[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

                     

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

( оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за вересень 2006 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про стан виконання програми соціально-економічного розвитку галузі культури за 9 місяців 2006 року у Кіровоградському районі.

2.Про стан кадрової роботи у апараті управління культури і туризму облдержадміністрації, закладах культури обласного підпорядкування, відділах культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів.

3.Про виконання Закону України „Про охорону праці”.

4.Про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 року.

22 вересня, в День партизанської слави в обласному центрі вшанували память загиблих у роки війни партизанів. Ветерани цього дня прийшли на фортечні вали, щоб покласти квіти до меморіалу загиблим бійцям підпільного руху.

День партизанської слави відзначили у Красногірці Голованівського району. У цьому селі знаходиться відомий музей підпільної організації „ Спартак”. Сюди запросили на вечір памяті ветеранів з Голованіська, Красногірки. Гостей привітали учні місцевої школи.

З нагоди Дня партизанської слави в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги нашого земляка, ветерана Великої Вітчизняної війни Костянтина Береста – Врадія „Незабутнє”.

В обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського відбулася обласна науково-методична історико-краєзнавча конференція ”Пам’ятки української історії та культури краю: стан дослідження, збереження і використання в освітньому просторі”. У ній взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів, учителі, студенти, старшокласники, музейні працівники, краєзнавці.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Кіровограді відбувся відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю „Червона рута”. 55 гуртів та співаків, які виконують українські пісні, змагалися за право представляти Кіровоградську область у фіналі ювілейного конкурсу, що відбудеться 2007 року.

Театрально-концертне життя

Новий концертний сезон обласної дитячої філармонії розпочався великим концертом Академічного театру музики, пісні і танцю „Зоряни”. Цей уславлений колектив демонстрував свої таланти й творчі здобутки кіровоградським школярам. Першими глядачами та слухачами стали вихованці обласної гімназії-школи мистецтв.

15 вересня на стадіоні „Зірка” відбувся концерт Діми Білана.

24 вересня в залі обласної філармонії відбувся концерт грузинського національного ансамблю „Мамулі”.

На Кіровоградщині пройшло XXXVI Всеукраїнське свято театрального мистецтва „Вересневі самоцвіти”. Кожні „Вересневі самоцвіти” по-своєму

неповторні. Нинішні присвячувалися 150-річчю від дня народження Івана Франка та Миколи Садовського.

Відбулися урочистості, нагородження переможців „Театральної весни 2006”. У рамках „Вересневих самоцвітів” пройшли вистави Луганського академічного українського музично-драматичного театру, Дніпропетровського міського молодіжного театру-студії „Віримо”, Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка, Кіровоградського обласного театру ляльок. У Кіровоградському українському академічному музично-драматичному театрі імені М.Кропивницького відбулася прем’єра вистави „Пісня пісень” за п’єсою В.Красногорова.

Музейна справа

21 вересня у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. Карпенка - Карого відбулося зібрання з нагоди одинадцятої річниці його відкриття. На свято завітала творча інтелігенція обласного центру, учні ліцею мистецтв. Як і багато років тому, цей затишний будинок залишається одним з осередків творчого життя міста. Експонувалась виставка „Письменники-земляки – дітям”. Завершилося зібрання концертом учнів та викладачів Кіровоградської дитячої музичної школи № 2.

Олександрівка

Фонди районного краєзнавчого музею поповнилися картиною Федора Лагна, присвяченою відомому пілоту і конструктору, земляку олександрівців Левку Мацієвичу. В Олександрівці встановлено меморіальну дошку на честь Л. Мацієвича, а тепер його портрет прикрасив експозицію краєзнавчого музею.

Обласний художній музей

У Кіровоградському обласному художньому музеї експонувались виставки:

- Виставка фотохудожника Михайла Полярного, уродженця села Хмельового Маловисківського району. Фотоаматор представив на огляд публіки професійно виконаний доробок, серед якого є як тематично поєднані світлини, так і сюжетно різнорідні фото картини.

- Виставка творів, присвячених пожежно-рятувальній службі області

до Дня працівника цивільного захисту. Експозицію створено за сприяння обласної Спілки художників, управління МНС в області та кількох управлінь ОДА. В експозиції представлені роботи, що створювались переважно під час проведення пленерів – творчих виїздів художників у мальовничі куточки Кіровоградщини, а також під час навчань рятувальників. Глядачі зможуть побачити твори різного спрямування: документальні полотна, тематичні твори, навіть роботи з філософським змістом.

- Виставка художніх творів за підсумками проведення пленеру „ Кіровоградщина очима художників”.

- Виставка „Вулицями нашого міста” до Дня міста.

Обласний краєзнавчий музей

23 вересня в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація нової експозиції музею історії українського хореографічного мистецтва.

В залах музею експонувалась виставка до 50-річчя створення заповідника - музею І.К.Карпенка-Карого (Тобілевича) „Хутір Надія”.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

6 вересня 2006 року у відділі краєзнавства Кіровоградської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського пройшов літературний вечір „До Франкової криниці”. На вечері виступили письменники, науковці та представники громадськості, відбулася презентація проекту Кіровоградської ОУНБ ім. Д.Чижевського „ І.Франко: життєвий і творчий подвиг”.

У відділі рідкісних та цінних документів обласної універсальної бібліотеки імені Д.Чижевського відкрито виставку ”Історичні плани міста та карти краю”, приурочену 252-й річниці з дня заснування нашого міста. Це спільний проект бібліотеки, обласних краєзнавчого музею та архіву.

На виставці були представлені оригінальні межеві карти землеволодінь Єлисаветградського та Олександрійського повітів кінця ХІХ – початку ХХ століття, плани тогочасного міста 1911,1913 років, карта Херсонської губернії, карта Олександрійського повіту 1886 р., схема Єлисаветградського повіту 1922р., а також мапа Зінов’євської округи 1927 року та план міста Кіровограда окупаційного періоду, виданий в 1943 році. А також інші історичні документи, що дають уявлення про те, яким було наше місто в різні періоди його історії.

Оглянути рідкісні експонати могли всі бажаючі.

28 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулося засідання круглого столу” Видавництва та бібліотеки Кіровоградщини: розвиток взаємодії„. Ініціатором круглого столу виступила обласна бібліотека. На засідання круглого столу були запрошені представники місцевих видавництв та поліграфічних підприємств, місцеві автори, представники управління культури і туризму та управління з питань внутрішньої політики та суспільно-політичного моніторингу облдержадміністрації, обласних бібліотек та вищих навчальних закладів. На засіданні круглого столу обговорювались питання щодо розвитку взаємодії місцевих видавництв та бібліотек Кіровоградщини. Відбулася презентація виставок друкованої продукції місцевих видавництв. Для учасників круглого столу проведена виставка-огляд „Українські стародруки у фондах ОУНБ ім. Д.Чижевського” у відділі рідкісних і цінних документів.

Книжкові виставки:

До Дня знань

Оглядові екскурсії – ознайомлення студентів місцевих вузів з відділами бібліотеки;

Фахова допомога вчителю” – книжкова виставка;

Популяризація документів з питань мистецтва До Дня українського кіно

Кіно: одна мрія для всіх” – книжкова виставка;

Програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства

Поетичний космос Давньої Русі” - книжкова виставка;

Обласна програма „Здоровя нації 2002-2011 рр.”

До здоровя – через фізкультуру” – книжкова виставка;

До 150-річчя від дня народження Івана Франка

Іван Франко і наш край” – літературний вечір спільно з обласною організацією Національної спілки письменників України;

Популяризація документів іноземними мовами

Німецьке ділове мовлення” – книжкова виставка;

Увічнення памяті видатних діячів УНР та ЗУНР

Історичний президент України” – книжкова виставка до 140-річчя від дня народження М. Грушевського;

Програма забезпечення захисту і безпеки туристів

Час мандрувати” – книжкова виставка;

Програма розвитку культури області на 2003-2007 рр.

Інтелектуальна свобода та доступ до інформації в бібліотеках” – книжкова виставка;

До Дня партизанської слави

Контрасти війни в спогадах очевидців” – книжкова виставка;

Люди невидимого подвигу” – книжкова виставка;

До 65-річчя трагедії Бабиного Яру

Віковічна память Бабиного Яру” – книжкова виставка.

До Дня ветерана

Схилімо перед ветеранами чоло і вчімося їхні рани шанувати” – перегляд літератури;

До Міжнародного Дня людей похилого віку

Їм – нашу увагу і тепло” – книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань економіки

Сучасні проблеми менеджменту” – книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань техніки

Віртуальний світ Інтернет” – книжкова виставка;

До Всеукраїнського Дня бібліотек

День відкритих дверей;

Нові надходження. 2006 рік” – відкритий перегляд літератури.

На цій виставці були представлені кращі зразки книжкової продукції, відеокасети, CD та DVD диски. Виставку відвідали студенти та учні Кіровоградських навчальних закладів.

Програма Європейського Союзу в Україні” – тематичний стенд;

Експонувались виставки з циклу „ Календар мистецтв”, ”Літературний календар”

ОЮБ ім. О.Бойченка

В бібліотеці для юнацтва відбувся заключний тур обласного конкурсу” Кращий молодий читач року”. Відзначено переможців.

Книжкові виставки:

Місто на берегах Інгулу” – до Дня міста Кіровограда;

Іван Багряний: письменник, політик, борець”;

Память вічна, память жива” – до Дня партизанської слави;

Про екологію в пресі”;

В.Горовець – кумир минулого століття”;

Симфонія високої мудрості” – до 100 – річчя від дня народження Д. Шостаковича;

Україна – Казахстан: історичні корені та сучасність”;

Творча лабораторія винахідника”;

Тут мудрість, почуття, думки та дух століть” – до Всеукраїнського дня бібліотек;

Мелодія мережива в дереві”;

Нові надходження”.

ОДБ ім. А.Гайдара

До 150-річчя від дня народження І.Франка:

Труди і дні титана праці” – літературна година;

Світ дитинства в оповіданнях І.Франка” – літературна година;

Музичний світ великого Каменяра” – музична година;

Феномен Івана Франка” – книжкова виставка;

Літературна година до 180-річчя від дня народження К.Коллоді;

Літературна година до 95- річчя від дня народження П.В.Утевської;

Життя в мистецтві” – художня година до 95-річчя від дня народження М.Божія;

Памяті Івана Багряного” – тематична викладка методичних матеріалів до 100-річчя від дня народження.

Тиждень краєзнавства:

Місто, в якому ми живемо” – просвітницька година;

Вулиці нашого міста” – краєзнавча подорож;

Криниця легенд рідного краю” – засідання клубу „Родинна світлиця”;

Рідне місто моє” – урок-мандрівка;

Люби та знай свій край” – книжкова виставка.

Пізнавально-розважальні заходи:

Книги – морська глибина...” – інформаційна година до Всеукраїнського дня бібліотек;

Пісня над колискою” – музична година;

Основні правила спілкування” – інформаційна година.

Відбулися засідання бібліотечних клубів

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2006 Webmaster: webmaster@library.kr.ua