[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини (оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за квітень 2005 року)


Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про виконання законів України " Про охорону культурної спадщини", "Про охорону археологічної спадщини" відділами культури Новоархангельської, Петрівської, Голованівської, Знам'янської, Долинської райдержадміністрацій.

2. Про стан виконання програми соціально - економічного розвитку по галузі "культура" за 1 квартал 2005 року.

3. Про хід виконання постанови міжвідомчої наради керівників правоохоронних, контролюючих та органів виконавчої влади від 30.04.2004 № 07/1/48-04

У Кіровоградському державному педагогічному університеті відбулася зустріч з українською письменницею, лауреатом нинішньорічної Шевченківської премії, автором одинадцяти книг Марією Матіос.

У Кіровограді відбулася презентація книги місцевої журналістки Світлани Орел " Горе тим, хто зло називає добром..." На презентацію прийшли колеги-журналісти, науковці - філологи, літератори, читачі.

Відбулися урочистості з нагоди дев'ятнадцятої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.


Театрально-концертне життя


У Кіровограді пройшов фестиваль "Нейгаузівські музичні зустрічі". В рамках свята пам'яті Г.Нейгауза відбулися концерти.

"Із чаші буття".Таку назву має диск створений спільно краєзнавцем Олександром Чудновим та художнім керівником і диригентом муніципального камерного хору заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Любовичем, в якому вміщено унікальні відомості про життя і творчість нашого зеимляка - видатного піаніста й педагога Генріха Нейгауза. Презентація цього диска відбулася в залі Кіровоградської дитячої музичної школи № 1 в рамках фестивалю "Нейгаузівські музичні зустрічі".Цей інформаційний носій містить фотографії Генріха Густововича, членів його родини, його учнів, автографи музиканта, записи виступів Г. Нейгауза та його талановитого вихованця Святослава Ріхтера, їхні філософські роздуми.

Створення диска "Із чаші буття"- це лише невеликий фрагмент результатів копіткої і цілеспрямованої роботи Юрія Любовича й Олександра Чуднова задля збереження та популяризації кращих зразків історико-мистецької спадщини нашого краю.

В рамках фестивалю "Нейгаузівські музичні зустрічі" відбувся концерт послідовниць творчості Генріха Нейгауза - талановитих одеських піаністок Ольги Бєгунової та Жанни Міссон. У виконанні цього дуету звучали твори композиторів минулого та позаминулого століть.

1 квітня найвідоміша кіровоградська команда КВК " СКІФ" святкувала п'ятнадцятиріччя свого творчого життя. На її дні народження побували сотні любителів гумору - скільки вмістив зал обласної філармонії, де відбувся великий концерт із найкращих номерів "СКІФА", створених у різні роки.

Товариство " Україна - Світ" спільно з Міністерством культури і мистецтв України провело дні української культури в Республіці Молдова. У цьому святі брав участь академічний театр музики, пісні і танцю " Зоряни" обласної філармонії. Наш колектив з успіхом виступив у кількох містах, де живуть українці.


Просвітництво. Художня самодіяльність


У Кривому Розі пройшов I Міжрегіональний відкритий дитячо-юнацький фестиваль - конкурс хореографічного мистецтва"Танець скликає друзів."

Гран-прі фестивалю в номінації "Бальний танець" вручено народному ансамблю бального танцю "Конвалія"(керівник Ігор Спінул), представники кіровоградщини також отримали низку нагород в інших номінаціях.

16 квітня в обласній філармонії пройшов фестиваль народної хореографії "Весняні ритми". У ньому взяли участь аматорські танцювальні колективи, ансамблі пісні й танцю районних, сільських, міських закладів культури, навчальних закладів, де навчають азам народної хореографії.

У квітні пройшов п'ятий фестиваль хорового співу "Золотий орфей". Близько двадцяти колективів з Кіровограда і райцентрів області, зі Львова, Одеси, Житомира, Миколаєва змагалися у виконавській майстерності минулого тижня. Кілька годин тривав пісенний марафон, у ході якого звучали твори українських, російських композиторів. Переможці отримали цінні подарунки.

З 22 по 24 квітня в залі обласної філармонії проходив Міжнародний фестиваль дитячої творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі.

27 квітня в залі обласної філармонії відбулися урочистості та концерт, присвячені 45-річному ювілею музичного училища.


У квітні відбулися семінари:


Обласний семінар керівників " народних","зразкових" аматорських колективів з питань підготовки до обласного свята фольклору " Невичерпні джерела" на базі фольклорного колективу обласного центру дитячої та юнацької творчості.

Обласний семінар-практикум опорних колективів та методистів з хореографічного жанру районних будинків культури.


Музейна справа


В обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт члена Національної спілки художників України Юрія Вінтенка. Автор присвятив її своєму п'ятидесятиріччю. Головне місце на виставці займає етюд. Юрій Вінтенко гарний пейзажист, безпосередньо сприймає природу, постійно перебуває у пошуках.

В обласному художньому музеї експонувалась виставка репродукцій " Видатні митці Відродження" до 560- річчя від дня народження Ботічеллі, 530-річчя від дня народження Мікеланджело та 485 - річчя від дня смерті Рафаеля.

У художньо- меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відкрилась виставка графічних робіт члена Національної спілки художників України донецького митця Юрія Петрушкіна. Художник працює в різних техніках - від живопису і графіки до керамічної скульптури. На виставці представлені понад шістдесят графічних листів, малюнки, офорт, акварель - вирізняються високою мистецькою культурою.


Обласний краєзнавчий музей


" Чорнобиль - біль, тривога" - виставка.
В музеї проведена зустріч з геологами кіровоградської області та відкрита виставка до Дня геолога.
"М.К.Тобілевич ( Садовська - Барілотті) - 150" - бесіда з демонстрацією музейних фондів до 150-річчя з дня народження.
"Вони визволяли Європу" - виставка до 60-річчя Великої Перемоги.
"Не старіють душею ветерани" - уроки мужності.
Виставка присвячена ветерану Великої Вітчизняної війни, диригенту муздрамтеатру ім. М.Л. Кропивницького С.Р. Чумаченко.


Проведено семінари:


Обласний семінар на тему: " Особливості функціонування музеїв мистецького профілю."
Обласний семінар для директорів базових музеїв області з питань удосконалення науково - дослідницької роботи музеїв.


Бібліотечна справа


З 1 квітня по 1 червня 2005 року в області проходить обласний конкурс на кращу сільську бібліотеку області, присвячений 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.
З 1 по 30 квітня в районних (міських) бібліотеках для дітей та дитячих відділах при бібліотеках для дорослих області проходив перший тур Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач 2005 року".
З 25 квітня по 20 травня в бібліотеках області, що обслуговують дітей проходить обласна акція "Нащадки пам'ять бережуть", присвячена 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні та відзначенню Року ветеранів в Україні.
У Кіровоградській бібліотеці 102-го мікрорайону, яка носить ім'я Івана Карповича Тобілевича відбувся цікавий захід -"Ім'я - знак долі".


Масові заходи обласних бібліотек за квітень


ОУНБ ім. Д. Чижевського


У бібліотеці в рамках проекту "Боротьба з торгівлею людьми в Україні" (фінансується Євросоюзом через Міжнародну організацію з міграції) проходили спеціальні тренінги з метою вивчення причин цього явища та методів його використання і профілактики. На вищеназваних дводенних навчаннях побували громадські активісти, працівники управлінь, служб, закладів, установ, покликаних протидіяти работоргівлі.
У відділі мистецтв бібліотеки відбулася творча зустріч з О. Терещенком співробітником музею ім.К.Шимановського . Тема бесіди: "Музичний фольклор Кіровоградської області: дослідження і відтворення."


До 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941- 1945 рр.


"Трагедія і подвиг народу у війні" - книжкова виставка;
"Це все було в XX столітті, що грозами над нами пронеслось" - книжкова виставка.


Обласна програма "Українська родина"


"Бранка щоденних тривог і турбот, жінка - дитя незалежної стихії…"- образ жінки в сучасній літературі - книжкова виставка.


До Дня Європи


"Євроатлантична інтеграція: політико -правові аспекти" - книжкова виставка.


Вшанування пам'яті Т.Г.Шевченка та проведення Шевченківського свята " В сім'ї вольній новій"


"В літопис шани і любові"- Т.Г. Шевченко в світовій літературі - книжкова виставка.


Програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства


"Свято свят - Великдень" - книжкова виставка;
"Пісня зачарованого серця"- українська народна пісня - книжкова виставка;
"Спілкування як цінність і як мистецтво" - книжкова виставка.


До 19-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС


"Чорнобиль: масштаби та наслідки катастрофи" - книжкова виставка.


Експонувались виставки з циклу: літературний календар, календар мистецтв.


ОЮБ ім. О.Бойченка


У відділі мистецтв бібліотеки відбулося засідання літературно-мистецького клубу "Євшан", керівник член Національної спілки письменників України Антоніна Корінь.


Заходи до 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941- 1945 рр.


"Пам'ять вічна, пам'ять жива - урок історії;
"Ніхто не забутий" - урок пам'яті;
"Ніхто не забутий" - день інформації;
"Пісні, опалені війною" - вікторина;
"Давним-давно була війна" - вечір пам'яті за участю працівників музею музичної культури ім. К. Шимановського та молодих виконавців;
"Подвиг безсмертя" - книжкова виставка.


Всеукраїнська акція "Зелений паросток майбутнього


" Відкриті долоні моєї Землі" - екологічний круїз;
"Збережемо на Землі зелень і блакить" - викладка робіт гуртківців обласного еколого-натуралістичного центру.


День авіації


" 12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики" - день інформації.


До 19-річниці від дня Чорнобильської катастрофи


"Уроки Чорнобиля - людству" - зустріч з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС;
"Гіркий полин Чорнобиля" - книжкова виставка.


Експонувались виставки до знаменних та пам'ятних дат.
Відбулися засідання клубів за інтересами.
ОДБ ім. А.Гайдара
До Всесвітнього дня здоров'я


"Зупинити туберкульоз" - бесіда;
"Ваше здоров'я - в ваших руках" - зустріч з лікарем- фтизіатром.


До 19-річниці від дня Чорнобильської катастрофи


"Чорних дат у людства є немало...Кожна з них - це міна під прогрес"- книжкова виставка та укрок історії;
"Чорнобиль не має минулого часу"- бесіда.


Обласна акція " Нащадки пам'ять бережуть"


Урочисте відкриття акції в області. Зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Полєтаєвим О.І.
"За покликом обов'язку" - урок історії про партизанський рух на Кіровоградщині;
"Пам'ятаємо минуле заради майбутнього" -героїко-патріотичні читання;
"Антологія пам'яті" - виставка книжково-ілюстративних матеріалів.
[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2005 Webmaster: webmaster@library.kr.ua