[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за березень 2004 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про хід реалізації обласних галузевих програм в Ново архангельському районі.

2.Про фінансування протипожежних заходів на 2004 рік та хід виконання програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року.

3. Про проведення IV фестивалю дитячого хорового співу „ Золотий Орфей"

4 березня в обласній філармонії відбулися урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

9 березня відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченку з нагоди 190-річчя від дня народження.

Будуймо Україну за Шевченком! Ці слова стали лейтмотивом урочистостей у Кіровограді з нагоди 190-річчя від дня народження Кобзаря. Заходи на відзначення 190-х роковин від дня народження Тараса Шевченка відбулися у всіх районах області.

З нагоди створення в Кіровограді осередку Всеукраїнської кобзарської спілки, а також відзначення 190-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у Кіровограді побував відомий не лише в Україні , а й за її межами кобзар Володимир Горбатюк. Він взяв участь у святкових заходах.

У приміщенні обласного музично-драматичного театру відбулась установча конференція товариства „ Просвіта".

Відбулися урочисті збори , присвячені 60-й річниці визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських загарбників, зібрали в концертному залі обласної філармонії ветеранів Великої Вітчизняної війни з усієї області.Сюди також завітали керівники області й міста, представники громадських організацій та трудових колективів, щоб вшанувати тих, хто на своїх плечах виніс весь тягар війни.

Театрально-концертне життя

4 березня в обласній філармонії концерт заслуженого артиста України С. Дьоміна „ В обіймах березня".

9 березня в обласній філармонії відбувся тематичний концерт, присвячений пам'яті Т.Г.Шевченка.

24 березня в обласному музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького відбулася прем"єра вистави „ Здрастуйте, батьки, або Наплачемося разом" за твором Р. Отколенка. Глядачі сприйняли роботу дуже тепло.

18 березня в залі обласної філармонії відбувся концерт А.Б.Пугачової.

20 березня в обласній філармонії відбувся концерт для дітей Київських ляльок-велетнів.

27 березня в рамках всеукраїнського гастрольного туру під назвою „Тихий океан Ельзи" культова вітчизняна рок-група виступила на сцені обласної філармонії.

Просвітництво.Художня самодіяльність

Кіровоградський район

У Черняхівському сільському клубі пройшов конкурс „ Жінка Берегиня". Учасниць цього захоплюючого заходу, який у селі започатковано вперше, підтримували рідні, друзі та самодіяльні аматори Переможцям вручено подарунки.

7 березня за підтримки обласного благодійного общинного центру „Хесед Шломо" свято „Пурим" відзначили представники кіровоградської єврейської общини. Свято видалось масовим, досить яскравим та запальним.

З 22-28 березня в клубних , бібліотечних, музейних, театрально-видовищних закладах області та позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладах Тиждень „ Музика для дітей та юнацтва".

27 березня у Знам"янському міському палаці культури пройшов перший обласний фестиваль" Родинні скарби Кіровоградщини." Він поклав початок акції „ Талановиті родини Кіровоградщини", підсумки якої буде підбито в травні нинішнього року.

Образотворче мистецтво

В ОУНБ ім. Д. Чижевського експонувалась виставка графічних робіт художника Андрія Волохова.

9 березня в обласному художньому музеї відбулося урочисте відкриття виставки-конкурсу робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, який був присвячений 190-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. Окрім насиченої експозиції, відвідувачі переглянули виступи переможців минулорічного обласного конкурсу самодіяльних майстрів розмовного жанру та колективів художньої самодіяльності.

В обласному художньому музеї відкрито виставку робіт, які присвячені видатному митцю Тарасу Шевченку. Передував відкриттю експозиції конкурс творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв, що проходив в області. Переможці конкурсу визначалися у трьох номінаціях: дитячі роботи, народних майстрів та художників Кіровоградщини.

Мала Виска

У районному Будинку культури відкрилася виставка робіт місцевого художника Василя Шевцова.На ній представлено понад сто робіт.Автор присвятив експозицію відразу трьм датам- роковинам Тараса Шевченка, 60-річчю визволення міста й району від німецько-фашистських загарбників та Міжнародному дню прав жінок і миру.

В обласному художньому музеї експонувалась виставка робіт заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації Петра Покаржевського. У кіровоградському музеї зберігається багато його робіт. Переважно це ескізи до картин та етюди, виконані художником у Підмосков'ї.

17 березня у виставкових залах художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна, відбулося відкриття художньої виставки, присвяченої 190-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Її учасники- представники живописних шкіл Донецька,Вінниці й Києва - надали нам можливість ознайомитися з їхніми роботами- результатом пленеру „ Шляхами Тараса".На картинах постають шевченківські місця, нариси народного життя, українська природа, яка чарує не лише нас, а й свого часу Шевченка

19 березня 2004 року в Кіровоградському обласному художньому музеї експонувалась виставка, присвячена Дню працівників культури. На ній представлені роботи з фондів музею - як наших земляків, так й інших українських авторів.В експозиції представлені твори художників, які працювали та працюють у жанрі натюрморту.

В Кіровоградському художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

На цей раз експонувалась друга персональна виставка робіт Миколи Євтушенка. На виставці представлено 80 робіт - пейзажі та натюрморти

Музейна справа

В обласному краєзнавчому музеї відбулася бесіда з демонстрацієї музейних предметів „ Шевченко і наш край".

В Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого експонувалась виставка" „ Кобзар" і наш край ", присвячена 190-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Музейні експонати, а це книги,журнали,газетні статті, фотокартки, розповіли присутнім про перебування малого Тараса на Єлисаветградщині, про проживання в Знам'янці правнучки Т.Г. Шевченка Катерини Красицької, про постановку на сцені Кіровоградського муздрамтеатру ім.М. Кропивницького вистави „ Назар Стодоля" та опери" Катерина" за одноіменними творами Т.Г. Шевченка.

Олександрівна

З нагоди 190-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка 9 березня в районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка „ Шевченко- художник", на якій перед відвідувачами постали 150 репродукцій картин видатного майстра-живописця .Біля пам"ячника поету і художнику, де зібралися сотні жителів районного центру та численні гості, у виконанні учнів та вчителів місцевих шкіл, самодіяльних артистів і музикантів звучали пісні, поетичні твори, кобзарські думи славетного українця.

В обласному краєзнавчому музеї 22 березня експонувалась виставка до Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Фотовиставки

Бібліотечна справа

Масові заходи обласних бібліотек за березень

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Заходи до 190-річчя Т.Г.Шевченка

ОЮБ ім. О. Бойченка

В програмі тижня „ Музика для дітей та юнацтва" проведено цикл бесід „ Геріх Нейгауз і Єлисаветградські роки".

В бібліотеці пройшла акція „Книга.Народ.Єдність". Бібліотеці подаровано близько сотні книг-твори місцевих авторів та сучасних російських літераторів з їхніми автографами.

В бібліотеці відбулося розширене засідання молодіжного літературного клубу „ Ліра". До 190-річниці Кобзаря клуб „ Ліра" провів конкурс читців його поезії .У ньому взяли участь школярі та студенти Кіровограда.

ОДБ ім. А.Гайдара

З 9 по 13 березня в обласній бібліотеці імені А.Гайдара відбувся тиждень, присвячений творчості Т.Г. Шевченка: літературні години, театралізовані вечори, конкурси читців.

Працівниками обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара проведена зустріч та бесіда з вихованцями ЗОШ № 37, присвячена 190 -річчю від дня народження великого Кобзаря. Була влаштована виставка -" Шевченківське слово живе", де були виставлені ексклюзивні книги на багатьох мовах світу.

До Шевченкових роковин у відділі мистецтв обласнох бібліотеки для дітей ім. Гайдара оформлено книжкову виставку про мистецьку спадщину Кобзаря. Підготовлено рекомендаційний бібліографічний покажчик для користувачів. Для читачів молодшого шкільного віку проведена музична година" Ми чуємор тебе, кобзарю, крізь століття", а також літературне свято „ Шляхами великої долі". Старшокласники з творчістю українського генія ознайомляться під час літературно-музичної композиції" Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема".


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua