[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за червень 2002 року).

Загальні питання.

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. “Про виконання органами та закладами культури і мистецтва області рішення 22-ї сесії двадцять третього скликання обласної ради від 25.12.2002 року № 301 “ Про стан галузі “ культура” в області та виконання Закону України “ Про охорону культурної спадщини”.

2. “Про підсумки роботи театрально-видовищних закладів у театрально-концертному сезоні 2001-2002 р”.

3. “Про роботу інспекції з охорони нерухомих пам'яток археології, історії та монументального мистецтва по виконанню Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

У Кіровограді пройшли Дні Тарковських. З Москви приїхали дочка Арсенія Тарковського Марія та його друг — поет Михайло Синельников. Гості поклали квіти до пам'ятної дошки Тарковського, взяли участь у конференції, побували у заповіднику “Хутір Надія”. Марія Тарковська подарувала музею поета свою книгу “ Скельця дзеркала”, в якій розповідається про талановиту родину Тарковських.

5 червня в Кіровограді відбулися перші обласні збори творчої молоді.

На них з'їхалися молоді художники, молоді майстри декоративно-ужиткового мистецтва, вокалісти і учасники хорового співу, молоді музики й хореографи, молоді театральні діячі і молоді літератори.

В рамках зборів пройшли:

— виставки молодих художників і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва;

— творчі лабораторії молодих художників, літераторів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, музикантів, хорового та вокального співу, театральна;

— творчий звіт молодих митців Кіровоградщини.

У Кіровограді відкрито меморіальну дошку відомому українському поетові, журналістові, нашому землякові Валерію Гончаренку. На відкриття зібралися представники громадськості, шанувальники творчості поета. До меморіальної дошки покладено квіти.

26 червня з нагоди шостої річниці Дня Конституції України в обласній школі мистецтв відбулися урочисті збори, в яких взяли участь керівники владних структур, представники громадськості міста й області.

Перед присутніми на зборах виступили майстри мистецтв та художні колективи області.

23 червня на базі Покровського сільського Будинку культури Кіровоградського району обласний центр народної творчості провів обласне свято фольклору “ Невичерпні джерела”.

Театрально-концертне життя.

З великим концертом — творчим звітом в обласній філармонії напередодні Міжнародного дня захисту дітей виступив обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю.

Колектив музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького здійснює літні гастролі. Нині його маршрути пролягають через села і райцентри Кіровоградщини.

Музейна справа.

В обласному краєзнавчому музеї відбулася виставка у рамках тижня національних культур області “Кіровоградщина — край багатонаціональний”.

В обласному художньому музеї відбулася виставка “Вернісаж духовної наснаги”.

Бібліотечна справа.

19-20 червня відбулася виїзна творча лабораторія для методистів централізованих бібліотечних систем та районних бібліотек для дорослих на базі Маловисківської РЦБС.

26-27 червня відбулася виїзна лабораторія для методистів центральних бібліотечних систем та районних бібліотек для дорослих на базі Світловодської районної бібліотечної системи.

24-27 червня в бібліотечних закладах області проходили книжкові виставки, літературні години, “круглі столи” з нагоди Дня Конституції України.

Масові червневі заходи обласних бібліотек.

ОУНБ ім. Д.Чижевського.

22 червня в ОУНБ ім. Д.Чижевського відбувся творчий вечір поета — земляка Анатолія Загравенка.

Книжкові виставки.

“До міжнародного дня боротьби з наркоманією”.

“Краса і святість: обряди та предмети культу у православ'ї”.

“Пам'ять війни в серцях земляків”( до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні).

Книжкова виставка і тематична полиця до 120-річчя І.Стравинського — російського композитора.

“Конституція України — новий етап розвитку вітчизняної державності і права”.

“Національне свято Російської Федерації” (До Дня Незалежності).

“День скорботи і вшанування жертв війни в Україні”.

ОЮБ ім. О.Бойченка.

Перша культурно-мистецька акція з нагоди столітнього ювілею видатного українського письменника Юрія Яновського пройшла в обласній юнацькій бібліотеці імені О.Бойченка.

Тут було влаштовано літературне свято, відбулося нагородження переможців обласної вікторини “Безсмертний вершник”, експонувалися особисті речі Ю. Яновського з фондів краєзнавчого музею, виставка ілюстрацій до його творів учнів Кіровоградської дитячої художньої школи і , звісно, книги Майстра Слова.

“В колі друзів” — заходи в рамках тижня національних меншин.

“Зустріч з єврейською культурою” — екскурсія до музею єврейської культури.

“На очах у зірок” — вікторина по болгарській культурі.

“Рядові великої битви” — бесіда за творами В.Бикова. Культосвітня робота.

Вийшла збірка пісень самодіяльного композитора викладача філософії Кіровоградського технічного університету Олександра Решетова” Мелодії душі” Її презентація відбулася у музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького.

З 17-23 червня в нашій області проходив тиждень національних культур, який організували управління культури у справах національностей, міграції, релігії обласної державної адміністрації, а також національно-культурні товариства області. Урочисте відкриття свята національних культур пройшло в обласному краєзнавчому музеї. Метою проведення тижня є якнайширше представити культури національних меншин. Заходи тижня національних культур — виставки, творчі зустрічі, концерти, науково-практична конференція “ Історичний погляд на розвиток національних культур Кіровоградщини", вистава єврейського театру “Тхія” пройшли не лише в обласному центрі , а й у містах та районах області.

20 червня відбулося засідання художньо-методичної ради обласного центру народної творчості” Про роботу клубних закладів Маловисківського району по виконанню обласних програм “Діти Кіровоградщини”, регіональних програм щодо захисту і матеріальної підтримки дітей-сиріт, які залишились без піклування батьків”.

“Русская община” -поетичний вечір учасників студії “Парус”.

“Чи знаєте Ви?” — літературна гра (традиції, побут, культура, національних меншин Кіровоградщини).

Книжкові виставки.

“Конституція: утвердження дією.”

“Безсмертний вершник” — до 100-річчя Ю.Яновського — українського письменника.

“Гори, гори, моя зірка” (присвячена 95-річчю від дня народження Арсенія Тарковського).

“Зелена неділя”.

“Душа дитини — цілий світ”.

ОЮБ ім. А. Гайдара.

Літературно-музична розважальна програма “Берег дитинства”.

Гра “Поле чудес” (по казках Г.Х. Андерсена).

“Бумеранг”— конкурс для дітей середнього шкільного віку.

“Флора плюс фауна” — літературна гра для учнів 5-7 класів з екології .

“Дивосвіт дитячої творчості” — до Міжнародного дня захисту дітей.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua