[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

( оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за червень 2006 року)


Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про стан виконання програми соціально-економічного розвитку галузі культури у Новоархангельському районі.

2.Про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, запитами і зверненнями народних депутатів України, розпорядженнями і дорученнями голови облдержадміністрації в управлінні культури і туризму облдержадміністрації, у відділах культури і туризму Новоархангельської, Новомиргородської райдержадміністрацій.

3.Про заходи щодо забезпечення реалізації в області конституційного права громадян на звернення в управлінні культури і туризму облдержадміністрації, у відділах культури і туризму Бобринецької, Вільшанської райдержадміністрацій.  

4.Про роботу відділу культури і туризму Новгородківської райдержадміністрації по виконанню Указу Президента України” Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України”.

5.Про підсумки роботи театрально-видовищних закладів у театрально-концертному сезоні 2005-2006 року.

6.Про хід виконання програми розвитку краєзнавства у Кіровоградській області на період до 2010 року.   


     У Кіровограді  за сприяння управління культури і туризму ОДА проведено обласну виставку - ярмарок “ Кіровоградщина. Туризм-2006”.

Свій туристичний потенціал презентували 19 районів та 15 туристичних агенств. Представники туристичних фірм мали змогу ознайомити потенційного споживача з новими маршрутами та розцінками.


Виробничо-поліграфічна компанія “Експрес-поліграф” здійснила четвертий випуск творчо-біографічного альбому-довідника “Художники України. Живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво”. Видання подає широкий, багато ілюстрований спектр образотворчості нашої країни. У ньому вміщено короткі біографічні дані тридцяти кіровоградських митців і репродукції з їхніх робіт. Зокрема, народного художника України Михайла Надєждіна, членів Національної спілки художників Аркадія  Мацієвського, Фелікса Полонського,  Анатолія Янєва, Емілії Руденко та інших.


У Малій Висці відбулося освячення пам'ятного знаку на місці майбутнього храму. З ініціативою про його спорудження виступив уродженець цього міста народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР Петро Павлович Оссовський.  


22 червня з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні на території меморіального комплексу “Фортечні вали”,  що в обласному центрі, відбулося урочисте покладання квітів до могили невідомого солдата. Нетлінний спогад про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.


На Кіровоградщині  відбулися святкові заходи  з нагоди Дня Конституції.


Просвітництво. Художня самодіяльність


У місті  Знам'янка  пройшов обласний фестиваль сімейної творчості ”Родинні скарби  Кіровоградщини”. Переможцями стали Валентина та Олександр Безаї. Вони представляли Кіровоградщину на Всеукраїнському фестивалі  в Києві, де стали переможцями у номінації “Сімейний дует”, нагороджені дипломом та пам'ятним кубком.


В районному центрі Устинівка відбулася зустріч громадськості з земляком

- відомим  кобзарем , композитором й автором  музичних творів Володимиром Горбатюком. Виступаючи в місцевій загальноосвітній школі з піснями на вірші Тараса Шевченка, митець розповів про свої зарубіжні поїздки, повідомив про намір заснувати власну дитячу кобзарську школу в місті Рівному, в якій навчатиметься обдарована молодь.


В приміщенні бібліотеки-філії № 1 кіровоградської ЦБС експонувалась виставка робіт народної майстрині Майї Зозулі. На виставці експонувались художні картини, різноманітні об'ємні аплікації.


Театрально-концертне життя


1 червня в залі обласної філармонії відбувся концерт  присвячений Міжнародному дню захисту дітей.


У Кіровограді відбулися гастролі  Закарпатського обласного  українського музично-драматичного театру. Кіровоградські глядачі мали можливість переглянути виставу “Калігула” А. Камю та комедію ”Нічні трудівниці паризьких тротуарів”.


У рамках акції „Біла квітка” до Міжнародного  дня  захисту дітей відбулася вистава „Хто у лісі найпрудкіший” у постановці кіровоградського  обласного театру ляльок.  


Музейна справа


На XXI зльоті геральдистів України нашому землякові, голові Української  геральдичної колегії Анатолію Авдєєву було вручено почесну нагороду – медаль Ордену Золотої Бджоли за № 3, якою він відзначений президією Всеросійського геральдичного товариства за визначний внесок у відродження класичної геральдики в Україні та країнах СНД. Там же нашому землякові була вручена й міжнародна відзнака “Сподвижнику  геральдики імені Олександра Лакієра” І ступеня  від імені мерії міста Таганрога. Серед чотирнадцяти нагороджених цією відзнакою - лише двоє громадян України.


У музеї-заповіднику ”Хутір Надія ”відкрито стаціонарну виставку “ Твори І.К.Карпенка-Карого  в театрі ім. М.Л.Кропивницького”. Її експонати розповідають про зв'язки двох велетів української сцени – І.Карпенка - Карого  і  М.Кропивницького у житті та творчості, створення українського професійного реалістичного театру в Єлисаветграді, постановки п’єс Івана Карповича на сцені  Кіровоградського українського академічного музично-драматичного театру.


Обласний художній музей.


В обласному художньому музеї у червні пройшов конкурс декоративно-ужиткового мистецтва до 15 –ї річниці незалежності України із закупкою кращих творів для фондів музею.


В залах музею експонувалась персональна виставка творів  художниці Віри Роїк  -“ Український рушничок”.


„Державна символіка України” – лекція.


 23 червня  в музеї відбулося відкриття виставки дипломних робіт випускників художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університет у імені В. Винниченка. Ця виставка приурочена до Дня молоді. І вийшла під гаслом “ Молодь виходить у світ”.


Обласний краєзнавчий музей


„Конституція України”, ” Конституція Пилипа Орлика” – цикл бесід та екскурсій.


Виставка до 10-річниці прийняття Конституції України.


„Заповідні місця Кіровоградщини” – пересувна виставка.


До Міжнародного дня захисту навколишнього середовища в обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка плакатів „ Я хочу жити в якісному світі”.


Художньо- меморіальний музей О.Осмьоркіна


У музеї Олександра Осмьоркіна відбувся концерт польської музики. Завдяки талановитим виконавцям музика не залишила байдужими присутніх.


Фотосправа


У фойє обласної бібліотеки імені Д.Чижевського експонувалась виставка з циклу “Навколо світу”. Най ній представлені роботи  Ігоря Макарука з поетичного циклу ”Карпатські мотиви” та Ольги Грицюк з циклу “Острови”.


Бібліотечна справа


В обласній універсальній бібліотеці імені Д.Чижевського відбулася презентація унікальної  колекції художніх виробів майстрів-індіанців з Північної Америки. Виставка відкрилася у відділі документів іноземними мовами за сприяння Посольства США в Україні у рамках ресурсно-інформаційного центру “ Вікно в Америку” Художні вироби створені майстрами сучасності з дотриманням традицій  їхніх предків. Всі, хто відвідав експозицію, мали змогу переглянути 140 робіт, виконаних у техніці художнього ткацтва, плетіння, різьблення, сріблярства тощо.  


6 червня в обласній дитячій бібліотеці для дітей ім. А.Гайдара  відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу ”Найкращий читач-2006”. Дітям було надано можливість письмово розповісти про свою улюблену книжку, продемонструвати знання класичної та сучасної дитячої літератури, проявити свою ерудицію під час різноманітних ігрових завдань. Усіх учасників обласного туру-конкурсу нагороджено грамотами та подарунками.


ОУНБ ім. Д.Чижевського


 Книжкові виставки


До Міжнародного дня захисту дітей

„Добре диво дитинства”;

Популяризація документів іноземними мовами

„Гортаючи сторінки сучасного американського роману”;

Програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства

„Духовне перехрестя літератури та філософії”;

„Культура спілкування  ділових  людей”;

Особистість і доба

До 120-річчя від дня народження І.П.Крип’якевича, українського історика;

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

„Згадаємо всіх поіменно”;

Програма протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010рр.

„Наркоманія-дорога в безодню”;

Популяризація документів з питань мистецтва

„Селянський світ, відображений в українському мистецтві”;

До Дня Конституції

„Українська конституція: історія і досягнення”;

До Дня державної служби

„Державна служба: сучасні моделі та нормативно - правове забезпечення”;

Популяризація  природничо-наукової літератури

„Заповідники - храми природи”;

Цикл книжкових виставок „Методика викладання шкільних дисциплін”

„Методика викладання хімії в школі”;

Календар мистецтв:

80 років від дня народження М.Монро, американської актриси;

75 років від дня народження Є.Мірошниченко, української оперної співачки;

60 років від дня народження О.Кайдановського, російського актора;

Літературний календар

„Повний життя і сподівань” - 75 р. від дня народження  В.Я.Бров-

                                                    ченка, українського поета;

„Правдива і сумна проза”     -  95 р. від дня народження В.Некрасова,

                                                    російського письменника;

„Роман і історія”                   -  150 р. від дня народження Г.Р.Хаггарда,

                                                    англійського письменника;

„Літературний критик, публі-

  цист і філософ”                   -  195р. від дня народження В.Г.Бєлінського,

                                                    російського літературного критика


„Програма Європейського Союзу в Україні”    - тематичний стенд.


ОЮБ ім. О. Бойченка


Книжкові виставки, тематичні полиці

„Державна служба: сутність та особливості”;

„Скарбничка природи”;

„Вікопомна дата історії” – до Дня скорботи;

„Конституція України: права, гарантії, реальність”;

„Українська мрія – власний дім”;

„Джордж Стефенсон / Стівенсон / – 225 років від дня народження;

„Слово з душі, душа у слові”  - 65 річчя від дня народження С. Барабаш.

Масові заходи

„Мій улюблений журнал” –   гра – вікторина;

„Подвиг у спадок”     –   до Дня скорботи;

„Тричі мені являлася любов” – літературно-музична година до 150 річчя від дня

                                                     народження Івана Франка;                                                                   

„Геній провінціальної архітектури” –  Я. Паученко - бесіда;

 „Архітектура старого міста” – бесіда;

„В.Висоцький – актор театру” – літературно-музична година;

„Я стихами с вами говорю”  - А. Ахматова -  літературна година.


Відбулися засідання клубів за інтересами.


ОДБ ім. А.Гайдара


До Міжнародного Дня захисту дітей

„Калейдоскоп казок” – гра-подорож;

„Грайте з нами” – благодійне свято для вихованців дитячого будинку „Барвінок;

„Пізнайко – улюбленець дітвори і дорослих” – книжкова виставка;

„Хай щастю дитини не буде кінця” – музична година;

„Розумники і розумниці” – розважальна програма;

Тиждень народознавства

„Чи знаєш ти Україну та малу батьківщину ?”- вікторина;

„Стежками рідного краю” – бесіда;

„Скарби мого краю”  - книжкова виставка;

До Дня Конституції України

„Захищеність особи в правовій державі” – книжкова виставка;

„Захищеність особи в правовій державі. Презумпція невинності” – огляд літератури;

„Конституція моєї Батьківщини” – викладка літератури;

Заходи щодо увічнення пам’яті видатних діячів Української народної республіки та Західно-Української народної республіки

„Сторінками історії України” – книжкова виставка;

„Володимир Винниченко: покірність чи бунт?” – урок історії з оглядом літератури;

Заходи щодо увічнення  пам’яті загиблих та ветеранів до 65-річчя від початку ВВв

„Незабутні імена” – до 65 річчя заснування підпільної організації „Спартак”

„Кривавий червень” – урок пам’яті.

    .


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2006 Webmaster: webmaster@library.kr.ua