[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за грудень 2004 року)


Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:


3 грудня


1.Про присвоєння звання” народний аматорський театр” театральному колективу Червонокам’янського сільського Будинку культури Олександрійського району Кіровоградської області.

29грудня

1.Про виконання в області комплексних заходів щодо розвитку культури національних меншин України на період до 2005 року.

2. Про хід виконання Указу Президента України від 13 серпня 2002 року № 700 “ Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення”.

3.Про стан виконання постанов колегії управління куль- тури облдержадміністрації на 2004 рік.

4.Про виконання розпорядження голови облдержадмі- ністрації від 3.04.2003 року № 158-р “ Про хід виконання Законів України, актів та доручень Президента України і Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень сесії обласної ради”.


Долинська


В районному Будинку культури відбулася презентація нової книги відомої української поетеси Тамари Журби” Зимова Флейта” та збірки поезій Любові Баранової” Тріумф і тиша”. В літературному святі взяли участь гості з Кіровограда. Сюрпризом для учасників цікавого літературного заходу став фільм місцевих авторів Ольги та Сергія Яковенків “ Дорога до себе”, присвячений мудрій і красивій жінці, активістці “ Просвіти” й жіночого руху на Долинщині, скромній людині Тамарі Гнатівні Журбі.


Новоархангельск


У фойє районного Будинку культури відкрито виставку робіт, створених руками колишніх захисників Вітчизни.

Її присвячено 60-річчю Перемоги у війні з німецькими фашистами.


Театрально-концертне життя


У залі обласного музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького з величезним успіхом пройшов концерт Волинського академічного народного хору .

Нинішнього року академічному театру музики, пісні і танцю “ Зоряни” виповнилося двадцять років. Цей колектив можна без перебільшення назвати мистецькою візитною карткою Кіровоградщини. Висока виконавська активність, неповторна енергетика колективу розкривають скарби української душі, розкрилюють нашу пісню скрізь, де б не виступали “ Зоряни”- на великих сценах Європи й Америки чи у скромному сільському клубі.

У низці заходів, які пройшли у Кіровограді за участі “ іменинників” , - виставка “ Зоряний цвіт”, відкрита в обласному краєзнавчому музеї. В одному із виставочних залів- стенди з афішами,фотографіями, які розповідають про найголовніші віхи життя колективу. Експозицію доповнюють сценічні костюми.7 грудня в обласній філармонії відбулася презентація компакт-диску “ Стежина – доля”, де записані пісні у виконанні Червінської Антоніни Михайлівни, а 9 грудня “ Зоряни” показали свою оновлену програму.


На сцені обласного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького відбувся концерт лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, народного художнього колективу України хореографічного ансамблю “ Росинка”, що діє при обласному центрі дитячо - юнацької творчості. “Росинка “показала найкращі свої досягнення за останній час і приурочила концерт 250-річчю Кіровограда та 60-річчю визволення України від фашистських загарбників.


Олександрія


На гастролях у місті побував обласний музично-драматичний театр імені М. Кропивницького. Нащадки корифеїв показали глядачам два спектаклі за п’єсою Р. Отколенка “ Наплачемося разом”. У виставі задіяні провідні актори театру.


Музейна справа


Обласний краєзнавчий музей


У грудні в музеї експонувались виставки:

“ Краю мій!”;

“ Кунсткамера О.Їльїна”;

“Кіровоградщина в роки другої світової війни”;

“Єлисаветград промисловий”;

“Природа Кіровоградщини”;

“Чорнобиль – біль, тривога”;

“Меценатство та благодійництво на Єлисаветградщині в XIX сторіччі” – бесіда з використанням музейних предметів до Дня інвалідів;

“ У світі драми і народної музики” - музичний вечір.


Обласний художній музей


Велика виставка, присвячена 15-річчю Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників, експонувалась в обласному художньому музеї.

Виставка являє собою ретроспективну експозицію, в якій представлено кращі твори кіровоградських митців.

