[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за червень 2003 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про роботу позашкільних мистецьких навчальних закладів по збереженню контингенту в 2002-2003 навчальному році.

2. Про хід реалізації обласних та регіональних програм в галузі „Культура і мистецтво" в 2003 році.

3. Про присвоєння звання „ народний аматорський колектив" музичному гурту „ Петриківські козаки" Новопразького селищного Будинку культури № 1 Олександрійського району Кіровоградської області.

Фундація Українського вільного університету в Нью-Йорку повідомила, що журі літературного конкурсу Фонду Волиняків-Швабінських визначило лауреатів премії Фонду за 2000-2001 роки. Серед них — і наш земляк, відомий літературознавець Леонід Куценко, який одержав цю нагороду за дослідження „Dominus Маланюк: тло і постать".

Нинішнього року лауреатами премії імені українського історика, фольклориста, письменника Івана Огієнка стали наші земляки брати Олексій, Сергій, Віктор Кононенки та їхній племінник Максим. Так високо оцінено їхню плідну працю над створенням високохудожньої літератури для дітей і дорослих, де у прозі і віршах викладені розповіді про славних пращурів українців, про їхні звичаї, традиції, про слов'янську кухню, про племена , які населяли наш край у давнину.

21 червня було названо лауреатів обласної премії імені Якова Паученка. Ними стали:
архітектура — Мединський Іван Васильович, архітектор, член Національної спілки архітекторів України;
геральдика та вексилологія — Шляховий Костянтин Васильович, старший науковий співробітник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею;
декоративно-ужиткове мистецтво — Федоренко Наталія Петрівна, член Національної спілки художників України, заслужений художник України.
Переможці нагороджені дипломами, почесними відзнаками та преміями.

27 червня відбулися урочистості та святковий концерт, присвячені Дню Конституції України

Культосвітня робота

Кіровоградський народний самодіяльний ансамбль бандуристок „Мальви" і його молода зміна — дитячий колектив „Мальвочки" взяли участь у першому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі кобзарського мистецтва" Під срібний дзвін бандури", який проходив у Миколаєві. „Мальви" посіли друге місце, підтвердивши успішним виступом звання народного самодіяльного ансамблю, а „Мальвочки" нагороджено дипломом лауреатів.

В м. Олександрії пройшов перший обласний конкурс естрадно-циркових колективів та окремих виконавців" Зіркова арена", організований управлінням культури облдержадміністрації спільно з центром народної творчості та Олександрійським відділом культури.

Один з кращих на Кіровоградщині народний самодіяльний хор „Тясмин" Олександрійського районного будинку культури відзначив 30-річчя з часу присвоєння йому високого звання. Колектив, яким керує досвідчений фахівець Ольга Штука, виступив зі звітним концертом.

У Знам'янському палаці культури проведено родинне свято за участі чотирьох сімей з міста та селища Знам'янки. Організатори — відділ культури міськвиконкому і комітет у справах сім'ї та молоді.

15 червня на базі закладів культури Компаніївського району Кіровоградської області відбулося традиційне обласне фольклорне свято „ Невичерпні джерела" та виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

24 червня відбулося засідання ради директорів початкових позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи міністерства культури і мистецтв України: „Про підсумки роботи шкіл естетичного виховання у навчальному 2002-2003 році".

Театрально-концертне життя

1 червня відбувся концерт Львівського симфонічного оркестру в програмі фестивалю „Травневі музичні зустрічі".

4 червня відбувся концерт поп — групи "ВІА ГРА".

10 червня відбувся концерт Одеського симфонічного оркестру в програмі фестивалю „Травневі музичні зустрічі".

27 червня в залі обласної філармонії відбулася святкова танцювальна шоу-програма „Світ, де виповнюються мрії" (ансамбль спортивного танцю під керівництвом І. Машина").

З 30 травня по 8 червня Кіровоградський обласний музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького брав участь у Міжнародному театральному фестивалі „ Слав'янський вінець" у м. Москві. На ньому були представлені кращі вистави театрів різних міст СНД та далекого зарубіжжя. Наш театр став лауреатом фестивалю та отримав приз „ За збереження класичних традицій", а також „ Приз глядацьких симпатій".

Музейна справа

В місті Нови Сад (Сербія і Чорногорія), пройшла міжнародна конференція, присвячена переселенню сербів на територію Російської імперії в другій половині ХVIII століття. Серед учасників конференції були науковці, працівники музеїв та архівів Болгарії, Румунії, Македонії, Сербії, Чорногорії, України і Росії. Кіровоградщину представляли директор Світловодського краєзнавчого музею Ольга Аболмасова та науковий співробітник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Костянтин Шляховий.

12 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відкрито виставку „Наш край в архітектурі та символах", на якій представлено кращі роботи останнього часу в галузі архітектури, геральдики й вексилології та декоративно — ужиткового мистецтва Кіровоградщини, у тому числі й ті, що висувалися на здобуття обласної премії імені Якова Паученка. Розгорнута у двох залах експозиція цікава всім, хто не байдужий до культурних традицій нашого краю, кого цікавить архітектурне обличчя Кіровограда та інших населених пунктів області.

У Світловодську відкрито виставку робіт київського майстра Йосипа Осташинського „Архітектура в мініатюрі". На ній представлені мініатюрні копії собору Паризької Богоматері, київських Золотих воріт, та Михайлівського Золотоверхого собору, костьолу в Бердичеві, Ластівчине гніздо, та багато інших, усього понад тридцять робіт.

Декоративно-ужиткове мистецтво

В червні в краєзнавчому відділі ОУНБ ім. Чижевського експонувалась виставка вишивок Наталії Нижникової „Російські мотиви." До трьохсотліття Санкт-Петербурга. В експозиції вишивки різних жанрів і стилів. Об'єднує їх те, що всі вони зв'язані з Санкт-Петербургом.

Фотосправа

В приміщенні ОУНБ ім. Д.Чижевського у червні відкрилася фотовиставка „Обличчя молодої України".

Кіно

Відома у місті Тетяна Краснощоченко, яка доклала чимало зусиль для збереження та розвитку кінотеатру „ Зоряний", стала членом Спілки кінематографістів. Ця творча організація, яка об'єднує у своїх рядах акторів, режисерів, сценаристів поставила за мету тісніше співпрацювати з прокатниками.

Бібліотечна справа

18-20 червня відбувся обласний семінар-практикум для керівників бібліотек для дітей області на тему „ Бібліотека для дітей, як центр родинного дозвілля".
Протягом червня проведено обласне соціологічне дослідження "Творча особистість: риси, потреби. Можливість їх задоволення в бібліотеці".

Масові заходи обласних бібліотек

ОУНБ ім. Д.Чижевського

24 червня відбулася зустріч з актрисою Харківського театру юного глядача О.Двойченковою з читачами бібліотеки ім. Д.Чижевського.

5 червня у відділі краєзнавства відбулася презентація нової книги письменника-земляка Олександра Жовни „Експеримент".

„Жінка в сучасному українському суспільстві: становище і проблеми" — книжкова виставка для учасників Всеукраїнського семінару „Традиційні духовні цінності та запобігання руйнування сім'ї ".

До Дня Конституції України
„Конституція України — шлях до утвердження української держави" — книжкова виставка.
„Конституція як найвищий Закон України" — книжкова виставка.

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни
„Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми пам'ять живе...." — книжкова виставка.

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища
„Мову рідної природи розуміти серцем вчись" — книжкова виставка.

До Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками
„Наркоманія — загроза суспільству у світовому масштабі" — книжкова виставка.
„Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиків та їх незаконним збутом" — відкритий перегляд літератури.
„Міфи та правда про наркотики" — книжкова виставка.

На виконання обласної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства
„Абітурієнт 2003 : що треба знати абітурієнту" — книжкова виставка.
В рамках національної програми „Закордонне українство" „Історія: Держава-Україна" — книжкова виставка.
„У сяйві слова, зрослого зі спраги" (українська сучасна поезія ) — книжкова виставка.
„А ми тої слави козацької повік не забудемо..." (300 років тому знищено останню Січ Чортомлинську) — книжкова виставка.

На виконання обласної програми краєзнавства
„Кіровоградщина": люди, події, дати" — книжкова виставка.
„Те, що робить народ безсмертним" (культура на теренах Кіровоградщини) — книжкова виставка.

На виконання програми соціально-економічного розвитку області
„Ринок праці та зайнятість" — перегляд літератури.
Заходи до ювілейних та знаменних дат
„Вознесіння Господнє" — книжкова виставка.
„День Святої Трійці" — книжкова виставка.

Календар мистецтв
100 років від дня народження А.Хачатуряна, вірменського композитора.
125 років від дня народження І.Мар'яненка, українського актора.

Літературний календар
100 років від дня народження І.Багмута, українського письменника.
75 років від дня народження Ф.Д.Кривіна, російського письменника.
100 років від дня народження М.А.Свєтлова, російського поета.
75 років від дня народження С.П. Плачинди, українського прозаїка, публіциста, критика.

ОЮБ ім. О.М.Бойченка

„Конституція України: сторінки історії „ — урок історії.
„У світі етикету"- урок ввічливості.
„Адресати пушкінської лірики" — літературно-музична година.

Книжкові виставки
„Стабільність Конституції — стабільність держави".
„23 червня — День державної служби".

ОДБ ім. А.П.Гайдара

Обласний семінар-практикум для керівників бібліотек для дітей на тему:" Сучасна бібліотечна формула успіху".

До Міжнародного захисту дітей
„Права дитини в контексті міжнародного законодавства „ — книжкова виставка.
„Людина формується з дитинства" — книжкова виставка.
„Душа дитини — цілий світ" — книжкова виставка.
Розважальна програма „ Літературний калейдоскоп".

Заходи з популяризації літератури
„Російські поети на Кіровоградщині" — літературний екскурс.
„За сторінками улюблених книг" — гра-подорож.
До 100-річчя від дня народження О.Журливої — бесіда.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua