[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за липень 2002 року).

Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

5 липня

1. Про результати перевірки ГоловКРУ України виконання бюджетів, використання бюджетних і позабюджетних коштів закладами культури і мистецтв обласного підпорядкування за період 2000р. — I квартал 2002 р.

2. Про присвоєння звання «народний» фольклорному аматорському колективу «Калина» Долинського культурно-дозвіллєвого комплексу.

17 липня.

1. Про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку за I півріччя галузі „культура”.

2. Про виконання Закону України “Про пожежну безпеку та стан забезпечення засобами пожежогасіння та пожежною сигналізацією”.

3. Про виконання Указу Президента України від 21.03.2002 р. №489 “Про невідкладні заходи щодо розвитку музеїв України”.

4. Про стан виконання контрольних актів і доручень Президента України , Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації у I півріччі 2002 року.

У липні вийшов журнал творчої інтелігенції західних районів області “Ятрань,” який має відкрити Україні нові таланти в поезії, прозі, публіцистиці, художньому й прикладному мистецтві Приятрання і Надбужжя.

Культосвітня робота

На березі Тясмину в селищі Олександрівці відбулося свято “Ой на Івана, ой на Купала”.У святі взяли участь члени самодіяльних колективів з Олександрівки, Бірок, Бовтишки та Розумівки.

9 липня відбулося засідання художньо-методичної ради обласного центру народної творчості з питань:

1. Про підсумки роботи ОЦНТ за I півріччя та завдання на III квартал 2002 року.

2 Про хід підготовки до участі у Всеукраїнській культурно-мистецькій акції „Мистецтво одного села” народних умільців, аматорських колективів с. Липняжки Добровеличківського району.

Театрально-концертне життя

На початку липня до Кіровограда з коротким гастрольним візитом завітав Львівський обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича .Дрогобичани привезли три вистави. Кіровоградці побачили мелодраму “Люсі Краун” (п'єса Ярослава Стельмаха), музичну комедію-жарт “Куплена наречена” (за мотивами п'єси Марка Кропивницького “Хоть з моста в воду головою”), для дітей — казку “Кобиляча голова” Львівського драматурга Миколи Петренка.

В липні артисти обласного театру ляльок виступили перед вихованцями таборів відпочинку с. Трепівки Знамянського району та с.Бірки Олександрівського району.

З 23-27 липня актори обласного муздрамтеатру ім. М.Л. Кропивницького гастролювали з виставами по селам Новомиргородського району.

З 29 липня по 2 вересня в м. Олександрії гастролював пересувний цирк-шапіто.

Образотворче мистецтво

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна експонувалась виставка черкаської художниці Тетяни Сосуліної. Виставка має назву” Моя Україна” і презентує гобелени, батики, самобутню графіку у сюжетах яких — історичне минуле нашого народу.

Музейна справа

Державний музей історії Олександрівського району відвідав конструктор ракетно-космічної техніки Володимир Ковтун. Він ознайомився з експозицією і подарував музею книгу з автографами космонавтів.

Бібліотечна справа

В ОУНБ ім. Д.Чижевського відбувся “круглий стіл” з проблем моральності українського телебачення. В обговоренні взяли участь держслужбовці, психологи, мистецтвознавці, журналісти, та керівники місцевих телерадіоорганізацій.

Масові заходи обласних бібліотек

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Книжкові виставки

«Світовий рівень — українській історичній науці».

«Магія Сходу: живі традиції та містичні релігії».

Із циклу «Кіровоградщина: люди, події, дати».

«На сірім граніті хоробрі різьблять своє мужнє ім'я» (95 років від д.н.О.Ольжича).

„Вітрами й сонцем бог мій шлях намітив” (95 років від д.н. О.Теліги).

„У битвах за воз'єднання і волю” (100 років від д.н. Я.Галана).

ОЮБ ім.О.Бойченка

13-14 липня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулися заходи, присвячені 95-річчю О.Ольжича, 95-річчю О.Теліги та 70-річчю М.Смоленчука.

15 липня відбулося соціологічне опитування, анкетування з теми: “Із джерел рідної землі” (дайджест за наслідками обласного семінару по краєзнавству).

В липні відбулися масові заходи для молодих воїнів військових частин м.Кіровограда: “І.Айвазовському-185років”, “Поезія — це завжди неповторність” (до 95-ї річниці від дня народження О.Теліги).

Літературне свято “Безсмертний вершник” (до 100-річчя від д.н. Ю.Яновського).


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua