[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя  Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та  неопублікованими документами за липень 2005 року)


Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління  культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. ” Про стан виконання програми соціально-економічного  розвитку по галузі”Культура” за 1 півріччя 2005 року”.

2. ”Про хід виконання доручення Прем’єр-міністра України від 21 жовтня 2003 року № 66825 щодо виконання Закону України “Про звернення громадян”.

3. Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 17.08.2004 № 497-р “ Про створення музею хореографічного мистецтва”.

4. Про стан отримання платних послуг та позабюджетних надходжень закладами культури області за 1 півріччя 2005 року.

5. Про виконання Указу Президента України “Про порядок   організації та здійснення контролю за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України”.


1 липня з нагоди дня архітектора вручена обласна премія в галузі архітектури, геральдики та вексикології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
Нинішньорічними лауреатами стали: у номінації “Геральдика та вексикологія” – Василь Білошапка за проекти символіки Олександрівського району, селища Олександрівки та села Триліси цього району; в номінації “Декоративно-прикладне мистецтво” – Микола Фірсов за цикл керамічних робіт у царині декоративно-прикладного мистецтва.
Групі  архітекторів, краєзнавців, геральдистів було вручено нагороди обласної ради та облдержадміністрації, Національної  спілки архітекторів України, обласної організації Спілки архітекторів.

Громадські слухання, присвячені 125-ти річчю від дня народження Володимира Винниченка, провели у бібліотеці імені Д.Чижевського активісти обласної організації Соціалістичної партії України. Слухання відбувалися за участі лідерів Всеукраїнської молодіжної організації “Спілка Молодих Соціалістів” та членів незалежної профспілки освітян.

15 липня в Кіровоградському обласному  українському музично-драматичному театрі  імені М.Л.Кропивницького
відбулася зустріч з нагоди ювілею корифея сцени, учня народного артиста професора Мар’яна Крушельницького- заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича Казнадія.
Понад п’ятдесят п’ять років творчого життя він віддав улюбленій сцені, продовжуючи славні традиції корифеїв, зокрема велику і подвижницьку справу  видатного земляка Марка Лукича Кропивницького.
Букети квітів, пісні, та уривки з вистав, поставлених Казнадієм у 90-х роках, були яскравим свідченням високої поваги та любові до неординарної особистості ювіляра та його сценічного і режисерського таланту.
Кіровоградський район
У великосеверинівській загальноосвітній школі відбулася зустріч з білоруським письменником Сергієм Законніковим, а також молодим  прозаїком та кіносценаристом з Добровеличківки Юрієм Обжеляном. Сергій Законніков товаришував з відомим білоруським письменником та громадським діячим Василем Биковим. Він приїхав на Кіровоградщину, щоб пройти фронтовими шляхами свого друга. Гості  оглянули експонати виставки шкільного музею, присвяченої  В.Бикову, поспілкувалися  зі старшокласниками. С. Законніков передав сільській бібліотеці свої книги.

Театрально-концертне життя

Академічний ансамбль музики, пісні і танцю “Зоряни” обласної філармонії з успіхом виступив в числі найкращих фольклорних колективів Угорщини, Хорватії, Канади, Словаччини на фестивалі культури  русинів - українців, що проходив у словацькому містечку Свидник.

Просвітництво. Хужожня самодіяльність

В Аджамці  пройшло свято Івана Купала. Окрасою дійства став народний фольклорний  колектив “Кумоньки” Аджамського сільського клубу. Його учасники продемонстрували давні традиції, котрі передавалися з роду в рід, пісні, які співалися сотні років тому.   

У залі  Київської музичної академії  імені П.Чайковського  відбувся виступ Кіровоградського муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Юрія Любовича.

Музейна справа

Музей “Пам’ять” Голованівського ПТУ № 38 став переможцем другого етапу всеукраїнської  історико-краєзнавчої акції учнівської молоді “Збережемо пам’ять про подвиг”, яку проводив Кіровоградський державний будинок художньої та технічної творчості. Очолює музей Юрій Бурдейний.

В обласному художньому музеї експонувалась виставка етюдів Л.І.Бондаря.

Фотосправа

12 липня в приміщенні ОУНБ ім. Д.Чижевського відкрилась третя авторська виставка світлин Таїсії  Антоненко” Ураїно, любов моя”. Світлини виставлені на широкий огляд багатожанрові, більшість –пейзажі, натюрморти, портрети.

Наше місто відвідав  відомий український мандрівник фотохудожник і журналіст Іван Дудкін. У відділі мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського експонувалась виставка його робіт, створених під час подорожей по сімнадцяти штатах Америки. В експозиції світлини, що розповідають про життя і побут мешканців Аляски і Колорадо, передають колорит тамтешніх краєвидів.

Бібліотечна робота

Масові заходи обласних бібліотек за липень

ОУНБ ім. Д.Чижевського

До Всесвітнього дня архітектури
“Архітектура – застигла музика” – книжкова виставка.
До Дня незалежності США
“ Америка: миттєвості життя” – книжквоа виставка.
Обласна програма “Здоров’я нації” (2002-2011рр.)
“Корені алкоголізму”- книжкова виставка.
До Дня взяття Бастилії (1789р.)
“Гортаючи сторінки Франції” – книжкова виставка.
Цикл  заходів- зарубіжні українці
“Доля української діаспори на хвилях часу” – книжкова виставка.
“Європеєць із Єлисаветграда”(до 125 річчя від дня народження В.Винниченка) – книжкова виставка.
Експонувались виставки до знаменних та пам’ятних дат.
ОЮБ ім. О.Бойченка

Книжкові виставки:
“ Він говорив устами народу: В. Винниченко” (до 125-річчя від дня народження).
“Незалежність України й сьогодення”.
“Слово о полку Ігоревім” –820 років”.
Відеоперегляди:
“ Таємниці старої скрині”
“ Наркоманія і СНІД”
“ Шлягери ХХ століття”.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім.А.Гайдара
Цикл заходів з популяризації української та зарубіжної інформаційної продукції
“Вчись граючи” та “Щаслива сім’я” – книжкові виставки.
“Читаємо влітку” – цикл презентацій нової дитячої літератури.
“Як створюється мультик” – перегляд вітчизняних та іноземних мультфільмів з проведенням бесіди.
До визначних дат та актуальних тем
“Письменник світового масштабу” ( до 125 річчя від дня народження В.Винниченка) – книжкова виставка та огляд літератури.

Книжкові виставки та огляд літератури присвячені:
- 95- річчю від дня народження художника В.О.Сєрова;
- Всесвітньому дню архітектури.

Ілюстративна виставка літератури та методично-педагогічних видань:
“Діти України : біль, тривога, надія”.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua