.Коласа, білоруського прозаїка і поета ;
„Поет, якого люблять діти”,120 років від дня народження С.Я.Маршака,російського поета;
„Найпопулярніша постать на галицькому грунті…”, 135 років від дня народження Б.Лепкого, українського письменника;
„Поет могутнього ліричного обдарування”, 95 років від дня народження А.Малишка, українського поета;
„Великий англійський сатирик”, 340 років від дня народження Д. Свіфта, англійського письменника;
„Автор казок для дітей і дорослих”, 205 років від дня народження В.Гауфа, німецького письменника;
„Твори соціально-психологічного напрямку”, 100 років від дня народження А.Моравіа, італійського письменника;
„Широка картина життя народу”, 155 років від дня народження Д. Маміна-Сибіряка, російського письменника;
„Легка, сяюча проза”, 70 років від дня народження В.Токарєва, російського письменника.

Календар мистецтв

160 років від дня народження Ф. Мендельсона - Бартольді, французького композитора;
210 років від дня народження Г. Доніцетті, італійського композитора.

ОЮБ ім. О.Бойченка

20 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Бойченка відбувся вечір пам’яті „Голодомор: вогонь вічного спомину”. Голова обласної організації Національної спілки письменників України В.Бондар, представники обласного краєзнавчого музею, викладачі та учні музичної школи № 1 імені Г.Нейгауза говорили про утвердження національної самосвідомості, патріотизму, вшанування жертв голодомору.
У літературному житті нашого степового краю відбулася гарна подія – презентація перекладу російською мовою поем „Скіфська одіссея” та „Циганська муза” великої українки Ліни Костенко. На цей сміливий крок відважилась наша землячка письменниця Ольга Полевіна.
Презентація книги відбулася в Кіровоградській бібліотеці імені О.Бойченка.

Книжкові виставки:
„Сторінки історії театру М.Кропивницького”;
„Блакитне вікно у світ” - до Всесвітнього дня телебачення;
„Світоглядна позиція митця” - Б.Лепкий;
„Барвистість одвічна рідної мови”- до Дня української писемності та мови;
„Я візьму той рушник, постелю наче долю...” - А.Малишко;
„Голодомор: сумна правда історії”;
„Місто контрастів” - фотовиставка членів ГО „Пласт”;
„Стежками біди: алкоголізм, наркоманія, СНІД”;
,,Ідеали майдану і сьогодення” - до Дня свободи;
„Співпраця: Україна - НАТО”.

Масові заходи:
„Мова-душа народу” - літературно-музична година;
„Україна - європейський вибір”- бесіда;
„Голодомор: сумна правда історії - до 75-річниці голодомору 1932-33 рр. - вечір пам’яті;
“Голод-33” - відеопергляд ;
„Спілкуємось з природою” - урок роздум;
„Я з тих країв, де за Дніпром кургани”, А.Малишко - літературно-музична година;
„Як скористатися ДБА бібліотеки „ - бібліотечний урок;
„Театр дітям та юнацтву”- тиждень.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Заходи у рамках програми „Міжнародне десятиліття культури миру і не насилля в інтересах дітей планети 2001-2010”

Тиждень правових знань
„Права і закони в твоєму житті” - день інформації;
„Твоя школа розвитку та виживання” - бесіда;
„Декларація прав дитини” - урок - знайомство;
„Іменем закону” - зустріч зі спеціалістом у справах неповнолітніх;
„Як примирити „хочу” і „буду”, ”маю право” і „зобов’язаний”?;
“Права дитини” - перегляд мультфільмів”.

Тиждень рідної мови
„Мова - великий Божий дар для взаємного спілкування” - бесіда;
„З чистого джерела народної мудрості” - літературний ранок;
„Яке заховалось слово” - літературна гра;
„Дитяча книга на Кіровоградщині” - огляд - вікторина.

До Всеукраїнського тижня „Театр-дітям”
„Хто там співає” - музична вікторина;
Творча зустріч з акторами обласного театру ляльок;
„Театральна Кіровоградщина” - бесіда;
„Дивосвіт книги” - лялькові вистави для малят учасників літературно-ігрової студії;
Зустріч з юними акторами театральної студії „Маска” ЦДЮТ.

До ювілеїв письменників
„Віршенятко для малятка”- до 70-річчя від дня народження українського поета П.Ребра;
„Подорожуємо сторінками української книги” - до 110-річчя від дня народження  українського прозаїка А.В.Головка;
Викладка літератури до 95-річчя від дня народження А.С.Малишка.

Відбулися пізнавально-розважальні заходи та засідання бібліотечних клубів.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2007 Webmaster: webmaster@library.kr.ua