У грудні в музеї експонувались виставки:

Українсько-американська виставка сценографії;

Виставка художніх творів “Художники проти СНІДу”.


Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна


В музеї відбулася презентація третьої книги із серії “ Творча Україна” – альбому довідника, про найвидатніших майстрів образотворчого мистецтва сучасності.

Видання дуже красиве і змістовне. Окрім відомостей про художників і напрями їхньої роботи, воно містить репродукції окремих їхніх творів.


Фотовиставки


У місті відбулася восьма художня фотовиставка “ Погляд – 2004”, організована управлінням культури облдержадміністрації та фотоклубом “ Коллаж”, що діє при обласному центрі народної творчості, дала можливість презентувати свої найкращі доробки і професіоналам, і аматорам.


Кіномистецтво


29 грудня в кінотеатрі “ Зоряному” відбулася знаменна для його колективу та багатьох кіровоградців подія – святкування сорокоріччя цього мистецького й розважального закладу. Працівників кінотеатру привітали представники міської та обласної влад, небайдужі до кінематографу люди. Перед ювілярами та гостями виступили кіровоградські артисти.


Бібліотечна справа


З 6 по 10 грудня на базі ОУНБ ім. Д.Чижевського у рамках реалізації мегапроекту „Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі регіональних публічних бібліотек України” відбувся всеукраїнський семінар “Каталогізація цифрових ресурсів Інтернет. Дублінське ядро метаданих”, яикй зібрав 22 учасники з обласних наукових бібліотек України та центральної міської бібліотеки Севастополя.

На протязі п’яти днів своєрідний майстер-клас з каталогізації ресурсів мережі Інтернет, розроблений у Кіровоградській ОУНБ, дозволив фахівцям бібліотечної справи опанувати нові методи обробки, індексування та структурування відносно нових на відміну від паперових /книжок, газет та журналів/ носіїв інформації – цифрових документів мережі Інтернет.

Семінар проведено за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Відродження.


Масові заходи обласних бібліотек за грудень


ОУНБ ім. Д. Чижевського


Про затвердження обласної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства

“ Чарівний колорит українських діалектів”- книжкова виставка;

“ Класики світової психології” – книжкова виставка;

“ Краща книга 2003” – книжкова виставка;

“ Історичні передумови Кримської війни 1853- 1856рр.” книжкова виставка.


На виконання обласної програми краєзнавства


“ У храмі Часу – мовчазні свічки…” книжкова виставка;

“ Публічний центр регіональної інформації” – виставка документів.


Популяризація виробничо-наукової літератури


“Великі біологи” – книжкова виставка.


Проведені заходи до ювілейних та знаменних дат


ОЮБ ім. О. Бойченка


“ Наперекір обставинам” – благодійна акція до Дня інвалідів;

“ Небезпечна професія – до Дня міліції;

“ Всесвітній День боротьби зі СНІДом” – бесіда;

“ Світ твого дозвілля” – гра – вікторина;

“ Певец моря: И. Айвазовский” – літературно- музична композиція.


Книжкові виставки


“ Як сонце, перейти хотів би я по світі…” / М. Рильський/;

“ Життя прекрасне – не згуби його “ – до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

“ З Новим роком!”


Проведені засідання клубів за інтересами.


ОДБ ім. А. Гайдара


До Дня боротьби зі СНІДом


“ Знати, щоб жити” – книжкова виставка.


До Міжнародного дня інвалідів


“ Чудовий світ наших захоплень” – бесіда;

“ Казкова зоряна година” - лялькова вистава.


До свята Нового року


“ Новорічні свята на Україні” – бесіда;

“ Сніжний віночок сплітає зима” – музична година;

“ В різних країнах побуваємо, багато нового пізнаємо” - ігрове шоу;

Благодійний ранок для вихованців дитячого будинку “ Барвінок” до свята Святого Миколая.
[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua