[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 

Фон
Хроніка культурного життя Кіровоградщини (оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за липень 2004 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1.Про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України " Послідовність. Ефективність. Відповідальність".
2.Про заходи щодо забезпечення реалізації в області конституційних прав громадян на звернення".

10 липня в залі обласної філармонії відбулися урочистості та концерт з нагоди 130- річчя заснування заводу "Червона зірка".

В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося нагородження переможців конкурсу на здобуття обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексиллології , декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка, заснованої обласною радою. Роботи лауреатів виставлено на огляд в одному із залів музею О.Осмьоркіна.

Театрально - концертне життя. Фестивалі

1 липня в обласному музично-драматичному театрі імені М.Кропивницького відбувся бенефіс народного артиста України Івана Кравцова, влаштований з нагоди сімдесятиліття з дня народження цього прекрасного актора та п'ятдесятої річниці його творчої діяльності. Після урочистої частини гості мали нагоду побачити уривки із вистав "Украдене щастя","Діди","Сто тисяч", "Ревізор" в яких Іван Васильович зіграв свої ролі.

У липні в Кіровограді відбувся фестиваль індійської культури. Захід організовано Міжнародним товариством свідомості Кришни.

5 липня в залі обласної філармонії відбувся концерт творчих колективів і виконавців Кіровоградської області та Нижньосілезького воєводства, у рамках Року Польщі в Україні.

З 15-17 липня відбулися гастролі обласного муздрамтеатру ім. М.Л.Кропивницького в Черкаській області.

З 15-16 липня в Кіровограді проходили гастролі Черкаського обласного музично-драматичного театру.

У Євпаторії завершився міжнародний фестиваль-конкурс "Зоряні мости", в якому брали участь вихованки студії сучасної естрадної пісні "Вікторія" обласного центру дитячої та юнацької творчості. Найвищу нагороду - гран-прі присуджено кіровоградці Ганні Твердоступ.

Просвітництво. Художня самодіяльність

Під час перебування на Кіровоградщині делегації з Нижньої Сілезії (Дольного Шльонська) кіровоградці й гості міста змогли побувати на різноманітних заходах, які презентували польську культуру в її зв'язках з українською в рамках Року Польщі в Україні. В обласному художньому музеї експонувалась виставка " Поляки на Кіровоградщині".На ній представлені картини польських художників XIX століття pоботи художника, вихідця з нашої області, Петра Оссовського,фотографії, книги, ноти та інші матеріали про життя видатного композитора Кароля Шимановського.Особливу зацікавленість гостей викликав розділ експозиції, що розповідає про сучасність, а саме про діяльність польського національно-культурного товариства " Полонія", зокрема про його зусилля у відновленні будинку К.Шимановського в Кіровограді, проведення фестивалю ім. К.Шимановського, участь у налагодженні та розвитку контактів між вищими навчальними закладами Польщі й Кіровоградщини. Своєрідним доповненям до цієї експозиції стала виставка " Україна - край дитинства Ярослава Івашкевича", відкрита в обласному меморіально-літературному музеї І.Карпенка-Карого.Близько 100 фотографій з родинних альбомів початку XX століття занурюють відвідувачів в автмосферу Єлисаветграда, його околиць та інших місцевостей України. Незабутнє враження на гостей і кіровоградців справив спільний концерт артистів з міста Вроцлава і кіровоградських артистів. Культурну програму "Днів Дольного Шльонська на Кіровоградщині", які стали по суті першим фестивалем польської культури в нашому регіоні, доповнили виступи камерного ансамблю "Єлисаветградська музична колегія" в музеї О. Осмьоркіна, та хору Юрія Любовича в римсько-католицькій церкві Святого Духу. Гості висловили побажання побачити кіровоградських артистів на концертах у Польщі.

Музейна справа

В обласному художньому музеї експонувалась виставка художніх творів П. Кодьєва - до 105-ї річниці від дня народження художника.

З 10 по 17 липня в залах обласного художнього музею експонувались виставки:
"Поляки на Кіровоградщині";
"Художники - земляки";
"Сакральне мистецтво";
"Західноєвропейський і російський живопис."

З 10-17 липня в обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка "Перлини колекції Ільїна".

23 липня в обласному художньому музеї відбувся круглий стіл з питань збереження культурної спадщини.

19 липня в обласному краєзнавчому музеї проведена науково-методична рада про стан проведення повного звірення наявності пам'яток державної частини музейного фонду України з фондово-обліковою документацією у громадських музеях Кіровоградської області.

В обласному художньому музеї експонувалась виставка відреставрованих творів мистецтв. Почесне місце в виставковій залі зайняв один з найцінніших експонатів - велике полотно"Сосновий ліс", написане І. Шишкіним та його учнями А.Шильдером та Ю.Клевером. "Ожила" також картина нашого талановитого земляка О.Осмьоркіна "Святогорський монастир" . Роботи по реставрації здійснювали фахівці реставраційного центру.

Бібліотечна справа

Масові заходи обласних бібліотек:

ОУНБ ім.Д.Чижевського
До Дня незалежності України
"Незалежність - першооснова національної гідності" - книжкова виставка.
Про обласні заходи щодо практичного виконання програми "Здоров'я літніх людей"
"Цілющі джерела здоров'я" - книжкова виставка.
Про затвердження обласної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства "Якщо в твоєму серці -квітуча слива"(сторінками японської поезії) - книжкова виставка.
"Психолог в системі народної освіти" - книжкова виставка.
"Духовні скрижалі поетичного світу Кобзаря із циклу:"Шевченко і світ" -книжкова виставка.
Популяризація літератури з питань техніки
"Мови програмування" - книжкова виставка.
На виконання обласної програми краєзнвства
"У храмі Часу - мовчазні свічки.." - кни жкові виставки нових надходжень.
"Публічний центр регіональної інформації" - виставка документів.
Проведені заходи до Ювілейних та знаменних дат.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Книжкові виставки:

"Україна і Польща: сусідство і взаємодія";
"Біблія: книга книг і святе письмо";
"Перехрестя долі А.Чехова";
"Естафета через роки і країни: Олімпіада 2004";
"Художній календар: до 160-річчя від дня народження І.Репіна".

ОБД ім. А.Гайдара

До 250-річчя міста Кіровограда

"Кіровоград - перлина степу" - книжково- ілюстративна виставка.
"Люби та знай свій край" - книжкова виставка.
В бібліотеці відбулися пізнавально - розважальні заходи для наймолодших:
- перегляди мульфільмів
- мультвікторини : " Герої У.Діснея на екрані".
Книжкова виставка та огляд літератури " Сонети закоханого серця", .присвячена творчості Франческо Петрарки.
Викладка і огляд літератури до 75-річчя від дня народження В.Шукшина -відомого російського режисера та актора.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua